Нови игри

Член од
12 март 2009
Мислења
19.608
Поени од реакции
15.411
внукот 10г се навлече на ROBLOX , има ли начин на ПЦ или Лаптоп да се инсталира, ( да не ми го оптеретува мобилниот) која е минимачна конфигурација?, какви би биле командите ?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.608
Поени од реакции
15.411
не би одговарало со тастатура, има солуција Таблет да му земам, ама да не е поскап од евентуална замена на екран на мобилен, ќе размислам.... на стариот ПЦ еднаш пробав ама не сакаше, иако пишува Виндовс 7, друго проблем е ефѕин гемборд да поврзеш со било која игра..ќе видам..
лесно беше пред 30 години, синот кога играше, краковани игри и џојстици... сега ѓоа ФРЕЕ ама полошо
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.921
Поени од реакции
21.382
не би одговарало со тастатура, има солуција Таблет да му земам, ама да не е поскап од евентуална замена на екран на мобилен, ќе размислам.... на стариот ПЦ еднаш пробав ама не сакаше, иако пишува Виндовс 7, друго проблем е ефѕин гемборд да поврзеш со било која игра..ќе видам..
лесно беше пред 30 години, синот кога играше, краковани игри и џојстици... сега ѓоа ФРЕЕ ама полошо
Чичо пред 30 години и јас како дете што појма нема од англиски полесно ги инсталирав игрите и се снаоѓав со контролите, интерфејсот него сега кога знам и англиски и веќе имам 30 г искуство од користење ПЦ. Ваљда намерно ги прават сите работи покомплицирани за да доплаќаш за стручната помош.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.392
Поени од реакции
4.205
Такви чуда немам експертиза. За десктопи да. За телефони едвај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom