Нешто за Србите

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 ноември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Ne mi e jasno, nie sme eden narod..samo toa mozam da go kazam...
JA ziveam vo Makedonija cetri godini, inace sam iz Pozarevca...kao sto gledate pocituvam i pravilo na forumot i se trudm da pisuvam makedonski.
I nekako mi odi.
Ja SAKAM MAKEDONIJA od dnoto na dusata i site srbi sto gi znam....
Nikoj nema nisto protiv nea...protiv najtoplata zemja na Balkanot.
Ako pocneme i tuka da pravime razliki ne sme luge...barem nie treba da se drzime zaedno i site novi generacji sto doagat...a vo istorija sto bilo.......neka je......
Ako ne se lazam togas vladeel i golem primitivizam, vo denesno vreme sega e sve poinaku....
Makedonci i Srbi se isti narod.
Da ne stanam od ova stolce ako pravam nekoja razlika, jas ili luge sto gi poznavam.
 
Член од
24 август 2007
Мислења
99
Поени од реакции
0
Изобшто не са исти србите и македонците. Те замолам да не говориш глупости. Нито езикот е исти нито произходот.
За сите тие години показаа дека искат да имат целиот Балкан. Со воjна или по друг начин. И това са го правеле ако погледнеш оште преди 100 години като почнеш от Балканската воjна. Заграбиле са цела Македониjа, Западни покраjнини от Бугариjа. После след 1945 г сичко убаво е заминавало за Београд но не и за Македониjа. 90 -те години от лакомија водеа много воjни и сега са на п'т да останат само Шумадиjскиа сандjак.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Ај ти не лупарај на бугарски .... збор не разбирам

Ме зболе таквото како било пред 100-200 години .... факт е дека кога бевме во SFRJ се живееше многу поубаво од денес
а вие мили бугарчина мојте само го*на да јадите ( за тоа сте махери ) и на форим и било каде на нет за се имате нешто против македонија и македонскиот народ ... сакаш пример ? КЛИК - Песната е македонска ама вие викате поинаку дека е
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ne mi e jasno, nie sme eden narod..samo toa mozam da go kazam...
Минусче лоптице, големо минусче!

Гего, ај и ти преку таквото више со СФРЈ! Тоа не праи исти? НЕ, се чувствувам навредена кога ми велат дека сум иста со србите, гад демит!

Инсомниак - јас имам пријатели од БГ и секој од нив би го одбрала пред луѓето полни со предрасуди како тебе!
 
F

FilipMacedon

Гостин
Не гледам никаков проблем со Србија (освен во минатото) : безгласна буква со трул систем, политика и инфраструктура... Моментално не се ништо повеќе од Македонија :wink:

Сума сумарум : мање од ништа :arrow:


Ти да не си пијан или нешто така.Па сите проблеми што ги имаме се создадени од минатото.Да не отварам тема сега за деловите кои ги имаат Србите анектирано од Македонија.
 
N

n/a

Гостин
Makedonija e razdelena 1913 god. pomegju Srbija,Grcija i Bugarija.

Denesnata R.Makedonija se naogja na tlo na srpskiot del (Vardarski del) od celata Makedonija.
Edinstveno vo toj del lugjeto koi sto go naseluvaat od 1945-1990 imale pravo da se deklariraat i slobodno da ziveat kako makedonci.
Nezavisnosta ja dobivme tokmu na ovoj del od celata Makedonija.

Nitu eden srbin od mnoguto sto gi poznavam nikogas ne rekol eden pogrden ili los zbor za Makedonija.
Nemaat teritorijalni ili bilo kakvi drugi pretenzii kon Makedonija.
Blagodarni se sto gi podrzuvavme vo tekot na poslednive vojni na balkanov.
Toplo ne podrzuvaat i ni pomagaat koga sme vo belja.

Da se skarame i so niv,sto vikate a??? :baeh:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
мене па полно срби ми јале гомна до сега
чокалија,бугар итн...
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Makedonija e razdelena 1913 god. pomegju Srbija,Grcija i Bugarija.

Denesnata R.Makedonija se naogja na tlo na srpskiot del (Vardarski del) od celata Makedonija.
Edinstveno vo toj del lugjeto koi sto go naseluvaat od 1945-1990 imale pravo da se deklariraat i slobodno da ziveat kako makedonci.
Nezavisnosta ja dobivme tokmu na ovoj del od celata Makedonija.

Nitu eden srbin od mnoguto sto gi poznavam nikogas ne rekol eden pogrden ili los zbor za Makedonija.
Nemaat teritorijalni ili bilo kakvi drugi pretenzii kon Makedonija.
Blagodarni se sto gi podrzuvavme vo tekot na poslednive vojni na balkanov.
Toplo ne podrzuvaat i ni pomagaat koga sme vo belja.

Da se skarame i so niv,sto vikate a??? :baeh:
Mi gi zema zborovite direktno od ustata :bravo:
 
A

anaveno

Гостин
Македонците сами си ја извојува слободата во 2 св. војна..
Скопје сами го ослободија,за разлика од Белград (руските тенкови)..
србите ги стрелаа на Кале сите кои беа за независна МК..
другите ги пратија на сремски фронт да гинат за србославија..
многумина завршија на Голи Оток..
србите граделе овде?..
затоа МК мора да враќа дел од долговите на србославија..
Милошевиќ сакаше да не дели..
СПЦ која е шизматична е приказна за себе..
 
N

n/a

Гостин
Македонците сами си ја извојува слободата во 2 св. војна..
Скопје сами го ослободија,за разлика од Белград (руските тенкови)..
србите ги стрелаа на Кале сите кои беа за независна МК..
другите ги пратија на сремски фронт да гинат за србославија..
многумина завршија на Голи Оток..
србите граделе овде?..
затоа МК мора да враќа дел од долговите на србославија..
Милошевиќ сакаше да не дели..
СПЦ која е шизматична е приказна за себе..
Ne me nerviraj!
Prilepcanite...ubija na mocanje dvajca (2-ca) bugari u tunel!
Tie sto ja oslobodija Makedonija se Makedonsko-kosovska Brigada!

Srbite ne strelaa na Kale.Strelaa komunjarite sekoj eden koj sto im bese precka da se doberat do apsolutnata vlast.
Na sremski front bea i site drugi...logicno bese i Makedonija da dade svoi doprinos ili zrtvi...:toe: ...kako miluvas.

Ovde...:toe: ...ne vredi da ti repliciram...zosto pari ne razbiras!

Da,tocno e!Geda Gluperda sakase da ja deli Makedonija.Generalite od vojniot vrv odbija,a Ratko (Mladic) pistol mu izvadi i go otera u tri lepe pizde materine ili nazad kaj ludata mu zena!

U crkvi ne se razbiram.
 
A

anaveno

Гостин
логично било македонците да се борат за србославија на сремски фронт?..
а зошто хрватите не се бореа за МК?..
а штекерите од касарните?..
лоповска нација..
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Ne me nerviraj!
Prilepcanite...ubija na mocanje dvajca (2-ca) bugari u tunel!
Tie sto ja oslobodija Makedonija se Makedonsko-kosovska Brigada!

Srbite ne strelaa na Kale.Strelaa komunjarite sekoj eden koj sto im bese precka da se doberat do apsolutnata vlast.
Na sremski front bea i site drugi...logicno bese i Makedonija da dade svoi doprinos ili zrtvi...:toe: ...kako miluvas.

Ovde...:toe: ...ne vredi da ti repliciram...zosto pari ne razbiras!

Da,tocno e!Geda Gluperda sakase da ja deli Makedonija.Generalite od vojniot vrv odbija,a Ratko (Mladic) pistol mu izvadi i go otera u tri lepe pizde materine ili nazad kaj ludata mu zena!

U crkvi ne se razbiram.
Site vie srbomani ste sram za ovoj narod, dedomi sto zboruvashe makedonski na skolo go maltretiraa a vie tuka ke mi se pravite deka dobri bile. 24 godini srpsko beshe kako 500 godini tursko.
Crkvata sto ne ni ja priznavat ako se tolku dobri, zosto za niv ova e uste juzna srbija i mu se lizat na grcite.
A za lugjevo ovde sto gi branat srbite zaradi vas bugarite ni se smeat i velat srbite ve sozdadoa.:tapp:

CENTO - NE SE ZABORAVA.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom