Необични карактеристики

Член од
13 април 2007
Мислења
31
Поени од реакции
3
Јадам макарони со млеко и тоа на сите им е чудно :toe:
после кога читам книга обавезно првин ќе ја прочитам крајта. Не можам да ја читам книгата ако не сум ја прочитала крајта...едноставно ме копка:) Неможам да гледам кога нешто е растурено...На пример не е убаво затворена некоја фиока, морам да станам да ја затворам... Ако одам на пример по улица секад одам по средината и по тие лентите...тоа ми е како навика.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
За нашево поднебје необична моја карактеристика е што не јадам ајвар...како и пиперки во било каква форма...
друго и не знам баш...може некој од страна треба да каже...
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
Кога сум пред компјутер ич не ми се спие.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Читам весник од последна кон прва страна,
Јадам смоки Стоби-флипс со чоколадо
Кога спијам едната рака ми е под перница-обавезно...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Имам чудна особина: лето, зима, пролет, есен, топло, жешко, пекол, смрзнувачка- јас морам да спијам со чорапи на себе. :icon_lol: Најверојатно имам слаба циркулација, па нозете секогаш ми се мраз, и пред легнување обавезно си облекувам чорапи.:)
Имам капацитет на меморија до 5 телефонски броја максимум. :icon_lol: Дури и мојот до пред некое време не си го знаев, па си го имав запишано во именик. :)
Јадам бурек со млеко, наместо со јогурт, и особено ми е вкусно ако млекото е чоколадно. :pos:
Кога јадам дома едната нога обавезно мора да ми е качена на столчето на кое што седам. Мајка ми ми ја мрази таа навика.:)
Кога менувам програми на ТВ, секогаш одам од 0 па наназад, се до прва програма. Наопачки родена :pos:
Во недостаток на време, навикната сум да пушам цигара додека јадам. :icon_lol: Ова е најчесто во школо, кога цел одмор ми оди во чекање ред за тост во „Сласт“, па после немам време за цигара по тостот, и затоа морам истовремено да јадам и да пушам. :)
Не можам да мочам во т.н. „чучавец“ зошто ми се прскаат патиките и фармерките. :pos: Исто не можам да мочам пред некој друг, дури ни кога е од другата страна на вратата. :icon_lol: Некако имам трема во такви ситуации, и затоа ретко мочам во јавни вециња. И поради „чистотата“ плус.
Насабајле кога сум прва смена во школо, исто од недостаток на време, кога одам во веце, мијам заби додека седам на шоља :pos:
Секогаш заспивам на лева страна, и во текот на ноќта скоро воопшто не се помрднувам, што на крај резултира со здрвена цела лева страна од телото :pos:
Толку. :)
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Не можам да заспијам додека не легнам на стомак,секогаш ја читам прво последната страница на книгите,многу често мијам раце не знам зошто,стално морам да имам мастики у џеб,секогаш кога се враќам од факултет си фаќам автобус на втората автобуска,јадам исклучиво во соба и не ми текнува што уште
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Обожавам мрачно и врнежливо време(ко ова денес), а силно сонце не ме расположува. Никогаш не сум се сончала на плажа(освен што не сакам да ме "пржи" сонце, немам ни нерви да лежам и не правам ништо). Од 8 месечна возраст сум почнала да одбивам млеко, и до ден денес повраќам и од самиот мирис на млеко и млечни прозводи (lactose intolerant, I guess). Имам многу слаба циркулација и дланките и стапалата ми се ладни и на +40 степени, па и у пролет знам да носам ракавици, а секогаш спијам со чорапи. Ставам чили во прав на секое солено јадење(буквално сум зависна од луто). Не можам да убијам инсект као мува или комарец, а камо нешто друго. Имам страв од висини(живееам на 5-ти спрат и со години не сум погледнала доле од балкон пошо ми се лоши). И веганец сум(што за многу луѓе е чудно):)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
PSYtisfaction напиша:
Имам чудна особина: лето, зима, пролет, есен, топло, жешко, пекол, смрзнувачка- јас морам да спијам со чорапи на себе. :icon_lol: Најверојатно имам слаба циркулација, па нозете секогаш ми се мраз, и пред легнување обавезно си облекувам чорапи.:)
Имам капацитет на меморија до 5 телефонски броја максимум. :icon_lol: Дури и мојот до пред некое време не си го знаев, па си го имав запишано во именик. :)
Јадам бурек со млеко, наместо со јогурт, и особено ми е вкусно ако млекото е чоколадно. :pos:
Кога јадам дома едната нога обавезно мора да ми е качена на столчето на кое што седам. Мајка ми ми ја мрази таа навика.:)
Кога менувам програми на ТВ, секогаш одам од 0 па наназад, се до прва програма. Наопачки родена :pos:
Во недостаток на време, навикната сум да пушам цигара додека јадам. :icon_lol: Ова е најчесто во школо, кога цел одмор ми оди во чекање ред за тост во „Сласт“, па после немам време за цигара по тостот, и затоа морам истовремено да јадам и да пушам. :)
Не можам да мочам во т.н. „чучавец“ зошто ми се прскаат патиките и фармерките. :pos: Исто не можам да мочам пред некој друг, дури ни кога е од другата страна на вратата. :icon_lol: Некако имам трема во такви ситуации, и затоа ретко мочам во јавни вециња. И поради „чистотата“ плус.
Насабајле кога сум прва смена во школо, исто од недостаток на време, кога одам во веце, мијам заби додека седам на шоља :pos:
Секогаш заспивам на лева страна, и во текот на ноќта скоро воопшто не се помрднувам, што на крај резултира со здрвена цела лева страна од телото :pos:
Толку. :)

ајде бе..!!!!!:tapp: :kesa:


а за тоа заборавив и јас нонстоп лева нога на стол дали јадам или на компј. или на ''сколија''.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Пишувам со лева рака,ако го сметате како карактеристика тоа:)
Во ден знам да сменам 8957395733 различни расположенија.Повеќе сакам зима отколку лето.
Кога спијам,најчесто наутро се наоѓам на земја до креветот.:)Многу мрдам додека спијам.
Кога се смеам,автоматски и плачам,солзи рониме било на арно било на лошо.
Имам некое фотографско памтење,точно знам што на која страница се наоѓа и во кој агол.Не заборавам лица,само имиња:)
Дома седам цело време по пижами оти ме мрзи да се облекувам по 100 пати на ден:kesa:
 
Член од
13 април 2007
Мислења
31
Поени од реакции
3
Пред да си легнам мора буквално секое светло да е изгасено у собата дури го гасам и мониторот да не ми свети :)
Неможам да учам (ништо не ми влага у глава) ако не си седам на бирото а нозете да ми се испружени на кревет
Јадам во многу мали залци, ми треба околу 20 мин. да се најадам ......
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
не јадам кајгана и никад не сум пробала да јадам :jaj:

не знам да возам ролерки, а и со точакот тешко ми иде :pos:

ставам кечап на све, дури и на богата палачинка од амати (цела со шлаг), ако дома неам храна, обавезно имам кечап и го цуцам :)

секое сабајле се будам у 5:00 - 5:10 и идам да пијам вода (у последниве месеци си ставам шише вода до креветот за да не морам да идам до веце)

алармот мора да ми биде подесен у некое бош време на пр. у 6:28, 8:02(никогаш у 6:30 или 8:00)... и скоро секогаш се будам точно една минута пред да заѕвони алармот

кога сум се родила сум искачала со папочната врвца напред што се дешава еднаш во 1000 породувања, и при такви пораѓања бебињата обично умираат

погаѓам коа глеам на кафе, а во мојот филџан НИКОГАШ немало фигури

нема шанси да заспијам цела ноќ ако само еднаш си помислам дека не ми се спие

не можам да заспијам без музика, и потсвесно у сон си ја слушам, па некад ми се дешава коа ќе слушнам некоја песна што ја сакам, да станам од кревет сред ноќ, да играм низ соба, и пак да си легнам и да си заспијам

алергична сум на безброј ствари па пола живот ми е поминат у кивање и кашлање

предните 2 заба ги скршив на 1 септември коа бев прво одделение

ако некој забар ми ја утне пломбата - нема везе, моите заби ионака ќе го исфрлат вишокот на пломба

сама се шишам, и скоро никад не се чешлам

обожавам да дишам хелиум и понекад купувам хелиумски балони, ги кинам и дишам....

си зборам со животни, а понекад и со предмети

имам керамичка овца - Станка, па и со неа си зборам :)

пијам пиво и кока - кола
вино и степ од шумско овошје

можам да мрдам со ушите (горе-доле и лево-десно) :pos:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Забележав дека секогаш ги кинам фискалните сметки по должина, на четири дела а потоа сите делови ги виткам во спирала :) Појма неам што ми е финтата ама ете, навика...
Не можам да заспијам ако вратата од собата ми е отворена... И друго не ми текнува сеа за сеа...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Секогаш при влегување во куќа/стан ги соблекувам чевлите/папучите/ влечките - нон стоп одам бос низ дома.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962

Kajgana Shop

На врв Bottom