Ниски женски обувки

Дали ви се допаѓаат?


  • Вкупно гласачи
    72
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Epa uste ne sum stasana za stikla,taka da baletankite mi se prva opcija sega za sega.
Gi obozavam,onie so masnicka posebno.Komotni mi se na noga,lesni,mozam se da praam so niv.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Летово изнаносив балетанки.
Мене ми се сосем ок, ама органски не ги поднесувам оние со машнички шо се.
Всушност пубо штикли ќе облечам отколку некои лаковани балетанки.

Нешо вака, да :
И јас би ги носела овие:helou:
Малку се подигнати и сигурно се поудобни од оние залепени за земја балетанки.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
Летово изнаносив балетанки.
Мене ми се сосем ок, ама органски не ги поднесувам оние со машнички шо се.
Всушност пубо штикли ќе облечам отколку некои лаковани балетанки.

Нешо вака, да :
Овие ми се супер а тие шо се до прсти и шо се толку плитки ептен ме нервираат и никад несакам девојката да ми носи такви :pipi:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Баш убаво стојат на тесни (цевки) пантолони или фармерки. Јас летово си ги изнаносив. Нормално дека обувка со штикла подобро ја оцртува ногата и целата фигура, но и овие баш се комотни и слатки за носење преку ден.
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Не можам да се сетам точно од кога почнаа да се носат балетанките,но мислам кај нас ги донесоа Кинеските продавници.Ефтини,грди и многу многу неудобни.Незнам што е толку убавината во нив-како да газиш на земја.:tapp:Секое камче го осеќаш на секоја стапка.И посебно кога си во сукњиче изгледаш некако пократко-како да ти ја смалуваат висината.
Инаку јас носам средно високи кондури,а ми се допаѓаат и вакви со повисока петичка
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
^Овие погоре спортските не се изгледаат лошо и баш се удобни.
Полошата верзија има доста лош физикус, и според мој вкус грдо стојат на нога.Незнам колку се удобни, али ако веќе се, разбирам зошто ги носат жените кои на работно место, на факултет, шпартање низ град, нормално, неможат да издржат цел ден на штикла.Кога веќе се купува "модерни опинци" барем да не се толку унаказени со цветови, панделки, и триста елементи кои никако не ги прават по привлечни на око.

This is .....very ugly






Ова е помало зло, и поубаво за носење





 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Многу ми е грдо кога ќе видам некое девојче 15-20 години во вакви. Баш како тетка. Тие погоре со ѓон што ги постиравте ај, можат до некаде, ама овие ми се баш теткински, ефтино ми делуваат.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Многу ми е грдо кога ќе видам некое девојче 15-20 години во вакви. Баш како тетка. Тие погоре со ѓон што ги постиравте ај, можат до некаде, ама овие ми се баш теткински, ефтино ми делуваат.
Напоменав дека се помала беља од останатите шо се постирани, не дека се убави :) Конретно за овие, ако веќе ги носат за некаде, никако не би требало тоа да е за преку ден туку нека се искористат за некоја посвечена пригода, пошто како шо спомна-на изглед се доста теткински и несоодветни за 15 годишна девојка.

In fact, не би носела ни под разно такво нешто, освен како оние првите од двата спортски пара.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Балетанки не сум носела, не ми се по мој вкус. Еден период се носеа многу, сега одамна не сум видела некој да носи. Преферирам повеќе штикли и патики од балетанки.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
На темава се зачудив ... Има мажи кои забележуваат женски чевли ??? Holy foot fetish Batman . Ова го казвам сметано дека 95 % мажите кои ги познавам ке заприметат се на жена ( Најчесто по следниов приоритет : Лице ,очи ,гради ,задник ,тело , должина на нозе,итн итн итн ) али чевлите не . И јас лично сум таков . Само за разлика од другите јас имам и други приритети и поинаку поставени
Па затоа ке речам ке речам само - девојки носете што ви е удобно ... Како и да сте облечени пак ке трчаме по вас . Само треба да знаете како да се поставите .
 
Член од
19 јануари 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Па затоа ке речам ке речам само - девојки носете што ви е удобно ... Како и да сте облечени пак ке трчаме по вас . Само треба да знаете како да се поставите .
:bravo:
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Фујјјјјј бре, каки балетанки, одвратни се, неможам да ги смислам.. не ги носам ниту сакам да ја носам на моиве нозе оваа чудна кинеска измишЉотина.
Во право е Acid, модата се враќа, наликуваат на опинок. Уште па и оние гумени што ги извадија на пазарон, личат на оние гуменине чизми само во ниска и кратка варијанта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom