Нови возачки дозволи

S

StormRage

Гостин
Среќа, несреќа паднав пак... ме вртеа пола сат дури згрешив... мамата нивна... другиот пат одам со пиштол на полагање
 
Член од
18 февруари 2011
Мислења
24
Поени од реакции
5
Треба да се напунат со пари! И да не допишувам што се мислам. Ја се испокарав со нив, цел Аеродром мислам дека ме слушна. Кажи им дека ќе ги згазиш ако ги сретнеш некад на пешачки може и тебе ќе ти успее :P
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Е јас ко ја зедов потврдата, фино лепо си прашав в полиција, и ми рекоја дека можам да возам со потврдата.
Според закон, не. Ама чим ти рекле локалните цајкани дека смееш, терај. :)
 
S

StormRage

Гостин
Треба да се напунат со пари! И да не допишувам што се мислам. Ја се испокарав со нив, цел Аеродром мислам дека ме слушна. Кажи им дека ќе ги згазиш ако ги сретнеш некад на пешачки може и тебе ќе ти успее :P
паѓам втор пат... башка то, разбрав дека уствари комисијава не е државна туку под државна капа дадена под концесија (значи приватна) и исто значи некој треба пари да зема... маамата нивна... најубо едно другарче им напрај, виде дека не снима камерата влегување внатре и: Добар ден господа. ќе ме помините денеска? - Зависит од тебе. -Зависело не зависело ако не ќе се бапнам во некој ендек и ја и вие и готово...

да ми го кажеше ова некој не го вервев... ама со свој уши чув со подотворена пенџера... баткава помина на прва
 
S

StormRage

Гостин
трета среќа :) поминав денес ајте да се напиеме хехехехе
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Дали е вистина тоа дека имало некој закон он 1.4 т.е од утре дека и инструкторот ке бил со тебе во кола за време на полагањето.Или ми шират дизенформација :pos:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Дали е вистина тоа дека имало некој закон он 1.4 т.е од утре дека и инструкторот ке бил со тебе во кола за време на полагањето.Или ми шират дизенформација :pos:
Да..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Треба да се напунат со пари! И да не допишувам што се мислам. Ја се испокарав со нив, цел Аеродром мислам дека ме слушна. Кажи им дека ќе ги згазиш ако ги сретнеш некад на пешачки може и тебе ќе ти успее :P
Не се зарекувајте со ова зошто судбина е, еднаш мене ми се случи истово :pos:
Кога ме паднаа првиот пат си реков "леле само да ми искочи дрољава пред кола некогаш во животов :devil2:" и не поминаа 5 дена откако положив, со кола излагам за на тренинг и на пешачки ја гледам поминува и тоа само она :) Не ја згазив иначе сега од Идризово ќе ви пишував :pos: ама глупо делува кога ќе си го погазиш зборот :)))))
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Не се зарекувајте со ова зошто судбина е, еднаш мене ми се случи истово :pos:
Кога ме паднаа првиот пат си реков "леле само да ми искочи дрољава пред кола некогаш во животов :devil2:" и не поминаа 5 дена откако положив, со кола излагам за на тренинг и на пешачки ја гледам поминува и тоа само она :) Не ја згазив иначе сега од Идризово ќе ви пишував :pos: ама глупо делува кога ќе си го погазиш зборот :)))))
ама па нервозата во тој момент те тера да помислиш на се и сешто :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Туку ај да си се испофалам јас и онака циганката шо ме фалеше ми умре....
Стана човек и од мене, пред една недела положив, денеска поднесов за возачка, па здравје за десет и официјално со возачка ќе бидам.....уште еден мал детал фали во идилава.....кола :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Можи некој да ми ги прати тестовите по ПП?

Фала однапред
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Јас ќе си прашам за веспа - 14 год. сум и сеа каде треба да идам шо треба да направам?
Ако е нешо со тестови отприлика шо би имало...
Ах да, и колку чини?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Тестовите се исти 90% истите од тие за кола со некои измени и знам се плаќаше 1200 денари за полагањето ама мислам дека сеа го поскапеа.. отиди си до АМСМ распрашај се најпаметно
 

JerryMK

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
Za vespa ke si dades 2000 i nesto sitno za sve sto e potrebno i ke si polagas testovi samo testovite se isti kako za kola samo so pomalku prasanja najubavo e da otides i da si prasas onamu kaj sot planiras da polagas
 

Kajgana Shop

На врв Bottom