Ниски женски обувки

Дали ви се допаѓаат?


  • Вкупно гласачи
    72

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
и на штиклата болка, осумчасовна, во текот на една работна недела. :)
Зошто болка? :uvo:
Навечер или настан е веќе друга приказна...
Па зарем само навечер или на настан си женско?
п.с.Ако мислиш на комоција , ајде со пижами да одиме на работа.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
[/quote]

Зошто болка? :uvo:

Па зарем само навечер или на настан си женско?[/quote]


Сите сме ние различни и нема потреба од толку исчудување. Мене, лично, со тек на време заморно ми е по 8 часа дневно, 5 дена во неделата, да бидам на штикла.

Штиклата е идентификација дали е некој женско или не?
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Па сеа не знам ете ти од женски аспект гледаш и викаш дека не им фали?
Мене ми се многу језиви,поубава ми е со патика да ја видам него со ова.
И мојот `гз изгледа подобро во штикли, не викам не. Ама сум хендикепирана во нив - треба да пазам како одам, не можам да си подрипнам, не можам да пренесам ништо потешко од класер, а ако се затрчам ќе слетам на нос.

Дај ми ти предлог (сосе слика) што да носам на работа во денови кога сум цел ден на нозе. Патики не се опција - политика на фирма.
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
И мојот `гз изгледа подобро во штикли, не викам не. Ама сум хендикепирана во нив - треба да пазам како одам, не можам да си подрипнам, не можам да пренесам ништо потешко од класер, а ако се затрчам ќе слетам на нос.

Дај ми ти предлог (сосе слика) што да носам на работа во денови кога сум цел ден на нозе. Патики не се опција - политика на фирма.
Ма мене ми е јасно дека потпетиците ви се мака.Посебно не беше муабетот кога идеш на работа.Модата со овие балетанки излезе општо прифатена како обувка за преку целиот ден,како едно време што беа влечки со големи топуци.Посебно дадов пример кога ќе се дотера и сукњичка,а балетанкава вришти.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ima eden kup kul niski chevlichki.
Kje vi ostavam samo nekoi sliki:








Gi imam poslednive :)

:nenene:
Ама поженствено и поелегантно изгледа девојка-жена со штикли, отколку со балетанки

Da, da...
Ti drzhi voda muabetov

 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Зошто болка? :uvo:

Па зарем само навечер или на настан си женско?
п.с.Ако мислиш на комоција , ајде со пижами да одиме на работа.
А сериозно, штиклата те прави женско?
makedonka1985 напиша:
Ама поженствено и поелегантно изгледа девојка-жена со штикли, отколку со балетанки
А тоа е друго. Ама ако мислиш дека со носењето на штикла пред балетанкиве ќе освоиш некој поен како поквалитетна личност или повредна девојка, лошо мислиш. Уствари можеби, кај оние кои мислат дека лакирани кондури и крават ќе ги направи човек.

А надворешниот изглед е патерн, не мора ни убав да е човек за да изгледа убаво.
Ама нискиве обувчиња дефинитвно се од грди по грди за мој вкус.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
А сериозно, штиклата те прави женско?
Не, ама се чувствувам женствено и убаво :pipi:

Ама ако мислиш дека со носењето на штикла пред балетанкиве ќе освоиш некој поен како поквалитетна личност или повредна девојка, лошо мислиш. Уствари можеби, кај оние кои мислат дека лакирани кондури и крават ќе ги направи човек.
Не се работи за добивање поени, мерење интелигенција и човечност според тоа дали некоја носела штикли или не, туку се работи за вкус.Мене лично не ми се допаѓаат балетанки.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Леле аманте. Океј, за на работа се согласувам глупо изгледа, ко сликана горе, али за на школо/факултет, јас на пример не би сакала нон стоп да сум со патики, а штикли не доаѓаат предвид, така да балетанки. И мене пред некоја година ми изгледаа глупо али откога почнаа да излегуваат најразличи модели супер си се, си ги сакам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас си носам и супер ми се, со оглед на тоа што никогаш не носам патики, едноставно не се чувствувам убаво, балетанките ми се нешто совршено за летно време и пролет.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Само со последниве две мислења се согласувам. Незз што е толку грдо во балетанките. Факт е дека ефектот не може ни да се спореди со штиклите, ама не значи дека треба секој да се определи само за едниот тип чевли. Се знае, тие се избираат во зависност од приликата, а изгледот не треба да е секогаш на прво место. Што ако убаво изгледаш на штикли ако имаш напорна работа или повеќе часови од денот треба да ги поминеш во стоење. Затоа како што кажав тоа е во зависност од приликата. Така и јас за до факс на неколку саати често си одам во штикли, искрено обожавам штикли ама си имам и балетанки кои ми се удобни и ми се наоѓаат :smir: позз:icon_lol: :helou:
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
84
Поени од реакции
7
ми се допаѓаат на изглед....,но не ми се и функционални..
имам зошто сум подложна изгледа на влијанијата на модата ха-ха :pos2:
а иначе грдо стојат на повекето девојки.... јас си се осекам ко буре у нив слепена на земја.. и тука пак си го поставувам прашањето зошто ги купив :tapp:
добро решение се за екстремно високите слаби девојки....
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Женско сум ама несакам штикли ги носам зошто морам и се чувствувам како робот. Балетанки имам и супер ми се лесни и практични за до факултет, за на кафе. Можеш да си купиш секакви, различна боја, шари, со машна.... несфаќам зошто некој не би ги сакал.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom