Необично хоби

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
sobiram forografii vo crno-bela tehnika,na koi ne se gleda likot na licnosta.
gi imam premnogu
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Јас до неодамна собирав фискални сметки и си направив тапети за во собата со нив... а другарка ми собира пајчина ( играчиња) а другата изџвакани мастики :):smir:

П.С Цртам старки... блузи...фармерки... на мене :P на се што ќе стигнам :)

и заборајв собирам плакати од што и да е :) имам многу од свирки.... од реклами особено од кока кола и фанта и др :)

Сега веќе не ти се само бели ливчиња??? Бидејки со време принтот исчезнува???
Не исчезнува мене собата ми е со нив :) засега веќе 2 години ми е така а потоа ако исчезне ќе си нацртам на нив нешто :)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
правам самострел, имам направено 2. Сега собирам делови за најнова верзија што ке го направам. Имам направено и катана.
 
Член од
5 април 2009
Мислења
151
Поени од реакции
15
Собирав све живо и диво ко мал,албуми со сликички,шекерчиња,пенкалца,турбо сликички од мастики,жетони,салфетки,тефтери,бураго колички,играчки од киндер јајца... Мн од работите отидоа у ѓубре,али ја уше собирам работи х) Во последно време збирам жетони од Ruffles,Cheetos и Doritos.Прво Star Wars,а сега Dracomania.И понекад играчки од Киндер Јајца.Сега планирам да почнам да собирам Tech Deck мини скејтчиња =)
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
36
Поени од реакции
2
една од кај мене од клас собира опаковки од PEZZ (оние бебешките бомбони) и има околу 300-400 . . . :D
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Тркалање буриња на кратки стази :toe:
 
Г

Господ

Гостин
Собирање салвети.:toe:
Машко си бе!
Ја коа бев мал само женските салфети собираа,срамота беше за машко:pos2:

Иначе он топик:

Мислам до негде 5-6 одделение собирав секакви албуми,буквално сите ги имав.
Од официјалните на панини до оние турските со мастики,памтам се кладевме кој ќе набута повеќе мастики во уста,кој по 10 кој по 15 и едвај дишеш:pos2:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.803
Веќе подолго време собирам пакетчиња од ризли =))) , 80 % ми се ОЦБ ..нешто од Смокинг и други ексклузивни парчиња =))
 
H

^HITMAN^

Гостин
Малтретирање на соседите со електрична гитара...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom