Ниски женски обувки

Дали ви се допаѓаат?


  • Вкупно гласачи
    72

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
...ама на која малограѓанштина и е оставено да разбере.:toe: Не знам точно која висина ја држите сите што ви сметаат рамни обувки, ама разберете дека ако не вам, МЕНЕ ми е глупо додека одам да шутирам нониња од по метро пеес сосе штикла. Чак што више не се замарам, си се штиклосувам така поредовно, малце е поредок ваздухот овде горе, ама се трпи.

И дај решете се више шо ви е поневкусно: превисока девојка или рамна обувка. Според мене, двете мислења доаѓаат од луѓе што природата не ги обдарила доволно. Не бидете љубоморни! :helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
*Little hearth* напиша:
несфаќам зошто некој не би ги сакал.
Па зашо се грди на изглед. Подоле ќе прочиташ зашо... :)
Adri* напиша:
дури напротив преку ден пофино ми изгледа некој во патички или некој удобни обувки.
Извини што не знам колку интелигенција треба да се разликува патика од овие чуда, ама тоа се различни обувки. На некого и девојка во патики не му се допаѓа, ама тоа е друг муабет. Девојка во патики делува опуштено и незаинтересирано за мода, ама истовремено изгледа сосема пристојно за да не биде бламажа. Овие чуда коа ќе ги видам ми делува као само една продавница у село да има девојката и нема избор, не видела друга обувка.
MaRyJaNe-poison напиша:
Балетанки ти се една помодерна верзија на опинци, оние гумени црни шо ги носат бабите по селата.
Тоа!!!! Тоа е вистинскиот опис. :cuc: Се мислев на што ме потсеќаат, сега одма ми дојде пред очи. Носталгија јеботе, опинчиња да се носат.

Онтопик пак:
Споредбата патики - балетанки е ко да изедначиш хеликоптер и авион. Па двете си леткаат по небцето... :tapp: И шо е битна девојката каква е? Обувките се грди, многу грди за мои очи.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Извини што не знам колку интелигенција треба да се разликува патика од овие чуда, ама тоа се различни обувки. На некого и девојка во патики не му се допаѓа, ама тоа е друг муабет. Девојка во патики делува опуштено и незаинтересирано за мода, ама истовремено изгледа сосема пристојно за да не биде бламажа. Овие чуда коа ќе ги видам ми делува као само една продавница у село да има девојката и нема избор, не видела друга обувка.
Хм да ти кажам искрено немам поима што врска има тоа што го пишуваш со мојот муабет.Зборот ми беше дека девојката не мора да носи штикли за да изгледа фино,посебно преку ден подобра опција се удобните обувки.Никаде не реков дека тоа се балетанките,башка што имам пробано ич не се удобни.
Стварно незнам каде виде во мојот пост компарација помегу патики и балетанки.И многу паметњаковци бе,одма мешате интелигенција и на најбезврска работи,иако тука најверојатно ти си тој што сфатил погрешно.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Уште периодот кога почнаа да се носат овие, едноставно ги замразев ако може така да се каже:).
Најпрво, лично не можам и не поднесувам да одам на нешто толку рамно, што ми се причинува дека одам боса, а не дека имам облечено обувки.Ги чуствувам сите дупки на асфалтот, буквално.
Покрај ова погоре, морам да додадам, на изглед балетанките ми се ужасни, како да немала некоја што да облече па ги навлекла нив набрзина.
Радо би носела патики(а и носам фала богу)него ли овие обувки.Едноставно не се за мене ИН.
Но хеј, тоа е само мое мислење:wink:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Поубаво стојат и обожавам чевли на висока потпетица, душа давам за нив ги имам секакви и во сите бои. Ама ги практикувам за вечерни излегувања и за свечености.

А за денски излегувања, за на работа, факултет, шетање низ град многу сакам балетанки, во пролет/есен ги носам најчесто. Али преферирам поелегантна балетанка дури може и на мала т.е ниска штикличка да се иако тоа во кондура спаѓа вајда. Не можам со 8ка штикла да одам на работа секој ден. И навистина балетанките се удобни (некои и не се нормално како секоја обувка:)), aма не би ги носела на посвечена гардароба.

Еве вакви слични би носела и носам ...




А вакви поспортски и со ластик целосен никогаш нема да носам.








Мене малку ме изненади темава. Мене не ми е нормално па девојчиња да носат штикли преку ден. Друго е жени за на работа, ама јас не сакам кога ќе видам некоја во штикла во сред бел ден. Оди за да се прошета низ гтц и на кафе у 12 саат во 10ка штикла. Одвратно. А патиките се спортски. Затоа некоја средина се токму балетанкиве. Баш ги сакам, ни се спорстки ни се елегантни и на висока штикла. Обувка за денско шетање во пролет и есен кога неможеш да носиш сандали и чизми :toe:

Зборот ми беше дека девојката не мора да носи штикли за да изгледа фино,посебно преку ден подобра опција се удобните обувки.
Ако може да кажеш што е удобна обувка? :)
Ете пролет и есен е, не може да се носи чизма зашто е топло, за сандала отворена е ладно. Што е удобна чевла за тој период? Ама тоа да не е патика!
Ако отиде девојка во продавница единствен избор и се балетанки и чевли на штикла!
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.550
Незнам шо имате против балетанкиве.
На висока девојка со долги нозе ептен убаво стојат, незнам, мене некако ми е многу привлечна комбинацијата на фармерки тесни со балетанки долу. Милина. Ем не те болат нозете, ем пристојно изгледаш. Фала Богу дека во патики е поудобно, ама не може секоја возрасна жена, чија работа и налага да се облекува поелегантно, 24/7 да е во штикли.
Јас ги носам, ретко додуша, ама пак ги носам. :smir:
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
cc c ostajte gi baletankite na mira poso bas se super sea kako i za sekoja rabota treba da imas vkus i da izberes i iskombiniras ..zosto stvarno ima uzasni modeli od `4udava` kako pogore shto bea narecheni no sepak ima i navistina ubavi modeli shto stojat prekrasno a 4uvstvoto na udobnost e neizbezno. Plus toa ne e sekoj za stikla zosto nekoj kako prekrseni odat vo niv sum viduvala blamovi na devoj4inja koi namesto da oble4at nesto vo sto mozat da odat tie oblekuvaat stikli oti se povisoki gazot im e potrtlest i se posexi duuh ..baletanka si e nesto pogodno za u sekoja prigoda ...:smir:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Летово изнаносив балетанки.
Мене ми се сосем ок, ама органски не ги поднесувам оние со машнички шо се.
Всушност пубо штикли ќе облечам отколку некои лаковани балетанки.

Нешо вака, да :
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Хм да ти кажам искрено немам поима што врска има тоа што го пишуваш со мојот муабет.Зборот ми беше дека девојката не мора да носи штикли за да изгледа фино,посебно преку ден подобра опција се удобните обувки.Никаде не реков дека тоа се балетанките,башка што имам пробано ич не се удобни.
Стварно незнам каде виде во мојот пост компарација помегу патики и балетанки.И многу паметњаковци бе,одма мешате интелигенција и на најбезврска работи,иако тука најверојатно ти си тој што сфатил погрешно.
А, епа извини шо не ти го сфатив муабетот, мислев дека за “ниски женски обувки - балетанки“ збориме на темава, затоа ги помешав муабетите. silly me. :uvo: Ти си зборела за нешто друго... sorry. Коа сме на муабетов, Франција како победи да знаете против Ирска, чудо еј... све намештаљки, а и свински грип низ градов... :smir: :helou:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
А, епа извини шо не ти го сфатив муабетот, мислев дека за “ниски женски обувки - балетанки“ збориме на темава, затоа ги помешав муабетите. silly me. :uvo: Ти си зборела за нешто друго... sorry. Коа сме на муабетов, Франција како победи да знаете против Ирска, чудо еј... све намештаљки, а и свински грип низ градов... :smir: :helou:
Коа сме кај грипов..Страшно ми се одвратни балетанкиве горе -.-
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Никогаш не сум носела балетанки, не толку поради тоа што не ми се допаѓаат, него дека се премногу неудобни! Ги глеам другаркиве шо носат балетанки, све со жуљеви, па после не можат нишо друго да облечат. Навикната ми е мене ногата на старки или штикли, ништо друго :)
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Сум носела неколку пати, се осеќав да не речам, чудно. Не сум навикната воопшто на такви обувки, ма колку сакат нека се адекватни за излегување преку ден, одење на факултет/работа само зато шо со штикли не можиш 8 часа да издржиш. Имат некои се слатки на изглед, некои се :pov:, ама не се мој стил, воопшто.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Тетка Биберовска.

Имале право кога викаат дека модата се враќа. Ова се еден вид на модерни опинци.







Закон се, би требало и ја да ги пробам :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom