Новите предлози на Нимиц за името на Република Македонија

Кој предлог на Нимиц (од прифатливите) би го прифатиле?

  • Демократска Република Македонија

    Гласови: 113 29,0%
  • Независна Република Македонија

    Гласови: 173 44,5%
  • Ниту еден (образложете зошто)

    Гласови: 103 26,5%

  • Вкупно гласачи
    389
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
srbski izdaici.....
mi volimo Makedoniju a so grcite sus - bus i op noz u grb na nas......
za pamet....uste kolku godini/decenii/vekovi ke pominat dodeka ne naucime deka i srbite ne ni se bas "braka"
e toa ti e
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Значи ова Србиве ич не ги поштувам за вакви провокации,знам дека се поблиску со Грците ама ова е премногу,па во иста држава живеевме до вчера бе...ц ц ц им ја мразам оваа страна,горделива и надмена
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Незнам зошто многу Македонци ги сметаат Србите за браќа, кога тие никогаш не ни биле, нити ќе ни бидат браќа.
Југоносталгија? Тоа ќе да е болката. Еееееј, тие нас отсекогаш со потсмев не гледале!!!
Пак навивајте за нивни репрезентации, палете за нив амбасади и глупирајте се.
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
Признале не признале,знаеме сите што зло ни донесле сите одоколу,само криво ми е уште што имаме подржувачи на тие одоколу,никако неможам да разберам што толку ги бранат србите,зошто сите се загнале во бугарија по пасоши,зошто уште Македонија има продаени души,од секогаш сме пателе од своите,после ни е криво овие одоколу ко ќе не дупат.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
за наша среќа југоносталгијата ја снемува се сменуваат генерации јас на пр не памтам ништо од Екс Ју. сакам да кажам овие што идат ќе гледааат потрезвено на работите
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Iskreno kazano, ne sum znael deka ima tolku mnogu srbo-ljupci po forumov!
Od pozitiven rejting...poradi edna pcovka nasocena kon "majka srbija"...

Kade ste so "rejtinzite" koga se pcue tatarska ili grcka majka??

Nego...da se molime (se razbira ne vo POA) da ne dojde povtorno vreme koga srbinot ke kole i pali po Makedonija...
ima ima :):drk: eheeee zadoeni se vo vreme na bifshoto bratsvo:) pa sega vo nekogo gledaaa kako idoli idolopoklonici .:vozbud:
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
Незнам зошто многу Македонци ги сметаат Србите за браќа, кога тие никогаш не ни биле, нити ќе ни бидат браќа.
Југоносталгија? Тоа ќе да е болката. Еееееј, тие нас отсекогаш со потсмев не гледале!!!
Пак навивајте за нивни репрезентации, палете за нив амбасади и глупирајте се.
не само Србите, туку и Бугарите, Црногорците, Хрватите, Словенците, Полјаците, Чесите, Словаците, Украинците, Русите ни се браќа.
Или мислиш дека ние сме од Марс паднати и немаме браќа.
Тоа е друго девет дека браќата се испокарани еден со друг.
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
за наша среќа југоносталгијата ја снемува се сменуваат генерации јас на пр не памтам ништо од Екс Ју. сакам да кажам овие што идат ќе гледааат потрезвено на работите
Што е подобро за еден човек. Повеќе да видел, доживеал и прошетал или помалку?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
не сум толку стар бе ќе видам и јас ама поарно ова што не сум го видел
 

Никсън

бамбуча
Член од
12 октомври 2007
Мислења
283
Поени од реакции
0
Аз ште се опитам с'с скромните ми исторически познанија да си објаснја нјакој факти.
1. Струмикс ме подсети за југославија. југославија е придшественика на ЕС. ште се засмеете. Ами да видим:
- С'јуз от д'ржави, с'с свободно предвижване на хора.
- Обшта валута
- Ротационен принцип на председателство.
- Признаване на мултиетническијат с'став на народите :3:
- Равноправност:back:

Говорил с'м си с башта ми за југославија. Когато на нас б'лгарите ни даваха нај-много да идем до Рум'нија, југославјаните ходеха в цјала Европа. Ето това ви завешта Тито. Една страна отворена к'м света.

2. Кога идва промјаната. Тито умира през 1979 година, ако не се л'жа. После идва Милошевич. Оттогава се налага, че С'рбија е цент'ра на југославија, а всички други д'ржави са нисши. Вие не знаете, е може и да знаете, тука на Златни Пјас'ци С'рби и Х'рвати как'в бој си спретваха през 1985-1989.

Ако има носталгија к'м Титова југославија с'м с'гласен, но југославија на Милошевич си беше Велика С'рбија. И с'рбите си мислјат, че цјала југославија им принадлежи и днес.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
не само Србите, туку и Бугарите, Црногорците, Хрватите, Словенците, Полјаците, Чесите, Словаците, Украинците, Русите ни се браќа.
Или мислиш дека ние сме од Марс паднати и немаме браќа.
Тоа е друго девет дека браќата се испокарани еден со друг.
Искрено, јас баш и не верувам дека ни се браќа, т.е. не верувам дека сме чисти Словени. Не верувам во панславизам и такви работи.
А, мислиш ли дека сите оние горенаведените од тебе не сметаат за браќа?
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Па реално и непристрасно согледувајќи ги работите,можам да речам дека доколку се стават на кантар злосторствата извршени од Грци,Бугари,Срби или Албанци врз Македонци во последните 100тина години разликите ќе бидат ептен минимални што воопшто нема да се приметуваат.Тоа е факт од кој нема бегање и немој овде да ми мрчите како едните биле подобри од другите за Македонците сите се исто г....,само зависи кога смрди.
Кантарот ти е погрешен. Треба да го од ново избаждариш. Грците и Србите направиле мнигу поголем злочин врз Македонците. Во однос на тоа имаме цифра од 2.000.000 граѓани во денешна Бугарија, кои имаат македонски корени. А, никој не бега таму каде што нема да биде прифатен и каде ке се чувствува сигурен. Ова бројка е од познатиот македонист Стефан Влахов- Мицев, инаку влав по народност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom