Новите предлози на Нимиц за името на Република Македонија

Кој предлог на Нимиц (од прифатливите) би го прифатиле?

  • Демократска Република Македонија

    Гласови: 113 29,0%
  • Независна Република Македонија

    Гласови: 173 44,5%
  • Ниту еден (образложете зошто)

    Гласови: 103 26,5%

  • Вкупно гласачи
    389
Член од
4 јануари 2006
Мислења
129
Поени од реакции
0
Iskreno kazano, ne sum znael deka ima tolku mnogu srbo-ljupci po forumov!
Od pozitiven rejting...poradi edna pcovka nasocena kon "majka srbija"...

Kade ste so "rejtinzite" koga se pcue tatarska ili grcka majka??

Nego...da se molime (se razbira ne vo POA) da ne dojde povtorno vreme koga srbinot ke kole i pali po Makedonija...
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
Brat veruj mi razbiram deka si razocaran toa sto go osekash go osekam 10 pati poveke ama ajde kazi mi sto da praime? Za djabe ke mu dokazuvash..
ах братче мило, знаеш ли колку малку сме останати? Погледни ги овие копуци по форумот што пишуваат и се ќи ти биде јасно. Од 1999, а забрзано од 2001 до денес македонскиот народ постојано губи и паѓа ниско. Толку ниско е паднат, толку го изгуби компасот, да веќе спас не гледам, па веќе таквите ни за Македонци не ги рачунам. И што можеме да правиме, освен да плачеме во душата и да се надеваме дека правдината во светски рамки ќе победи и нам ќе ни ја донесе повторно слободата и државата.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
ах братче мило, знаеш ли колку малку сме останати? Погледни ги овие копуци по форумот што пишуваат и се ќи ти биде јасно. Од 1999, а забрзано од 2001 до денес македонскиот народ постојано губи и паѓа ниско. Толку ниско е паднат, толку го изгуби компасот, да веќе спас не гледам, па веќе таквите ни за Македонци не ги рачунам. И што можеме да правиме, освен да плачеме во душата и да се надеваме дека правдината во светски рамки ќе победи и нам ќе ни ја донесе повторно слободата и државата.
Taka e, ne sum vo zivotot videl po naiven narod od nashiot. Posle 2001 mislev ke se razbudi narodot ama padnavme vo ogromna dupka sto prashuvam dali nekogash ke izlezime.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ај полека сеа...
Темава се претвори во препукување и мерење чив е поголем а уствари во неа се провлекува едно многу побитно прашање - колку се браќата Срби нелојални, во секој поглед.
Знам дека добив еден куп црвенки од Србите на форумов за секое мое мсилење против Србија и Србите, ама редно е да се прекине со лакрдијава и да ги погледнеме картите кои се одамна отворени.
Србија не ни е пријател.
Никогаш во историјата не ни била а водата тече кај што си течела.
Премногу е јасно за да не го прифатиме како точно:)
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Iskreno kazano, ne sum znael deka ima tolku mnogu srbo-ljupci po forumov!
Od pozitiven rejting...poradi edna pcovka nasocena kon "majka srbija"...

Kade ste so "rejtinzite" koga se pcue tatarska ili grcka majka??

Nego...da se molime (se razbira ne vo POA) da ne dojde povtorno vreme koga srbinot ke kole i pali po Makedonija...
Во целос се согласувам со човекот не знам што кривица барат во Македонија некои на форумот се загрижени и тоа многу што ке кажат ЕУ и Америка за Македонија е кога ги слушаме сега тие ЕУ и УСА за Косово тогаш сме гршка а забораваат дека имаме и 500 000 Албанци во држава
Србија сама си е крива за Косово нема што ние да се правиме поголеми срби од србите
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
Taka e, ne sum vo zivotot videl po naiven narod od nashiot. Posle 2001 mislev ke se razbudi narodot ama padnavme vo ogromna dupka sto prashuvam dali nekogash ke izlezime.
абе како во детска градинка, не гледаат подалеку ниту од носот, што се случува во Македонија, на Балканот, во светот.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па реално и непристрасно согледувајќи ги работите,можам да речам дека доколку се стават на кантар злосторствата извршени од Грци,Бугари,Срби или Албанци врз Македонци во последните 100тина години разликите ќе бидат ептен минимални што воопшто нема да се приметуваат.Тоа е факт од кој нема бегање и немој овде да ми мрчите како едните биле подобри од другите за Македонците сите се исто г....,само зависи кога смрди.
 

Никсън

бамбуча
Член од
12 октомври 2007
Мислења
283
Поени од реакции
0
Зевсе, ти си ми јасен, толкова наст'рвено заштитаваш С'рбија. Пределно јасен с'рбоман си ти, прикрит зад македонскијат национализ'м
И да знаеш не искам ништо да ми објаснјаваш, нито с'м мал'к, нито необразован за да имам собствено мнение, че да трјабва нјакој с'рбин като тебе да ми објаснјава.:lut: Зашто да не спреме руските самолети, като след турците нај много сме страдали от с'рбите? И тук в'обште не коментираме С'рбија. Коментираме мнението на другите д'ржави за Македонија. Така че стига офф-топик:eek:ftopic: Има тема за с'рбија, в'рви пиши там.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
nema razliki kolele egzekutirale kolku sto mozele i tie i tie i tie pa i tie
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
nema razliki kolele egzekutirale kolku sto mozele i tie i tie i tie pa i tie
Да,само што не сакаат да си признаат јавно за тоа и си ја префрлаат вината кој направил поголем колеж,ете тоа се Балкански "мажи".
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
i sega vaka kako denes ke im se ispusta, ona vistinskoto sto go nosele vo srceto
 
N

n/a

Гостин
Зевсе, ти си ми јасен, толкова наст'рвено заштитаваш С'рбија. Пределно јасен с'рбоман си ти, прикрит зад македонскијат национализ'м
И да знаеш не искам ништо да ми објаснјаваш, нито с'м мал'к, нито необразован за да имам собствено мнение, че да трјабва нјакој с'рбин като тебе да ми објаснјава.:lut: Зашто да не спреме руските самолети, като след турците нај много сме страдали от с'рбите? И тук в'обште не коментираме С'рбија. Коментираме мнението на другите д'ржави за Македонија. Така че стига офф-топик:eek:ftopic: Има тема за с'рбија, в'рви пиши там.
Bai Tosho mladji...
Jas u krv ti se kolnam deka ako jas ne uspeam da ti dojdam na Marica(ako do togas nema realna sansa za konflikt pa da si gi povedam jurishliite Beranci)...sin mi ke znae sto mu e eden od prvite prioriteti.Pa ke ti dojde on na gosti da renovira malku,ne cini u stari kukji da ziveete.:vozbud:
I ne se prifakja...ama brato...ama molia te...
ama od vasha sme...smenivme strana...brakja sme...
Kakvi brakja kakvi bakraci...ima be da se rusi do posledno...za da znaes kako izgleda grad kaj sto pominala srpska cizma.
Tuka e greskata...radi tie politickite lakrdii i gomnenici vasi i popustlivost na srpskite politicari u proshlite ratovi ne vi e zemena teritorija i ne ste videle realno kako izgleda koga srbin ke vi vleze u selo (a dva pati koga napagjaat germancite...i u prva i u vtora svetska od zad grb kurvinski imate vlezeno i u Srbija i u Makedonija).
Zatoa taka `blagodarno` se odnesuvate.
Porano ili pokasno...site racuni se polagaat na masa.
Samo tolku da znaes.
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
Ај полека сеа...
Темава се претвори во препукување и мерење чив е поголем а уствари во неа се провлекува едно многу побитно прашање - колку се браќата Срби нелојални, во секој поглед.
Знам дека добив еден куп црвенки од Србите на форумов за секое мое мсилење против Србија и Србите, ама редно е да се прекине со лакрдијава и да ги погледнеме картите кои се одамна отворени.
Србија не ни е пријател.
Никогаш во историјата не ни била а водата тече кај што си течела.
Премногу е јасно за да не го прифатиме како точно:)

Девојче, кој ни е пријател?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom