Новите предлози на Нимиц за името на Република Македонија

Кој предлог на Нимиц (од прифатливите) би го прифатиле?

  • Демократска Република Македонија

    Гласови: 113 29,0%
  • Независна Република Македонија

    Гласови: 173 44,5%
  • Ниту еден (образложете зошто)

    Гласови: 103 26,5%

  • Вкупно гласачи
    389

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Демократска Република Македонија? Ова е предлогот? Денешен „Дневник“ има поцрн текст (за нас).
Ништо поразличен од било кој текст денес, објавен во било кој медиум. Не се мачете да го читате.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Ниту Груевски не е Љубчо, ниту Бранко не е Киро!!! Секој непосакуван и присилен потег нема да биде на вина на Никола и на Бранко, ќе бидат присилени. Они даваат се од себе, ама ја знам дека не е све во нивни раце и моето мислење за нив нема да го сменам во случај на најлошото, зашто добро знаеме кој е крив, не се оние криви.
Се сложувам, Македонија не е иста сега и пред 17 години, народот не е ист, како и политичарите.
Јас мислам дека Премиерот и Претседателот заедно со целиот македонски народ се заедно во ова и ќе истраат до крај.
Но како прво треба да го почитуване и притисокот кој тие го имаат барем по ова прашање, а верувајте во политиката народот секогаш го знае тоа што треба да го знае,а не целата вистина.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Се сложувам, Македонија не е иста сега и пред 17 години, народот не е ист, како и политичарите.
Јас мислам дека Премиерот и Претседателот заедно со целиот македонски народ се заедно во ова и ќе истраат до крај.
Но како прво треба да го почитуване и притисокот кој тие го имаат барем по ова прашање, а верувајте во политиката народот секогаш го знае тоа што треба да го знае,а не целата вистина.
Dobro, me interesira, si veruvate vo ova shto go pishuvate? Ili koga shirite propaganda, samo shirite kako shto e nalozheno? C, c, c.
 
R

Rikiboy

Гостин
Nema da ne predadat be lugje...Ne e toa kako sto bese pred 10-15 god....Vo Grujo ne sumnjam,nitu u Branko....Da dade gospod da ne ja poserat rabotata....:pop:
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Dobro, me interesira, si veruvate vo ova shto go pishuvate? Ili koga shirite propaganda, samo shirite kako shto e nalozheno? C, c, c.
Ако не верувам во својата крв Македонска, во кого да верувам и да имам надеж, можда во Парванов или во Тадиќ или Бакојани, одбери ти
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Abe Branko ima mnogu zaebano u poslednive 17 godini. Zatoa beshe nitu branko ne e kiro. Kaj branko e vonegativna smisla, a kaj grujo vo pozitivna. Ama ne e toa bitno. Bitno e deka morame da im dademe max poddrshka makar i da se desi najloshoto!!! Shto se odnesuva do Branko, vo posledno vreme kako da mu doaga malce pamet, ama izgleda samo e fatamorgana. I dvajcata imaat potpolna poddrshka od mene za site cekori, iako Branko go mrzam sega ja ima mojata poddrshka zashto sepak e moj pretsedatel. Da se nadevame za najdobroto!!! Druga rabota: Kaj e MPC sega, gleate srbite odma prvo shto napravija bea vo sv.sava. Ja vo posledni 17 godini od MPC imam samo edna izjava slushnato i tolku.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Што е позитивно во Грујо ај кажи молимте.... по две години ќе мислиш многу лошо за него
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Во овој момент Македонија треба да биде единствена
 
R

Rikiboy

Гостин
A што не им текна да предложат да се викаме Тунгузија .Така барем посмех ќе стане работата...:pos2:...Они свесни се оти губат и саа дополнително се мачат...Ахх бе Грци,тешки глуперди...:pos2:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
За разлика од порано кога едните на дело покажуваа дека се безрбетници правејќи скандалозни одстапки, а другите никој не ги фермаше за живи, сега има една позитивна работа што конечно се свестија дека има одлуки кои се од национален интерес и за кои не може да решава онаа партија која во моментот е на власт. Поинаку кажано, или заеднички ќе влезат во завршната битка за името или пак заеднички ќе направат глупост. Како и да е, се надевам дека народот нема да се почувствува изневерен и предаден од своите лидери и дека во арно во лошо, за ова прашање како народ ќе останеме единствени.
 
N

n/a

Гостин
Abe Branko ima mnogu zaebano u poslednive 17 godini. Zatoa beshe nitu branko ne e kiro. Kaj branko e vonegativna smisla, a kaj grujo vo pozitivna. Ama ne e toa bitno. Bitno e deka morame da im dademe max poddrshka makar i da se desi najloshoto!!! Shto se odnesuva do Branko, vo posledno vreme kako da mu doaga malce pamet, ama izgleda samo e fatamorgana. I dvajcata imaat potpolna poddrshka od mene za site cekori, iako Branko go mrzam sega ja ima mojata poddrshka zashto sepak e moj pretsedatel. Da se nadevame za najdobroto!!! Druga rabota: Kaj e MPC sega, gleate srbite odma prvo shto napravija bea vo sv.sava. Ja vo posledni 17 godini od MPC imam samo edna izjava slushnato i tolku.
Izvinete gospodine efendijo...
Dozvolete i na mojata malenkost da ve prasa:
koj si be ti `znalac` ???
Nema tema kaj sto tebe te nema...
i segdeka od glupost pogolema glupost si nackrabal.

Sega...:toe:...mojata malenkost prejudicira deka vaseto velicestvo najverojatno ima do 15god.
(sto uopste ne e loso)
I ako e taka...dozvolete da ve poducuvaat poopitni i ponacitani.

Megjutoa vashe `znalacko` visocestvo...ako imate mnooogu povekje godini,jas seriozno sakam da ve prasam:
da ne bi da ste izbegale od nekoja ustanova?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Абе дај немојте овде Грујо вака Рада така... има теми за тоа, овде да покажеме малку единство...
 
R

Rikiboy

Гостин
ps. ние сме титова измислица од 1944, тоа го шират и грците низ германија со помош на бугарската пропаганда...
...
СЕ Е ЈАСНО...Они цело животинско царство се незнаат кој шо е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom