Не се лажете со Blizoo

Член од
17 ноември 2013
Мислења
271
Поени од реакции
686
мислам дека т хоме имаат напумпани цени..на близу јас сум кориснок и плаќам пакет од 1099 ден а добивам неоганичен нет..дигитална тв со околу110 канали ..и плус фиксна тел линија
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Мора да сме од посебни универзуми изгледа. Мене повеќе ми се исплати MaxTV и нетов у пакет што иде него ли понудите Blizoo што ги имаа. Далеку помалку поплаки (скоро ич) дури. Ајде, вие си знаете.
 
Ф

Флеш

Гостин
Јас сум долго време корисник на Близу во Ѓорче .... поточно од 2004 бев преку Наумовски кошаркарот кабелската, па после Кејблтел ... па Близу ....

Па може да се квалификувам за критичар .... Корисник сум на интернет,аналогна, дигитална 120 канали , телефон (Пакет) .....

Интернетот им е многу добар .... премногу сум задоволен , понекогаш се случува да падне интернет ,ама траело кратко време можеби 15/30 минути до 1 час максимално и тоа малку пати во годината ....


Кабелската искрено на почеток им беше супер , но откако дојдоа Кејблтел па Близу им стана :гомце::facepalm: .... тргаат канали,исклучуваат од програмата , додаваат катастрофа канали со никаква содржина ,нема превод на македонски , сега овој месец дури стави ја македонски превод на Дискавери и Виасат Каналите , но тоа не ни работи, единствено работи само на Анимал Планет ....

од ветеното 60 канали на Аналогната телевизија , нема ни толку од ветеното ... има само 35 канали сосе Инфо Каналот ....


Оверал заклучок мој е дека

Интернетот им е (y) :love:

Телевизијата е :гомце: (n)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Го прочитав многу добро само они се паметни и има финти што ги пишува како на пример што пишува со ептен мали букви дека они не одговараат ако користиш сопствена опрема на пример рутер а на денесно време повекето луге имаат или мобилен или лаптоп и ти треба рутер а они намерно не даваат рутер за да се вадат во договорот ти пишува ние не одговараме ако користиш сопствена опрема.
Ок за тоа знам дека финти прават, но каде е тука проблемот со раскинувањето договор?
Нели два месеца немаш гајле т.е пробен период па после е важечки или грешка сум?

П.С Не гледам каква врска има рутерот со раскинување договор.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
271
Поени од реакции
686
Јас сум долго време корисник на Близу во Ѓорче .... поточно од 2004 бев преку Наумовски кошаркарот кабелската, па после Кејблтел ... па Близу ....

Па може да се квалификувам за критичар .... Корисник сум на интернет,аналогна, дигитална 120 канали , телефон (Пакет) .....

Интернетот им е многу добар .... премногу сум задоволен , понекогаш се случува да падне интернет ,ама траело кратко време можеби 15/30 минути до 1 час максимално и тоа малку пати во годината ....


Кабелската искрено на почеток им беше супер , но откако дојдоа Кејблтел па Близу им стана :гомце::facepalm: .... тргаат канали,исклучуваат од програмата , додаваат катастрофа канали со никаква содржина ,нема превод на македонски , сега овој месец дури стави ја македонски превод на Дискавери и Виасат Каналите , но тоа не ни работи, единствено работи само на Анимал Планет ....

од ветеното 60 канали на Аналогната телевизија , нема ни толку од ветеното ... има само 35 канали сосе Инфо Каналот ....


Оверал заклучок мој е дека

Интернетот им е (y) :love:

Телевизијата е :гомце: (n)
се согласувам со тебе vori,токму така нетот име добар но изборот на канали бљак.....:drk:
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
epa treba da se plati total tv paket/Polaris paket za da se pustat vo kabelskata dobrite kanali.
kako sto se HBO NBO comedy
Arena sport1-2-3-4
B-92 a ne stavile b-92 info
I mnogu drugi sto moze da se stavat.

samo sto ovie pravat majmunski raboti za 2 dodadeni kanala +60-100 denari na smetka:))
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Јас сум долго време корисник на Близу во Ѓорче .... поточно од 2004 бев преку Наумовски кошаркарот кабелската, па после Кејблтел ... па Близу ....

Па може да се квалификувам за критичар .... Корисник сум на интернет,аналогна, дигитална 120 канали , телефон (Пакет) .....

Интернетот им е многу добар .... премногу сум задоволен , понекогаш се случува да падне интернет ,ама траело кратко време можеби 15/30 минути до 1 час максимално и тоа малку пати во годината ....


Кабелската искрено на почеток им беше супер , но откако дојдоа Кејблтел па Близу им стана :гомце::facepalm: .... тргаат канали,исклучуваат од програмата , додаваат катастрофа канали со никаква содржина ,нема превод на македонски , сега овој месец дури стави ја македонски превод на Дискавери и Виасат Каналите , но тоа не ни работи, единствено работи само на Анимал Планет ....

од ветеното 60 канали на Аналогната телевизија , нема ни толку од ветеното ... има само 35 канали сосе Инфо Каналот ....


Оверал заклучок мој е дека

Интернетот им е (y) :love:

Телевизијата е :гомце: (n)
Почнува да напаѓа iptv, па ќе размислат сите кабелци што прават и што нудат за гледање.
Kако за споредба да тестираме кој може без сецкање да го гледа ова, т.е од кој провајдер користи интернет. Треба нет околу 10 Mb/s.
Код:
http://82.193.96.100:1234/udp/239.23.15.122:1234
Од почеток сум прво на cable tel, па потоа на blizoo. Така беше од самиот почеток после 18:00 паѓаше конекција се до оној момент додека не се ребрендираа.
Од понудата што ја нудат како интернет сообраќај секогаш добивам поголема брзина од договорот. Од опремата што ја даваат на располагање си стојат на договореното, ако се расипе, ја заменуваат со нова.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Супер се близу не знам шо ви смета вас, имам пакет со ТВ, нет и телефон, нешто повеќе од 1.000 денари е и се е таман, интернетот лета, телефонот неограничен а телевизијата е малку срање но за некоја стотка повеќе ќе ти ги додадат и SportKlub каналите. Порано беше посрање кога беше Cabletel, но сега таман се, услугата исто така им е професионална и секогаш се љубезни со корисниците, за тие пари се стварно екстра.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
271
Поени од реакции
686
СК1 И СК2 се беспатни,се доплаќа за ск3 59 ден но тоа оди во пакет со уште 5 канали
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
1200 ден. за телефон, телевизор и интернет? Што помалце сакате? :/

ЕДИТ: уствари обично е 1400.. За вработени има попуст 1200..
Дај сеа те молам не пробувај да се вадиш. (n)


Оптика е 2000 само интернет, а тој пакетот (3 макс) за 1200 е крш 30 gb со 4 mbps. Ова во 2004 да беше ќе го земев ама сега ограничен интернет!? Не фала. Дури ова бесплатниве минути имаат само во нивна мрежа и тоа 200 минути. Како што никој од родниниве, пријателиве не е на нив ќе треба +200-300 денари секој месец, што е скапо, скапо е. За мобилни најдобри се, ама за ова се ептен скапи.
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Не ги бранам, ама и ова твоево не е баш така. Веќе 4 год сум кај нив и одлично ми е. 10Мbps - 0.5(0.9)Mbps е постојано. Конекција ми паѓа во 6 месеца еднаш и тоа трае околу 15-30мин. Не знам кај тебе што било проблемот.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
How about финансиски пијавици as an excuse why they suck balls? :D
 
Ф

Флеш

Гостин
1200 ден. за телефон, телевизор и интернет? Што помалце сакате? :/

ЕДИТ: уствари обично е 1400.. За вработени има попуст 1200..
јас плаќам секој втор месец по 700 денари ... оргиналната претплата ми е 1100 денари од Близу .... значи вака ... прв месец 1100 денари , втор месец 700 денари , после пак истиот циклус :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom