(Не) Требаше... - се каете ли за нешто?

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
се каам секој ден за се и сешто......
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Се каам шо почнав да сакам, сега ми е потешко.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
И те како се каам. Си праеше педикир срцката па продужи на моите стапалц.. кхм машки-пуно-влакна копита.
У позадина некоја лелелејка шо трае помалку од тетрапак млеко.
Фората е поради неки психолошки момент, траума, цел ден ми loop-ира во глава. Мозокот сам ме казнува.
Пробав да ја слушам толку многу до точка гадење, а само го научив повеќе лирикот и повеќе ми се допаѓа.
Се каам. Не требаше. I think she broke me.

 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Нема нешто посебно за што се каам. Не дека не сум направила грешки во животот, ама сите тие ми служеле како поука и ми помогнале да станам тоа што сум, така да не гледам причина за каење.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ако почнам да редам, форумов ќе треба да има еден сервер само за мојот пост.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Па можеби не требаше ајде лоша проценка.

А и не трпам кога ќе дојде некој и ќе ми попува шо како. Не било законски и викам ќе фатам в газ ќе те ебам тука моментално на лице место :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:, кога ја здувна еј не ми се верува некоја побрзо на штикли да си замине :icon_lol:.


Ама јас сум фин тип им помагам на стари луѓе два пати кревав човек кој што имаше паднато и го носев до дома, ама некоја паметна да ми се прави не, а и можеби не требаше толку екстремно за тоа се каам малку, ама нема заебанција со мене, мора да заржи малку човек инаку те згазија :icon_lol:.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
После ебање нема каење, со извинение... во животот апсолутно за ништо не се каам.... се се десило за да ме научи на нешто..... само за едно нешто се каам ама тоа не беше до мене... се каам што се заљубив.... од тогаш се сменив 360, али и тоа ми послужи за нешто... барем ке пазам наредниот пат во кој се заљубвам, тогаш намерно да биде. :P
 
O

onlya

Гостин
Се каам кога ќе пишам на некој што секој ден ме прашува "што има ново".
Се каам кога ќе запознаам некој што мисли дека знае се за мене или сака темелно да ме промени.
Се каам што се доверувам на луѓе што прават будала од мене.
Се каам кога ќе поверувам на некој што ме лаже.
И се каам кога нема да осетам земјотрес :confused: :)
 
Член од
26 април 2013
Мислења
48
Поени од реакции
41
се каам затоа што губев време за невредни нешта.
ги повторив некој грешки .
и се каам затоа што се здебелив некое кило :facepalm: :icon_lol:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
se kaam sto sum tolku izbuvliv, i kazuvam nekoi raboti bez mn mislenje
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
се каам што една вечер заеба се и нема назад...:facepalm:
 
M

Muranyi

Гостин
Каење...се прашувам дали ми помага самоказнувањето и осудата да се навраќам на грешките од минатото.Зошто би се осудил самиот себеси на личен презир на постапките,на кои можам само да им бидам благодарен бидејќи денес сум јас и сум овде поради нив.Да,се каев,се каев премногу поради тоа што бев упорен Дон Кихот иако знаев дека таму каде што одам,ме чека само пораз.Се каев што мазохистички и тврдоглаво фрлив три години од мојата младост во неповрат.....ми беше премногу тешко кога си признав на самиот себе дека сум само губитник,а бев толку возгордеан некогаш.
Не сакав животот да ми мине во таа толку бескорисна состојба,наречена каење.Затоа си опростив,се прифатив самиот каков што сум.Важно е човек да биде доблесен и кога ќе дојде мигот,да и погледне на вистината во очи....а најважно е да си опрости самиот.Тоа е патот кон се што е добро и позитивно на овој свет.Тоа што било,никогаш да не се повтори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom