Нирвана или ГНР

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Два бенда што си противречат на себе, Нирвана бендовите се тотална контра на Ганс н Росес бендовите, ист временски период, големи противници, издигнувањето наедните ги покори другите.

Што повеќе сакаш бе Steve Ray? Дискутирај околу тоа, не е све во музичкиот дел, туку и во аурата и сите срања што ги окружува овие два бенда и нивните противречности кои што се ептен поврзани.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Ја не мислам така. Пошто досега ти само солажите ги издискутира и ништо друго не спореди со Нирвана од горенаведеното.
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Ти озбилно мислиш дека поради тоа gnr се распаднале?:raz:

Па цела глем метал сцена се распадна после доаѓањето на Nirvana! Кажи ми еден бенд што има од тоа време, имаше неколку документарци баш на таа тема. Најубаво кажа фронтменот на џудас прист: на рокенролот му треба добра клоца во газот на секои 10-20 години, ама нирвана ја даде најголемата клоца во историјата на бендови како појзн и гнр и целата глем сцена...и многу сум им благодарен за тоа, повеќе не можев да издржам некој што става гел на коса и розови хеланки да се нарекува рокер:pov:
GnR не се глам-рок бенд, не знам од кај го имаш заклучено тоа. Со нивното појавување уствари се менуваат тие работи. Они биле "свежа крв", поразлична од Poison, Motley Crue, Twisted Sister итн. и затоа цел свет почнал нив да ги слуша.
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Нирвана Рулз. Имам песни од Нирвана и повеке ми се допаѓат.
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
:music3:GNR се боље и + имаат тродупло повеќе хитови !
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
:music3:GNR се боље и + имаат тродупло повеќе хитови !
Оф леле :tapp:, а се праиш панкер демек си.:pos:. Со овој став да те однесам кај вистински панкери има решото да те напраат....а да и од кога е битно колку хитови имаш за да си бољи?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
GnR не се глам-рок бенд, не знам од кај го имаш заклучено тоа. Со нивното појавување уствари се менуваат тие работи. Они биле "свежа крв", поразлична од Poison, Motley Crue, Twisted Sister итн. и затоа цел свет почнал нив да ги слуша.
Свежа крв...во глем рокот.:pipi:
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Nirvana, за мене се подобри, не дека GNR се лоши:pipi:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Spored mene nirvana se podobri!!! Posimpaticna mi e muzikata!
Ne deka ne gi sakam G'n'R ama nekako nirvana mi se pozabegani i poubavi tekstovi imaat i porealno mi deluvaat! Plus razlicni pravci vo muzikata se! A mene poveke grunge mi se bendisuva. Ama spored mene pesnite od nirvana nema promasok a G'n'R imaat samo nekolku hitovi kako so se:
Sweet child of mine
Don't cry
Welcome in the jungle
November rain
Knocking on havens door
14 years
yesterdays
i uste nekolku
A nirvana site im se hit:pipi:
:smir: i ondak to!!!!!aj :salut:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Оф леле :tapp:, а се праиш панкер демек си.:pos:. Со овој став да те однесам кај вистински панкери има решото да те напраат....а да и од кога е битно колку хитови имаш за да си бољи?

Пер у право си:) за мене и двата бенда се тапа, само имам поштавање некое бидејќи ете створиле нешто.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Пер у право си:) за мене и двата бенда се тапа, само имам поштавање некое бидејќи ете створиле нешто.
Ама знам дека потајно повеќе ги сакаш нирвана затоа што се пропанк ориентирани:pank:
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
ГНР дефинитивно! Нирвана добри се али као ГНР нема нигде ниту пак ќе има...:eek:jea:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom