Ненад, чудото од Македонија

  • Креатор на темата Мартин`
  • Време на започнување
М

Мартин`

Гостин
„Се вика Ненад Димитријевиќ и е Македонец. 12-годишното момче стана европска кошаркарска сензација“ - вака денешното издание на шпанската "Marca" ја пренесува веста за нашиот Ненад Димитријевиќ, млад македонски кошаркарски бисер.

„Со своите 12-годинки, роден во 1998, Ненад Димитријевиќ е еден од големите европски кошаркарски потенцијали. Неговите видеа на интернет во кои малиот „се поигрува“ на различни натпревари со момчиња постари 2 години од него, предизвикаа вистинска сензација. Специјализираните страници „eurohopes“ и „basketdraft“ го признаа неговиот талент.

Повеќе како и видеата тука..


Инаку детево е она што играше во јуниор ако добро памтам, струја го викаа стварно голем талент е..
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
„Се вика Ненад Димитријевиќ и е Македонец. 12-годишното момче стана европска кошаркарска сензација“ - вака денешното издание на шпанската "Marca" ја пренесува веста за нашиот Ненад Димитријевиќ, млад македонски кошаркарски бисер.

„Со своите 12-годинки, роден во 1998, Ненад Димитријевиќ е еден од големите европски кошаркарски потенцијали. Неговите видеа на интернет во кои малиот „се поигрува“ на различни натпревари со момчиња постари 2 години од него, предизвикаа вистинска сензација. Специјализираните страници „eurohopes“ и „basketdraft“ го признаа неговиот талент.

Повеќе како и видеата тука..


Инаку детево е она што играше во јуниор ако добро памтам, струја го викаа стварно голем талент е..
Ne Struja e drugo dete,ovaj Nenad e sin na osnovacot na Junior skolata,go imam vo zivo gledano i e dosta dobar.
 
М

Мартин`

Гостин
Ne Struja e drugo dete,ovaj Nenad e sin na osnovacot na Junior skolata,go imam vo zivo gledano i e dosta dobar.
Можно е да сум ги помешал, инаку некое инфо за струја тоа што го викаат верувам и он е голем талент ..
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
1.545
Ненад е син на Саша Димитријевиќ.
А, Струја т.е. Јован Гашиќ е 94 годиште и мислам моментално е у Грција.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
А она детенцено шо го имаше на Буба Мара, што се деси со него :???
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
87
Поени од реакции
4
А она детенцено шо го имаше на Буба Мара, што се деси со него :???
Тренира тој и тој брзо напредува ама сеуште нема лига за него 2000 годиште..дури од следната сезона иако од оваа сезона ќе игра за 1 година постари 99та..
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Бооо не е салам овај Ненад , ептем талентирано дете...
Белким ќе го израсти некој посалам клуб (во странство) да го направи зверотина плејмејкер.
Паметни продори и ептем добри асистенции ,се гледа дека има осет за играта !
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
само добар менаџер и многу здравје се друго ќе се дојде само по себе, му предстои блескава иднина
само напред
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
87
Поени од реакции
4
Бооо не е салам овај Ненад , ептем талентирано дете...
Белким ќе го израсти некој посалам клуб (во странство) да го направи зверотина плејмејкер.
Паметни продори и ептем добри асистенции ,се гледа дека има осет за играта !

Детето е звер ама за продори,за пасови 1 пас у 100 години дава треба да работи на разигрување ако сака да биде плеј..ќе видиме како ќе напредува..
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
абе малиов има шут ко Реј Ален... ама треба мнооооооооооооооооооогу работа за него... талент има, само да го надоградува нишо повеќе!!!
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Браво за детево,само нека продужи со работа и ќе стигне таму кај што му е местото..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom