Новите предлози на Нимиц за името на Република Македонија

Кој предлог на Нимиц (од прифатливите) би го прифатиле?

  • Демократска Република Македонија

    Гласови: 113 29,0%
  • Независна Република Македонија

    Гласови: 173 44,5%
  • Ниту еден (образложете зошто)

    Гласови: 103 26,5%

  • Вкупно гласачи
    389
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Овој изгледа за оскар се кандидитира:pos2:
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Абе ке ги мачкаме на леб грците!!!!!...веке се на тесно..т.е.потоплени така...таман за на леб да ги мачакаме....
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
Ај усте некоја санта да се стопи и таман морето ќе си дојди до овде,а грчиштата педерски,се знај,под море.
Незнаат повеќе што да направат,дури и кај турците после пола век појдоја да му го испушат само за да ни наштетат,ама само ќе го испушат,ништо друго.
Пууууууушеееетееее грчиштааааа!!!!!!
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Леллеееее Трну кај го ископа то бе.Паднав од столов од смеење.:pos2:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ме банираа од Youtube...Со тоа отидоа и сите видеа...Грците си го извадија „трнот од окото“...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ме банираа од Youtube...Со тоа отидоа и сите видеа...Грците си го извадија „трнот од окото“...
Zasto te baniraa? zaradi koe video?

Pa i golema rabota, valjda gi chuvash videata napraj drug account od drug pc samo za upload.

Nemoj da se otkazes ej! Top ti bea site videa!:salut:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
:pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud:
Ауууууууууууууууууу вака не сум се смеел одамна....
Имаме една изрека во Кавадарци за ова...
„Му избегало магарето на виа“....:pos:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Zasto te baniraa? zaradi koe video?

Pa i golema rabota, valjda gi chuvash videata napraj drug account od drug pc samo za upload.

Nemoj da se otkazes ej! Top ti bea site videa!:salut:
Зошто ме банираа...Затоа што успеав да создадам Турско-Македонски сојуз против атинските цигани...и затоа што удрив каде највеќе ги боли овие од југ...во нивната „гордост“...

Ама хеј, не се откажувам јас така лесно :)

Нов јузер : Maked0nsky :hihi:

Само што...голем дел од видеата...отидоа јабана... :(
 
N

n/a

Гостин
Зошто ме банираа...Затоа што успеав да создадам Турско-Македонски сојуз против атинските цигани...и затоа што удрив каде највеќе ги боли овие од југ...во нивната „гордост“...

Ама хеј, не се откажувам јас така лесно :)

Нов јузер : Maked0nsky :hihi:

Само што...голем дел од видеата...отидоа јабана... :(
Aman be...:nesvest:
A BE I TURCINOT go banirale...
A cifsha grci...ke go jadat,ej...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Зошто ме банираа...Затоа што успеав да создадам Турско-Македонски сојуз против атинските цигани...и затоа што удрив каде највеќе ги боли овие од југ...во нивната „гордост“...

Ама хеј, не се откажувам јас така лесно :)

Нов јузер : Maked0nsky :hihi:

Само што...голем дел од видеата...отидоа јабана... :(
top :)

Ke naprajs ti uste mnogu, mlad si :eek:jea:

Subscriber sum ti, dont disapoint me :smir:

Pozdrav
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Абе што не си го вратиме стариот грб..лавот....????а не оваа петокрака од озгора...комунистичка...мислам да се мешат партии а еднаш да мислат заедно и исто овие нашиве политичари... та лавот ние е грбот...а не измислен социо-комунистички грб!!!!!Срамота...сите екс-ју републики си ги сменија само ние верни на ...... никој.... уште со грозен грб....
 
Член од
21 декември 2007
Мислења
168
Поени од реакции
1
:pos2:jezda na nikogo ne sakam loso da mislam, ama so ova druze me rasturi od:pos2: smea
Срамота е тоа што воопшто влеговме во глупостта наречена битка за името , нема со кого и за што да се бориме , името ни е тоа едно и единствено .Тој стариот јазовец заслужува да му се одере кожата на сред плоштад.
 
Член од
21 декември 2007
Мислења
168
Поени од реакции
1
Inace, celoto prasanje vo vrska so imeto predlagam da se prefrli vo rubrika "GROTESKA"... :aplauz:

Eh, ne sonuvajte deka sme ja dobile bitkata... Filip II rekol, edno magare so zlato ja probiva i najcvrstata tvrdina. A denes magarinjata so zlato se kaj grcotakisite... I te kako busat so toa burgiite, da im se namocam...
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Jaсно е како ден за кочењето на Македонија од страна на Грција,
деновиве и Бугарија дискутираше за тоа дали треба безусловно да ја подржува Македонија во евроинтеграцијата.

Еве како тоа Хрватите одговараат на слични проблеми:

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/mesic-onemoguci-li-nam-slovenija-ulazak-u-eu-zauvijek-je-gotovo-s-nasim-prijateljstvom.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom