Новите предлози на Нимиц за името на Република Македонија

Кој предлог на Нимиц (од прифатливите) би го прифатиле?

  • Демократска Република Македонија

    Гласови: 113 29,0%
  • Независна Република Македонија

    Гласови: 173 44,5%
  • Ниту еден (образложете зошто)

    Гласови: 103 26,5%

  • Вкупно гласачи
    389

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.450
Поени од реакции
58.576
Не бев зајадлив према никој и што врска има на тема за политика кој за која екипа навива...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.450
Поени од реакции
58.576
Да, го знам вицот. Сепак имаме некои пречки во комуникација, ништо не те разбирам. Очигледно нешто што сум напишал некаде не ти се погодило.

Како и да е, твој проблем...
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
ке ја добиеме верувам јас во никола. Срека шо она комуњарите не се на власт инаку отидовне ние со некое афричко име
Од комуњарите веќе си го добивме ФАЈРОМ...
...сега на николче му е редот, да се покаже што знае и умее...
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
па гледајќи му ја фацата на Димитров мислам дека предлогот никако не ни иде во прилог.Бакојани да можеше ќе скокаше од среќа, после 15 години дава интервју за македонски новинари , тоа само кажува дека за жал ја изгубивме битката за името.Се надевам дека нашиве политичари нема да не држат во неизвесност долго време и да ја кажат правата вистина.
темава може да ја прекрстите во КАКО ЌЕ СЕ ВИКАМЕ??, бидејќи борбата за името е загубена :tapp::tapp:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Од комуњарите веќе си го добивме ФАЈРОМ...
...сега на николче му е редот, да се покаже што знае и умее...
Koga ke poglednam dvapati pa i FYROM bese podobro, jes da bese bivsa yugoslovenska , ama sepak bese republika makedonija....vaka......neznam da li copyrajtot izdaden od grcive ke bide besplaten ili koj saka da bide makedonec ke mora da plaka......????
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ниту Груевски не е Љубчо, ниту Бранко не е Киро!!! Секој непосакуван и присилен потег нема да биде на вина на Никола и на Бранко, ќе бидат присилени. Они даваат се од себе, ама ја знам дека не е све во нивни раце и моето мислење за нив нема да го сменам во случај на најлошото, зашто добро знаеме кој е крив, не се оние криви.

A mislite deka onie prvite DOBROVOLNO postapija kako postapija???? Vo sto se razlikuvaat ovie sega????
Za da ne bidat krivi ..TREBA DA SE ODSETAAT i da kazat: "nie ova ne mozeme"..., ama PARA SLATKA ...:)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
:naaa:

Грешка. јас имам достоинство, и не ја предавам борбата уште пред да заврши :wink:
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
448
Поени од реакции
51
Незнам дали можете да заприметите ама ние како нација немаме единствен став по името...до кога бе ке се караме мегу нас за вакви теми на кои не треба ни да помислуваме????и воопшто оваа глупава битка за името со грција не требаше воопшто да ја прифатиме на прво место...европа...нато...по што ???ни тие не се вечни...македонија ги виде како се рагаат и како умираат нејголемите империи досега и уште постои...вреди ли да се продадеме за влез во една квазиимперија која стои на стаклени нозе...ке се сруши еден ден и потоа што????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom