Нова ГОДИНА - леле шо ќе облечам?

Статус
Затворена за нови мислења.

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас ја гледам Новата Година, меѓу другото, и како можност да си купам нешто ново, кое обично не го носам на вечерта:)
Сакам некакво црно сако да си најдам а нема да ми штети ни нови фармерки и некој кафеавкаст џемпер.
И фино ќе е ако најдам време и отидам до Сефора по пудра, од оваа нема уште многу:)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ама ич не се замарам, посебно оваа Нова година. Сеедно ми е каде што и како а камо ли па што да носам. Ја нема веќе онаа еуфорија лелеелее Нова годинааа еее wowww . Мислам кај мене а гледам и по другите, така да ќе најдам нешто што да носам никогаш не сум била помалку креативна па така и за оваа вечер ќе смислам нешто.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
За нова година што да облечам што да облечам што да облечам што да облечам....да облечам ли пижами????

ЌЕ ОБЛЕЧАААААМ од инат на сите други
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Едоставно а убаво...сиви хеланки или сјајни,дебели сиви хулахопки,виолетова туника,сив каиш и сиви чизми.Пријатно ќе се осеќам и убаво изгледа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ќе најдам нешто од плакарот и ќе го облечам. Ќе давам сега пари за облека за една вечер, како не. А и така цените се по 100% накачени и после се рекламираат 20 % попуст. Тие финти одамна се пробиени:uvo:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Тие што сакаат да изгледаат убаво, изгледаат убаво секој ден. Воопшто не сакам луѓе што се мачат да изгледаат убаво само неколку дена во годината, а другите денови се запуштаат.
Tака де, ама јас пошто не се мачам да изгледам убо во текот на цела година, му го посветувам вниманието на овај ден само.

Глупости. Ако сакаш да изгледаш малце поубо за Нова Година не значи дека не се средваш, а уште помалце дека се мачиш..
 
Д

Демијан

Гостин
Ќе бидам облечен најнормално како и секое излегување у град!! Не се замарам дали ќе има некој подобро облечен од мене на таа вечер!! Ке си облечам нешто што си имам у плакар!!! нема сега да тормозам мозок и да кубам коса за тоа!! За мене Нова година е најнормална како и секој викенд!!! Што е до мене не би идел нигде(мн добри филмови даваат:toe:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
hehe abe sto e ova nikoj ne se zamara lol
AJ iskocete vo centar i poglednete malce pa celo skopje e na soping(zboram za skopje zs jas sum od tamu inace isto e i vo drugite gradovi) duri nekoj moj drugari/drugarki odat vo stranstvo da si kupat nesto
Aj aj ne bidete cinicni koga site odat na soping za nova samo vie taka skormnicki kako sto si ste ke si zemete nesto od plakarce i ubavo ke izgledate loool aj sega da ne prodavame muda za bubrezi ovde
Ajt pozz i iskocete malce vo centar kupete si nesto jas ve castam ne bidete skromni :vozbud:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
kje si kupam neshto sho ke mi korsiti za ostatokot od 2008, 2009, 2010 , 2011.. ma do koga izdrzi do togas :)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Ах колко не се замарам, апсурдно ми е што сите запнале што како колку ке облечат за Нова Година, јас планирам да си купам фармерчиња, не со посебна намена за Нова Година туку затоа што ми фали пар фармерки, па ке ги комбинирам со некоја маичка од плакарот, и омилените чизми. Сакам да се чувствувам едноставно и комотно за да можам да си поминам убаво!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Of lele ic ne se zamaram... Kje izgledam ok sekako... Ama uopshte nema da trcam da kupuvam i da se ubijam ako nemam neshto novo na mene... I onaka imam toni obleka shto ni ednas ne sum ja oblekla...
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Па и не се замарам посебно нешто за тоа што ќе облечам, како и секоја вечер исто и таа :)
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
За мене Нова година е најнормална како и секој викенд!!! Што е до мене не би идел нигде(мн добри филмови даваат:toe:
Да бе ,,Умри машки,, тројката ке го дат на прва.:vozbud:зато и јас дома останвам.

Инаку он топик: Јас пак многу се замарам, поготово оваа година па ептем само таму ми е памето, само на то мислам, не знам шо ке се прај...:)
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Pa sekoja godina si kupvam po nesto novo za nova godina, za taka da mi bidi celata godina,so kupuvanja ispolneta:pos2:eek:vaa godina uste ne znam so ke nosam.Se nerviram posto koga ke si zamislam so sakam da nosam ne prekinvam da baram duri ne go najdam.A ako ne najdam sleduva uste pogolema nervoza.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom