Нимиц доаѓа во јули, сакаат до септември да се решел проблемот во ОН

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Владата ќе попушти најмногу од внатрешните притисоци.Тоа му го кажувам на овај Бама аме не сфајќа.Мисли дека Нимиц или некој друг ни го прави проблемот.Проблемот е внатре.
Затоа велам јас, време е народот да се обедини, СЕГА ИЛИ НИКОГАШ
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.147
Поени од реакции
4.915
Ke mi objasni li nekoj zosto go nema podforumot POLITIKA ?!

izvinite sto sum nadvor od temata.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Затоа велам јас, време е народот да се обедини, СЕГА ИЛИ НИКОГАШ
A пак јас велам дека тоа кај нас нее можно.Впрочем затоа и го затворија подфорумот политика.Ние сме најдобар пример за нашето неединство.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Незнам само дали ќе дојде со сосема нов предлог или пак со стариот предлог, ама со уште поголемо заплеткување на проблемот со некакви си гаранции за идентитет јазики или сл. Мислам дека и за ова проблемот е кај нас. Сами инициравме заплеткување наместо прекинување на преговорите.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Непожелен гостин, би требало да се собереме на аеродром и да го пречекаме со домати и јајца...:toe:
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Прашања и одговори за администраторите се поставуваат на други места, темата е Нимиц и неговото доѓање.

На темата, најголем дел од кривицата го носиме ние, бидејќи досега не баш сме и дале јасна порака на меѓународната заедница и било која организација која работи на промена на нашето име, дека ние Македонскиот народ немаме желба за никакви промени и договори, дека ги замразивме европа и нејзините унии и организации заради оваа комедија кој ја играат овде. 1900 - 1913 ја направија лом, па потоа ја поделија со своите „реформи“ и „надгледување“ и ете ги сега се враќаат да ја доуништат.
После се мислам дека во очите на светската јавност ние изгледаме како ретардирани дечиња со кој може да си поигруваш или да ги сожалуваш!
Кога ќе дојде Нимиц не ни требаат јајца , кашкавали и јогурти, треба на еден фин начин да му кажеме за што се залага Македонскиот НАРОД :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom