Не е за мене ...

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Колку само не е до убавината, ДО ПАМЕТОТ Е ! сфати веќе еднаш! (за женските) А машките гледаат само убавина:)
златен, ти не ја сфати мојата поента.
Рече дека можеш да освоиш секоја ако знаеш како.
И мојата контра реплика беше дека и наголемиот заводник да си и сите можни татктики у џеб да ги имаш, ако не ти фрлила око таа- ЏАБЕ ТИ Е!
Појасно малце?

А за болдираното... не, не се сите плитки толку.

На 16 години сите гледаат надворешна убавина.:)
Понатаму убавината е на моменти помалку важна од однесувањето, поставувањето спрема личноста, почитта...
И да, и ти си грешка.
Премногу генерализираш. Јас имам 16 и врска од година и 3 месеци скоро... и? На убавина е базирана?:smir:
Да беше на убавина немаше да фукционирме “вака“.:)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Несигурноста кај момак (маж?) со триесетина годинки е сомнителна, и мене ми е одбивна.
Убаво кажано.

Дали некогаш сте се затрескале во некоја личност, за која сте сметале дека не сте доволно добри, па поради тоа не сте и се приближиле? Ви изгледала многу поубава од вас физички, ви делувала поинтелегентно, се дружела со луѓе со кои вие никогаш не сте се и сл?
Дали имате такви ограничувања кои знаат да ви го попречат патот, по кој обично без размислување би тргнале?
За затресканост ми е потребно малку повеќе време и повеќе контакт, па ќе претпоставам случај на допаѓање и привлечност.
Со оглед на тоа дека ме привлекуваат малку поспецифични мажи на кои поретко налетувам, доколку налетам на таков реагирам природно и ставам на знаење дека сум заинтересирана. И сакам да сум во близина на маж кој остава впечаток на стабилна, самоуверена и воздржана личност, но не и крената во носот.

А резултатот од таква ситуација? Што знам, никогаш не сум се почувствувала лошо ниту пак сум се каела што сум се приближила.

Дивајн напиша:
А дали некој ви пристапил со доза несигурност бидејќи на некој начин се чувствувал неколку скалила под вас? Сте го охрабриле и сте му дале шанса или не сте му обрнале ни внимание сигурни во тоа дека не ви е достоен?
Не сум охрабрила никого, но не сум ни сметала дека не ми е достоен.
Тука повторно ми се вклопува ова:
Несигурноста кај момак (маж?) со триесетина годинки е сомнителна, и мене ми е одбивна.

Ретки се луѓето кои имаат смелост да и` пристапат на личност која е полна со самодоверба.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
златен, ти не ја сфати мојата поента.
Рече дека можеш да освоиш секоја ако знаеш како.
И мојата контра реплика беше дека и наголемиот заводник да си и сите можни татктики у џеб да ги имаш, ако не ти фрлила око таа- ЏАБЕ ТИ Е!
Појасно малце?

А за болдираното... не, не се сите плитки толку.



за болдираното,- До негде си во право,на некоја џабе и е убавина кога памет нема ;)>Ова важи за мушките. Ама НЕМА ЖЕНСКО КОЕ неможе да се освои ова е и докажано.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
The story of my life :(. Затоа што не сум некој со самодоверба и особена љубов кон себе, туку се спротивно, секогаш овие зборови ми одѕвонуваат во глава, и при самата помисла дека некој би можел да ми се допадне.
Затоа и веројатно никогаш не сум пришла прва и се трудам да се држам што е можно повеќе на страна. Уште повеќе, може и да бидам со личноста и таа да не ми дава никакви знаци дека ме потценува, а сепак мене постојано да ме копка помислата дека "не е за мене"..
И кога свесно знам дека немам причини за сомнеж и страв, тој немир пак не ме остава. Всушност, често сум била во состојба и со сила да ја избркам особата од себе, се од страв да не и оставам простор за одбивање. Онака, кога помислата дека не сум доволно вредна и без тоа ме прогонува, не ми треба истото да го слушнам и од туѓа уста. Тогаш би ми станало неподносливо.

Заради тоа, никогаш и не сум искусила одбивање/прифаќање, односно затоа што не сум се ни осудила да пријдам. Ми треба она "да ми нацртаат" за барем делумно да поверувам деке ете би можеле да бидат со мене.

А, околу она дали на мене ми пристапиле така...Па, мислам дека не. Затоа што не сум некој кој прв пружа иницијатива, и затоа што ми треба долго време и многу големо уверување за да поверувам дека личноста сака да биде со мене, оние кои решиле да ми пријдат се обично прилично упорни и самоуверени луѓе. Другите и да пришле, поради мојата несигурност, не сум ги ни регистрирала.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
за болдираното,- До негде си во право,на некоја џабе и е убавина кога памет нема ;)>Ова важи за мушките. Ама НЕМА ЖЕНСКО КОЕ неможе да се освои ова е и докажано.
Не правиме муабет за женските, туку за машките ( болдираното беше за “вас“ наменето :wink: ). Или ова колку да се најдеш во муабет...?
И да можеше да ја освоиш која сакаш- до сега ти ќе беше ебачиште,а немаше да отвараш теми кои гласат “Што сакаат/бараат жените?“, зашто тоа, нали, ќе ти беше јасно...

И така.


П.С. Читај ги поубаво постовите, да не биде дека типкам на тастатурава за џабе.:idiot:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Не правиме муабет за женските, туку за машките ( болдираното беше за “вас“ наменето :wink: ). Или ова колку да се најдеш во муабет...?
И да можеше да ја освоиш која сакаш- до сега ти ќе беше ебачиште,а немаше да отвараш теми кои гласат “Што сакаат/бараат жените?“, зашто тоа, нали, ќе ти беше јасно...

И така.


П.С. Читај ги поубаво постовите, да не биде дека типкам на тастатурава за џабе.:idiot:
офтопик:
срц ај јас и ти на кафе,да се запознаеме онака другарски;)

неколку пати ти кажав!Искочи дека ти не ги читаш постовите.Не отворив зошто мене ми треба,туку сакав да видам вие што мислите.

што зНАеш тИ за мене што сум и како сум:) НЕ МЕ СМЕЈ
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Знам за тебе исто колку и ти што го познаваш “нашиот“ ментален склоп и како ние- припадници на понежниот пол функционираме.
И ај, доста беше препирање околу твојата способност да ја освоиш било која... впрочем, сам ќе видиш колку си во право... некогаш.
 

OFcp&&&

МИСЛИТЕЛ
Член од
18 ноември 2007
Мислења
239
Поени од реакции
0
Знам за тебе исто колку и ти што го познаваш “нашиот“ ментален склоп и како ние- припадници на понежниот пол функционираме.
И ај, доста беше препирање околу твојата способност да ја освоиш било која... впрочем, сам ќе видиш колку си во право... некогаш.
Се` е можно,ако се биде доволно напорен и мотивиран,и имаш вистинска желба да го направиш тоа,
нели е така?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ако си доволно НАПОРЕН, единствено што би добил лично од мене е клоца меѓу нозе.
Ако не ме интересираш- не ме интересираш и крај на дискусија... не гледам зашто понатака би се мачел, а верувај дека има многу кои би постапиле како мене.
Треба некоја е да екстремно мутава за да му го направи меракот на некој само за да и се откачи од врат.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Дали некогаш сте се затрескале во некоја личност, за која сте сметале дека не сте доволно добри, па поради тоа не сте и се приближиле? Ви изгледала многу поубава од вас физички, ви делувала поинтелегентно, се дружела со луѓе со кои вие никогаш не сте се и сл?
Дали имате такви ограничувања кои знаат да ви го попречат патот, по кој обично без размислување би тргнале?
Пааа....хмммм да. Се дешавало тоа. Но повеќе зависи од денот како ми е поставен. Ако сум супер расположен, сите бариери се тргнати. Правам муабет па ако видам дека можам понатаму (на анализите понекогаш им треба повеќе време) oдам чекор понапред. Но ако денот не ми е погоден (чувствувам трема, несигурност, нервоза (повеќето денови ми се такви)) не го превземам првиот чекор. Ако личноста успее да ме отвори, нема проблем.

А дали некој ви пристапил со доза несигурност бидејќи на некој начин се чувствувал неколку скалила под вас? Сте го охрабриле и сте му дале шанса или не сте му обрнале ни внимание сигурни во тоа дека не ви е достоен?
Па се десило... Сепак не ги судам лугето по нивната отвореност/затвореност. Ако увидам дека е заинтересирана за мене почнувам да ја охрабрувам (нејзините интереси, што мисли за ова,она - најобичен муабет.) Ако имаме слични точки на гледиштата тогаш зошто да не...


Note: повеќето форумџии ме имаат забележано како сосема интровертна личност. Делувам така но, не сум сосема таков. Во дискотеките сметам дека не можам добар муабет да направам - а уште помалку да ја слушнам соговорничката. Ај доста се изрекламирав:pos:.
 

OFcp&&&

МИСЛИТЕЛ
Член од
18 ноември 2007
Мислења
239
Поени од реакции
0
Ако си доволно НАПОРЕН, единствено што би добил лично од мене е клоца меѓу нозе.
Ако не ме интересираш- не ме интересираш и крај на дискусија... не гледам зашто понатака би се мачел, а верувај дека има многу кои би постапиле како мене.
Треба некоја е да екстремно мутава за да му го направи меракот на некој само за да и се откачи од врат.
Не ме сфати,
под напорен не мислев досаден,туку: да не се откажеш додека не ја постигнеш целта.

Да,ако ти во моментот не се интересираш,тоа не значи дека засекогаш ќе биде така.
Се се врти се се менува.

+,треба да бидеш доволно мутава,за да не сватиш дека има можност да ги смениш мислењата,т.е. дека не е крај на дискусијата ако за некого мислиш дека ти не си заинтересирана за него....
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не злато, ако за некој не сум заинтересирана- не сум и тоа нема да се смени, зашто има многу останати за кои би била заинтересирана, во кои не спаѓа дотичниот тип што не се откажува и не сфаќа дека со секое понатамошно навалување станува се подосаден и поодбивен.
 

OFcp&&&

МИСЛИТЕЛ
Член од
18 ноември 2007
Мислења
239
Поени од реакции
0
Не злато, ако за некој не сум заинтересирана- не сум и тоа нема да се смени, зашто има многу останати за кои би била заинтересирана, во кои не спаѓа дотичниот тип што не се откажува и не сфаќа дека со секое понатамошно навалување станува се подосаден и поодбивен.
Не сфачаш дека се се менува?!?
Зошто неможе да се смени и оној за кој ти не си заинтересирана?
Од каде ќе знаеш дека тој е тој?
Постои можност да тој ти се „пушта“ по 10 пат,а ти да мислиш деја ти се пушта по прв пат....


п.с. не ме викај злато,затоа што јас не сум тоа,јас сум неколку килограми: водород, јаглерод, кислород,калциум,фосфор и други елементи....
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Да ми се има случено ова...но тоа се е до мозокот...страв да не те одбие,страв од тоа да не изгледаш глупо и слични работи кои ти се вртат во мозокот...како одам натаму во животот сфаќам дека аконешто сакаш кажи го тоа гласно и јасно без разлика на последиците :toe: доколку сфати таа дека имаш храброст да го направиш тоа мислам дека ќе и биде полесно да реши....
...за ова можеби и самите девојки се виновни,не е ова шовинистичко размислување но понекогаш претеруваат со нивните замисли за идеално машко или за своите квалитети...:smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не сфачаш дека се се менува?!?
Не
Зошто неможе да се смени и оној за кој ти не си заинтересирана?
Нека се мења, мене нема да ме интересира ипак.
Од каде ќе знаеш дека тој е тој?
Постои можност да тој ти се „пушта“ по 10 пат,а ти да мислиш деја ти се пушта по прв пат....
Доволно ми е развиена меморијата.



п.с. не ме викај злато,затоа што јас не сум тоа,јас сум неколку килограми: водород, јаглерод, кислород,калциум,фосфор и други елементи....
Ок, хелиум:idiot:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom