Неписмени со коли на Водно

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување
L

.Lost Angel.

Гостин
Ај ке се средиш, друг пат памет во глава и носи си заштитна опрема, заеби како ти стои и колку е жешко. Едно прашање, ме интересира со кој/каков велосипед си дигнал надоле 70-85 km/h, баш ме интересира ??? :)
ти го имам покажано во тема делови за велосипеди со тој бев
само што го направив пред 2 дена :( и сега го изгребав инаку го направив го средив му купив нови делови од апаратче до кошулици и сајли :) со тој точак бев на водно
--- надополнето: 19 јуни 2012 во 00:19 ---
Пошто и онака треба да се умре, и се ќе се распадни, да извадеше еден бубрег, да го продадам?
:pos: другар како и да е јас не се плашам да паднам ама сега не е све сеедно :cautious:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
темава полека полека се претвара у добар сеир.. :)
 
V

Vollstandig

Гостин
:pos: другар како и да е јас не се плашам да паднам ама сега не е све сеедно :cautious:
Абе можи страв немаш ама откако ќе падниш гаќите ќе ги наполниш. Ја ко шо те прочитав ти шо си возел со 80 (ако стварно си кренал толку), најпрво можи да ти се случи - да пукни некој лагер од точако пошо кај нас и онака се 90 % неквалитетни. И со истата брзина не можиш да застаниш нормално, па затоа си се искршил.Да си идел со мала брзина, пак ќе си акнел во некое дрвце и ќе идеше 2 недели со рог на главата, и бор-тетоважа на чело:)
Поќе ум следен пат;)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Далеку од тоа дека си само ти виновен. Поентата е дека ти си веројатно човек со кој може да се подискутира а како и што самиот викаш критиките не ги сваќаш негативно.
Сум возел во Скопје точак и знам како е, едноставно важат парвилата на посилен во сообраќајот наместо обратно. Затоа додека се такви работите велосипедистите треба да бидат предпазливи. Во Струмица на пример многу често се случуват сообраќајки со велосипедисти. Најчесто причините се двострани или тространи . Едно нема пешачки патеки, друго автмобилите, камионите, автобусите возат како нездрави и трето велосипедистине никогаш не носат пасивна и активна заштита, најчесто се неосветлени и такви се движат по магистралниот пат. И што мислиш кој на крајта од трите фактори го влече дебелиот крај?
Како и секогаш велосипедистот (n) Никој не внимава на велосипедистите без разлика каде возат повеќето еве и на патека во Скопје возиш со точак пред тебе стојат луѓе не се тргнаат што повеќе да коментирам кога ќе самите пешаци не се тргнаат а не пак овие со коли. А најлошо е на водно да возиш и да ти излета некоја кола од кривина како и да е ако има некој неискусен како и многу што има што одат на водно лошо ќе завршат. повеќето тука ме критикуваат поради тоа што сум возел 70-85 на некои места. а не гледаат дека и самите пешаци се загрозени од тие што одат со мотори и коли на водно ај за нагоре не можат да возат брзо ама за надоле :свиркам:
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
А како виде дека не се инвеститори, пошто нели возиш 80 на саат на толкава брзина свашта ти се гледа
 
L

.Lost Angel.

Гостин
А како виде дека не се инвеститори, пошто нели возиш 80 на саат на толкава брзина свашта ти се гледа
На некои делови возев со 80 но пред ударот некаде возев со 50 инаку видов внатре имаше млади дечки и некои женски инаку видов убаво ама си ја видов и бељата :confused:
--- надополнето: 19 јуни 2012 во 00:29 ---
Абе можи страв немаш ама откако ќе падниш гаќите ќе ги наполниш. Ја ко шо те прочитав ти шо си возел со 80 (ако стварно си кренал толку), најпрво можи да ти се случи - да пукни некој лагер од точако пошо кај нас и онака се 90 % неквалитетни. И со истата брзина не можиш да застаниш нормално, па затоа си се искршил.Да си идел со мала брзина, пак ќе си акнел во некое дрвце и ќе идеше 2 недели со рог на главата, и бор-тетоважа на чело:)
Поќе ум следен пат;)
За сето тоа сум свесен самиот знам дека можно е све но сепак ова не мие прво паѓање пред 3 ипол години бев скоро целиот во крв ама тогаш јас паднав од точак од што ми пукна задната машинка. зависен сум од адреналин но имам пак контрола не возам секаде со 80 км на час само каде што може да се развие и каде што е прегледно. не сум до толку отиден со мозокот :confused:
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
На некои делови возев со 80 но пред ударот некаде возев со 50 инаку видов внатре имаше млади дечки и некои женски инаку видов убаво ама си ја видов и бељата :confused:
--- надополнето: 19 јуни 2012 во 00:29 ---

За сето тоа сум свесен самиот знам дека можно е све но сепак ова не мие прво паѓање пред 3 ипол години бев скоро целиот во крв ама тогаш јас паднав од точак од што ми пукна задната машинка. зависен сум од адреналин но имам пак контрола не возам секаде со 80 км на час само каде што може да се развие и каде што е прегледно. не сум до толку отиден со мозокот :confused:
Дечко дај опушти се малце нечини толку да лажеш 100 посто сум сиурен дека на местото кај што си паднал не си идел повеќе од 35 мах 40 не е возможо таа кривина да се фати со повеќе. Тука имаш сплет од кривини кој се доста прегледни и неможеш да не видиш две три коли и доаѓа десна кривина со 25 30 што се фаќа и таа е доста прегледна едино кога ке се уклучиш на сатриот пат тука може да те поебе некоја кола ама затоа таму по опрезно се вози. А за тоа дека одат коли нагоре одат има луѓе со дозволи и ги пуштаат нагоре исто има и војска. А како последно ако сакаш кладба ставаме дека на водно нема да постигнеш 80km со точак (освен ако е roadbike) теоретсќи шанси нема уште ако ти е 6то фас точакот не прајме воопшто муабет. А ако си за адреналин би ти препорачал да дојдеш еднаш и да се пуштиш офроад малце да видиш што е убавина ке го баталиш асфалтот (само за ова треба солиден точак не собим :D)
Едит:
А за максималната брзина може да те ебе и километражата поготово ако пазраска не прајме муабет ја имав една знаеше до 90 да сврти а да невозам ни 60 ;)
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
80km/h на Водно :pos:

Кој автогол е темава да види некој од МВР. Неприлагодена брзина, немање опрема... Цел живот ќе работиш за казните да ги исплатиш :tapp:
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Дечко дај опушти се малце нечини толку да лажеш 100 посто сум сиурен дека на местото кај што си паднал не си идел повеќе од 35 мах 40 не е возможо таа кривина да се фати со повеќе. Тука имаш сплет од кривини кој се доста прегледни и неможеш да не видиш две три коли и доаѓа десна кривина со 25 30 што се фаќа и таа е доста прегледна едино кога ке се уклучиш на сатриот пат тука може да те поебе некоја кола ама затоа таму по опрезно се вози. А за тоа дека одат коли нагоре одат има луѓе со дозволи и ги пуштаат нагоре исто има и војска. А како последно ако сакаш кладба ставаме дека на водно нема да постигнеш 80km со точак (освен ако е roadbike) теоретсќи шанси нема уште ако ти е 6то фас точакот не прајме воопшто муабет. А ако си за адреналин би ти препорачал да дојдеш еднаш и да се пуштиш офроад малце да видиш што е убавина ке го баталиш асфалтот (само за ова треба солиден точак не собим :D)
Едит:
А за максималната брзина може да те ебе и километражата поготово ако пазраска не прајме муабет ја имав една знаеше до 90 да сврти а да невозам ни 60 ;)
На невидено никогаш не се збори :) во многу пости зборував види протичај па види со колку сум возел. пред да паднам и плус точакот не мие собим :) ама не мие ни roadbike а инаку видов на апаратчето за мерење бидејќи секогаш пред да тргнам го ресетирам за на крај да видам колку имам најмногу дигнато кога паднав после некое време прегледав и видов 76км :) а колку точно мери неам појма.
--- надополнето: 19 јуни 2012 во 02:00 ---
80km/h на Водно :pos:

Кој автогол е темава да види некој од МВР. Неприлагодена брзина, немање опрема... Цел живот ќе работиш за казните да ги исплатиш :tapp:
има и кој да ги кине :sneaky:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Пробај по козјите патеки спуштај се , таму нема коли :D
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Hahahahhahahaha sto vi e so temive???
Kreteni na staza, nepismeni na Vodno.
Vase da ne e Skopjevo?
Se vi smeta :DD
Ahahahahhaha :D
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Hahahahhahahaha sto vi e so temive???
Kreteni na staza, nepismeni na Vodno.
Vase da ne e Skopjevo?
Se vi smeta :DD
Ahahahahhaha :D
Не дечково се збркал нешто чудно му е на улица за коли како тоа одеднаш му се нашло кола :pos:.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
80km/h на Водно :pos:

Кој автогол е темава да види некој од МВР. Неприлагодена брзина, немање опрема... Цел живот ќе работиш за казните да ги исплатиш :tapp:
Мислиш не :D Цело време тие скенираат што се пишува, сеа ќе видите кога ќе почнат да ја запираат секоја втора кола. Јас не знам ни зашо се постираат вакви работи, баш автогол ко шо кажа, уште регистрациите да си ги пишевте и топ ќе беше :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не можам да носам кацига бидејќи на ова жешко ќе умрам а и плус ептен некако изгледам смешно во опрема за возење :pos: а инаку би носел ама навика јбг :D
Муабет на годината. Смешно ќе изгледал. Добро, биди фраер и ако паднеш пак, ти посакувам да биде посмешно од опремата за возење.
Иначе, возачите на автомобилите можеби и не те виделе. А и да те виделе, тие се во кола и колку толку повеќе шанси имаат да избегнат голема несреќа, а ти тој луксуз го немаш. Затоа повеќе треба да пазиш ти и затоа само ти си крив. Плус, јас не шетам накај Водно, но многу јасно можам да замислам дека нема никаков ред ни почитување правила. А штом го знаеш и ти тоа, нели треба да си далеку повнимателен? Точак немам возено од мала, но кога возам кола, знам кај можам да кренам 180, а знам кај морам да возам 40, па макар и скроз празен да ми изгледа патот. Последен пат возејќи накај Скопје, после Кичево, демек на прав и прегледен пат претицував. Наидов на глуп шофер кој не ми даваше да го поминам ни да се вратам зад него, додека се приближуваше кола од спротивен правец. Кога за влакно не настана инцидент бидејќи и сама не знам колку згазив за да го поминам, во продолжение на патот следеше блага кривина, до која немав време да намалам многу брзина и ете пред мене, сред пат имаше 200 овци! Јас залетана ради претходната случка, ќе загинев во сообраќајка со овци. После тоа уште подобро сфатив дека освен на автопат, никаде не е безбедно да се вози брзо. Значи на прав пат со автомобил човек не е сигурен, а не па на Водно со точак и на такви патчиња.
Тоа мора да си го знаеш и ти, не ради мене, туку ради тебе, за да не ти се повтори тоа или нешто пострашно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom