Непознати форми на живот

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
ГАДНО ОДВРАТНО ..... НЕШТО ! ! ! ! !одвратно е... прегрдо... ми се згади животот... могуче е да е некоја УЛТРА БАЗА на црви ли шо ја знам,....
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Од сите мистерии досеа оваа ми е најинтересна и доста чудна одвај чекам да испитаат да се дознае шо е чудово:uvo:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
примитивна форма на живот....аа камерата оти немаше контакт со ова па да донесе сампл кај хорацио од це-ес-ај или мора да има примерок(од водата)...ке биде решено...сега најдобро е да се прати небото!!!!

чим елиен е тука па и предатор ке дојде:vozbud:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Многу гнасно несто. Не верувам да се црви па не ни верувам да се вонземјани. :pos2::pos2:Кај се најдува баш се во Америка.Зш кај нас не се појави.Инаку да ви кажам денеска на ова врме очекувам се.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
Црви...Боже мој..Тоа е некоја нова форма на живот треба да се проучува..
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Од сите мистерии досеа оваа ми е најинтересна и доста чудна одвај чекам да испитаат да се дознае шо е чудово:uvo:
Мислиш ќе каже некој? Во САД 10% од стварите се знаат се се чува во тајност којзнае какви суштества развиваат по воените бази.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
Мислиш ќе каже некој? Во САД 10% од стварите се знаат се се чува во тајност којзнае какви суштества развиваат по воените бази.

Оваа им избегало..:vozbud::vozbud:
 
П

Паган-др

Гостин
Не би рекол дека се црви. Многу е поголемо и пулсира ова. Ми изгледа како нешто во развиток. Стварно, шо не го боцнале тие од таму со стапче. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не би рекол дека се црви. Многу е поголемо и пулсира ова. Ми изгледа како нешто во развиток. Стварно, шо не го боцнале тие од таму со стапче. :)
Хмм пак ке се повторам. Камерата ми изгледа пребрза. Цевката не е можно да е голема. Според мене цевката е голема дали 10 цм во дијаметар и камерата како што е малецка а и цевката исто се добива впечаток дека ова суштество е големо а всушност тоа е црв кој умира. Плус ако е вистинска снимка тешко е да остане на Youtube со оглед што ако е вистина нешто големо мора да биде заштитено.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Хмм пак ке се повторам. Камерата ми изгледа пребрза. Цевката не е можно да е голема. Според мене цевката е голема дали 10 цм во дијаметар и камерата како што е малецка а и цевката исто се добива впечаток дека ова суштество е големо а всушност тоа е црв кој умира. Плус ако е вистинска снимка тешко е да остане на Youtube со оглед што ако е вистина нешто големо мора да биде заштитено.

Па логички гледано ако цевката е мала ќе немало потреба таму да се става камера..ќе ја ставеле на поголема цевка или сл. за да имаат поголема прегледност..како и да е...
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
хммм....навистина гадно. А на црви баш и не личи
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Хмм пак ке се повторам. Камерата ми изгледа пребрза. Цевката не е можно да е голема. Според мене цевката е голема дали 10 цм во дијаметар и камерата како што е малецка а и цевката исто се добива впечаток дека ова суштество е големо а всушност тоа е црв кој умира. Плус ако е вистинска снимка тешко е да остане на Youtube со оглед што ако е вистина нешто големо мора да биде заштитено.

Што и да е ..повеќе беа ..камерата снимаше на повеќе места.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Што и да е ..повеќе беа ..камерата снимаше на повеќе места.
Е добро де. Повеќе црви биле. Фактот е што не се знае дека е оригинална снимкава и не е наменски направена.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Нема шанса црв да е тоа.......колку е само големо за еден црв :nesvest::nesvest:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Најсмешно е кога за вакво нешто ќе прочитам дека се вознемјани..замислете тооолку напредни суштества, кои имаат тооолку развиена техологија која им овозможила да направат средство за патување низ вселената....за да дојдат на Земјата и да се скријат во канализација...:pos2:
Што знам ова повеќе ми личи на некоја внатрешност од нечии црева со разни израстоци...и онака пајп роботот не може да се движи со онаа брзина со која е прикажано...ако пак е ова канализација...веројатно е некој примитивен облик на живот и така сеуште не сме ги испитале сите места на планетата...на крајот што знам може навистина е некој неуспешен експеримент...во секој случај доби огромен публицитет..пред се заради медиумите и нивните бомбастични наслови
 

Kajgana Shop

На врв Bottom