Нови возачки дозволи

Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
лекарско кај може да се извади и што пари е ? (Скопје)
 
Член од
22 април 2012
Мислења
74
Поени од реакции
54
Едно прашање...
Што се подразбира под информациски код на возачката дозвола..
Кај мене на информацискиот код е напишано 01.02
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Положив во петокот Б категорија, сеа треба да се јавам да закажам за сликање, колку кошта по редовна а колку по итна постапа издавање и за колку време ти ја даваат по итна а колку по редовна
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Положив во петокот Б категорија, сеа треба да се јавам да закажам за сликање, колку кошта по редовна а колку по итна постапа издавање и за колку време ти ја даваат по итна а колку по редовна
Слабо активност :/
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Положив во петокот Б категорија, сеа треба да се јавам да закажам за сликање, колку кошта по редовна а колку по итна постапа издавање и за колку време ти ја даваат по итна а колку по редовна
По итна постапка мислам дека е околу 1.300 денари,а возачката треба да ти биде готова за 48 часа т.е ако се сликаш во понеделник во среда после ручек треба да е готова.
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Ќе си одиш МТВ и ќе си прашаш,цепаш право само кога ќе влезеш , подобро почекај си со редовна постапка ,сигурно нема да леташ одма :D кЉик
Уплатив се сликав по редовна 600 денари и ми рекоа за 10 дена да си ја подигнам возачката, треба 10 работни дена или нема врска битно 10 да се ?, а и имам слушнато дека ја правеле за 2-3 дена ама не ти ја даваат, иначе дали може у меѓувреме да се вози со тоа потврдата што ти ја даваат ??
 
Ф

Флеш

Гостин
Не може ,кога ќе си добиеш возачка и книшка,тогаш можеш . Мора да запазиш,возач почетник си сега следниве 2 години, нула процент алкохол, јачина на кола до 75, од 23-05 нема возење .
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
170
Поени од реакции
19
Не може ,кога ќе си добиеш возачка и книшка,тогаш можеш . Мора да запазиш,возач почетник си сега следниве 2 години, нула процент алкохол, јачина на кола до 75, од 23-05 нема возење .
Значи сепак ќе мора да причекам уште малце, дека читав на темава имаше муабети дека може со тој лист да се вози, иначе смеам кола со точно 75 KW да возам или под 75 ?? и ме интересира тоа за над 11 часот па се до 5, ако до мене седи постар од 25 години јас можам да возам, дали тој МОРА да седи до мене или може и позади и дали смее да е мале потпивнат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom