Ниски женски обувки

Дали ви се допаѓаат?


  • Вкупно гласачи
    72

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Тетка Биберовска.

Имале право кога викаат дека модата се враќа. Ова се еден вид на модерни опинци.
Докажано е дека се враќа. Опинок хаха.
Ама јас си носам балетанки и си ги сакам, нека сум тетка биберче.
Али не се балетанките за секоја пригода. Не се за свечена гардароба. Тие се за денско излегување или можеби и за работа.
Јас со моите 180 цм ако одам преку ден во висока штикла се чуствувам неугодно. А и пониска да бев сеедно мразам јас девојки преку ден во висока штикла. Шмизлетини.
Штиклата е елеганција за излегување, за на работа, за свечени настани ... не за прошетки обични денски. Ни во Париз и Милано не шетаат девојки преку ден ан штикли, освен во филм.
Патики носам, ама тие не се за секоја пригода. Спортските балетанки не ги сакам, зашто повеќе би носела патика него тој вид балетанка.
Али затоа посвечена балетанка обожавам.
Секој со свој вкус и свој начин на облекување. Ако некој сака да оди на денско кафе во 12ка штикла со среќа, мене ми е чудно. Ако некој чудно ме гледа што носам балетанки нека ме гледа. Ич не ме боли, jaс битно се чуствувам убаво во нив :)
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Докажано е дека се враќа. Опинок хаха.
Ама јас си носам балетанки и си ги сакам, нека сум тетка биберче.
Али не се балетанките за секоја пригода. Не се за свечена гардароба. Тие се за денско излегување или можеби и за работа.
Јас со моите 180 цм ако одам преку ден во висока штикла се чуствувам неугодно. А и пониска да бев сеедно мразам јас девојки преку ден во висока штикла. Шмизлетини.
Штиклата е елеганција за излегување, за на работа, за свечени настани ... не за прошетки обични денски. Ни во Париз и Милано не шетаат девојки преку ден ан штикли, освен во филм.
Патики носам, ама тие не се за секоја пригода. Спортските балетанки не ги сакам, зашто повеќе би носела патика него тој вид балетанка.
Али затоа посвечена балетанка обожавам.
Секој со свој вкус и свој начин на облекување. Ако некој сака да оди на денско кафе во 12ка штикла со среќа, мене ми е чудно. Ако некој чудно ме гледа што носам балетанки нека ме гледа. Ич не ме боли, jaс битно се чуствувам убаво во нив :)
Добро сама во едно се сложуваме?
Дека не се убави на изглед и кога некој ги носи нели?
 
U

UniqueGirl

Гостин
Добро сама во едно се сложуваме?
Дека не се убави на изглед и кога некој ги носи нели?
Па види секој има различити укус.
Не можам ја у летна дневна шема да шеткам по штиклици, од проста причина што немам комодитет.
Разбирам, петок, сабота искачање, ајде де.
Мене ми се интересни, слатки, комфорни.
Можда не се узор за елеганција нити се секси..
Битно е ја да се осеќам удобно. :pipi:
 

karanfilovska*

il suo brivido piu grande
Член од
25 септември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
6
Штиклата е елеганција за излегување, за на работа, за свечени настани ... не за прошетки обични денски. Ни во Париз и Милано не шетаат девојки преку ден ан штикли, освен во филм.
Патики носам, ама тие не се за секоја пригода. Спортските балетанки не ги сакам, зашто повеќе би носела патика него тој вид балетанка.
Али затоа посвечена балетанка обожавам.
Секој со свој вкус и свој начин на облекување. Ако некој сака да оди на денско кафе во 12ка штикла со среќа, мене ми е чудно. Ако некој чудно ме гледа што носам балетанки нека ме гледа. Ич не ме боли, jaс битно се чуствувам убаво во нив :)
I agree,посебно тоа за спортските балетанки - е тоа веќе е грдо (според мене).а онака баш слатко изгледаат на тесни фармерки.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Ајдеее кој би рекол дека се толку омразени кај машката популација.Како да ми менува тоа нешто,ама чисто како податок-изненадувачки интересно.

Не дека нема грди модели како тие црните на опинци што личат,златни,сребрени,широк спектар на грди модели има исто како што има и грди штикли.Мене ми се удобни за носење,баш како боса да сум,а не ме боцкаат камчиња:nesvest::) Не ги носам за навечер,само преку ден кога штикли се глупа,а патики неприфатлива опција.Мразам патики и не носам,па и овие балетанки што ги имам не се спортска варијанта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom