Не ми се верува!!!

Член од
17 јули 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Ама откога ке имас секс со Парис Хилтон одма факјас тире 19124 и лвл 1милион.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Нормално дека некој ако му го откаже акаунтот, а карактерот му е со најака опрема, оружја, тринкети и 300 срања така ќе реагира.

На серверот што играм јас, офлајн е веке 5 дена, како јас не чувствувам никаква зависност. :jaj:
 

NeutroN-MkD-

HealthlesS^
Член од
28 април 2009
Мислења
257
Поени од реакции
6
Нормално дека некој ако му го откаже акаунтот, а карактерот му е со најака опрема, оружја, тринкети и 300 срања така ќе реагира.

На серверот што играм јас, офлајн е веке 5 дена, како јас не чувствувам никаква зависност. :jaj:
private servers ftw ...

btw on topic: I moite drugari se zapnati nesto zaraza od WoW itn i nez sto im preci... Koga izlevame so drugarite a sum na raid ne odam na raid i izlevam ebago i od wow ako se zarazis treba da si totalen jerk ... pa i ja imam full t7.5 i drugo sve od uldu 25 pa so kur ne me boli za WoW ebago...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
788
Леле не ми се верува колку луѓе има зависни од чоколадо
Леле не ми се верува колку луѓе се зависни од грицкање нокти
Леле не ми се верува дека мајка ми е зависник од шпански серии
Леле не ми се верува дека јас сум зависен од Кајгана
Леле не ми се верува дека сестра ми е зависна од МСН
Леле не ми се верува дека сум зависен од се и сешто..
итн...
итн..
итн.

Аман веќе Вов ја направивте бетер дрога кој курац. Опкружени сме од една купа мали задоволства од кои сме зависни а не сме ни свесни за тоа а што е најжално влијаат на нашиот животен стил... И што сега!?

Но сепак не ми се верува
Deal with it FFS, WTF, ROFLMAO, LFG, LFM, BRB...
Не сум слушнал тип да не оди на студии или да не пропушти нечиј погреб заради чоколадо, мсн, Кајгана или нешто друго.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.895
Се зависи до карактерот на човекот.Например пред 2 години бев заразен со CS и од дома не излевав 24/7 играв се нервирав кршев се пред мене кога ќе умрев.Ама за 7-8 месеци ми здосади.После дојди на ред conquer е од неа не станав многу заразен но сепак си знам каков бев нашколо бидејќи играв до 2 вечерта.WoW не сум пробал да ја играм ама не ме влече нејзиниот жанар.Но никогаш никогаш не сум бил во таква состојба да не одам нашколо,да не јдам,да не спијам поради игра.Ноуп.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Никогаш не сум бил зависен од игра, ниту пак ќе бидам , секоја игра ја играм по 1 месец и ми стане досадна. Најдолго ја играв Warcraft III : The Frozen Throne околу 4 месеци секој ден :О
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Емоционално лабилни личности и личности со лош реален живот стануваат толку зависни од игри, да се препуштат на виртуелниот живот тотално.
Точно...Бидејки во нормалниот живот тие егземплари на просечниот Џо, додека во виртуелниот живот тие можат да бидат што сакаат, големци воини, заштитници на алијансата, во виртуелниот свет тие значат нешто, имаат ранк на божество и обожаватели. Таквите луѓе најчесто стануваат зависници од таа дигитална дрога.

Јас играм игри само на моменти кога сум изнервирам и сакам да избегам на страна во моментот, само во последно време ми здосадуваат тотално.
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
21
Поени од реакции
7
Абе зборете вие што сакате али се зависи од човекот... Да беше до играта сите ќе има таков живот, сите ќе беа зависни? Али не се нели? Тоа докажува дека се зависи од самиот човек... Еве на пример јас играм WoW 3 или 4 години незнам точно, и признавам дека сум зависен од играта, значи ме влече цело време да играм, дека секогаш има нешто ново да праиш на играта и никогаш не е досадно.. Значи не викам дека не сум зависен, АЛИ најдов време за оваа година у школо ( 2ра година средно ) да поминам одличен, најдов време да се дружам со сите другари, во врска сум веќе повеќе од година...

Едноставно се ми е супер... А зависен сум од WoW... Така да не гледам што има толку лошо да си зависник од WoW... Ко што рече некој претходно зависници сме и од чоколадо, и од ТВ, и од многу други ствари па пак не превземаме ништо...

Ако во мозокот си во ред, ќе имаш време и да играш над 5 саати на дена WoW и да се дружиш со другари и да одвоиш време за девојка и за учење, и за искачање, и спортување и се...

Така да... Овие што ги зборите моментално ( Убил за да игра WoW, се развел, тој на клипот...), сите тие се умоболни... И не е играта крива... Крив е нивниот мозок што не им дозволува да размислат малце што се дешава околу нив во реалниот свет...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ви избришав над 10 мислења, меѓу кои и постираниот клип.

Бидејќи тема за клипот веќе имаше во Чек Дис Аут, и иако ова е слична тематика, сепак тој клип донесе лавина сеирџиски постови.
Значи да појаснам, ова е сериозна тема, тема за дискусија и наредните испади ќе бидат казнувани.
 

Siljo

Mercenary
Член од
20 јуни 2009
Мислења
71
Поени од реакции
34
Играч сум на WOW,но не сум зависен од неа.Вчера гледав една емисија за WOW зависни играчи...Едниот го имаат испадено од дома бидејќи бил пратен на студии,а тој играл стално и не посетувал предавања.Родителите кога го посетиле биле избезумени.Станот бил хаос...Му понудиле да оди да се лекува и дека ќе го издржуваат финансиски ако оди да се лекува но тој рекол:Без оваа игра јас неможам да живеам и си заминал...
Вториот гејмер играл само WOW не излегувал од дома,туку само спиел и ретко јадел.Еднаш му се десило да игра 4 дена без прекин и потоа спиел 72часа...Го пропуштил погребот на сестра му...После тоа оди да се лекува но е без пријатели без работа..тотално сам.

Документарецот беше од DW.После тоа што го гледав,незнам дали да продолжам да играм WOW...Дали може да стигне секој WOW гејмер до овој степен,на зависност?
Играта е заразна и што повеке играш тоа повеке ти се игра а тие што ги наброја се слаби со психата.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Играта е заразна и што повеке играш тоа повеке ти се игра а тие што ги наброја се слаби со психата.
Ако ти имаш такво чувство, немора да значи дека сите се како тебе. :smir:

Неможеш ти да знаеш за сите.
 

TheButcher

Thrasher
Член од
8 август 2009
Мислења
78
Поени од реакции
4
јас играв wow едно 3..4 години ..на skullcrusher за тие 3..4 години немам излезено ни еднаш..Играв Пве повеке ..ако има некој wow играчи ке знаат шо е Пве ..така да дента решавав дејли мисии ...за да сум спремен за рејд вечер .. со потс ..фласкс ..елексирс ..храна .. и тн ..бев заразен по играта ептен ...ама .. сватив дека е џабе трошенје на време ..така да.. не му препорачувам на никој да почне да ја игра ..али ако ја игра ..нека оди пвп и нека не се замара со Пве ..
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
И туриф затка на WoW пред некој ден,ептен ја заебаа.:toe:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
И туриф затка на WoW пред некој ден,ептен ја заебаа.:toe:
Free epix и немилосрдно фармање на хероик инстанци? Мхм ни мене не ми е баш по ќејф, ама ке видиме, 3.2 ке биде печ со краток рок на траење, 3.3 ке дојде брзо.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Има зависници..што ми кажуваше другар ми дека тој Кунген(го знаете кој) играл 12 часа без престан и носел некое апаратче на рака да го дрмне струја да не заспива:tapp::pos:а башка и девојка му ја заразил да игра со него:tapp:..нема живот ако играш ова дефинитивно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom