Нема жена како Шеќеринска во Македонија

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Aman so tie copy-paste tekstovi. Nemas vrska so politika zatoa fokusiraj si se na istorija.(imas dobra profesorka).Se edna ista laga ja verglas so godini. 200.000, alooo vie vo obidot da mu nastetite na SDSM svesni ili ne i pravite tolku golema steta na Makedonija sto ovie informacii doagaat i do megunarodnata zaednica. Posle so pravo vikaat "epa kako ne se 32% Albanci" koga ziveele prethodno 23% i dosle uste 200.000.:tapp: Cuknete toa timbarite be.
Vtoro, koj im ovozmozi na Makedoncite Bugarski pasosi koi sto zneme kako se dobivaat. Treba da kazes deka se cuvstvuvas B'lgarin. KOJ ???
Politikata na Dpmne, koja ne samo sto nisto ne napravi za Makedoncite vo Bugarija tuku od Makedonci ovde koristejki ja ekonomskata sostojba stvori Bugarsko malcinstvo vo Makedonija. Procenkite se 180.000.
I TI KJE MI KAZUVAS ZA ANTIMAKEDONSKA POLITIKA, EJJJ:tapp: :tapp:





100 % na forum kje ti pisam koj :uvo:
Ne samo tamu, tuku i vo Gari, Osoj, Debar, Malnicani, Lazaropole, golema familija sto da pravis....:helou:
Политиката на СДСМ доведе до Бугарски пасоши во тоа сум убеден 100%
само гол плашат народот место да направат стратегија како да излеземе од кризата
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
mali partiski bolseviku na narodnata kumunisticka partija vo republika makedonija narecena sdsm a sega sonce od dole banani imam eden predlog koj nema da moze da go odbiete site vie bolsevicite posto gledam nekako po mitinzive soncevi nekako mi se motaat mnogu penzionasi so po 20000 iljadarki invalicka so potpis na dvajca svedoci od kpj-sdsm-sonce banana narednava vlada koja i da e da im ja donesi penzijata na minimumot od4000 a pa na onie koi zemaat minimu7m da im ja naprai maksimum to edno drugo gledam nesto imbecilot olicetvorenieto na cinizmot vo mkd kazuva kazuva kazuva ama ni tie sto ja slusaat ne ja razbiraat nema sens neznae da dopri do narodot zaradi toa sto taa ne pripaga na narodot tuku tuku na lugeto odbrani za da go vodat narodot a ocigledno ne treto aj za programi ne vi se potrebni si imate leninovi brosuri i mrksisticki referati
za nafta sampioni ste prvi vie ja otkolkavte dupkata koga vi padnaa vrace srbite sakajki da se prebogatite no i da ostane nesto i vo bugetot vovedovte akcizi itn pa sea ddv ne vi se dopaga i ne vi se dopagase vo predizbornata kampanja 02 pa ne go ukinavta pa za da nakrajot onie koi go vovedoa da pocnat poleka da go spustaat
uste ovoj pat vernoto vi clenstvo od 200000 glasaci ke vi ja dade podrskata ama gubite i setne ko ke se raskarate edni so edni vid videlina ke fatitae
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Pa zatoa sega vie ke im dadete penzii na borcite :kesa:
Кои борци , тие што таа гнаса која ја имаш на автар ги симна од планина терористите и ги направи „борци„ за да дојде по секоја цена на власт ??????
овие две гниди ????


 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Dokolku e ova tocno taka ,mislam Radmila e najgolem licmer. Da se oblekuvas skapo ,skapa obleka , a pri toa da zboruvas za stecajcite, izbrkanite od rabota i siromastijata e takvo licemeri i ponizuvanje na sopstveniot narod.Nebi poveruval deka rada e eftina bizuterija ili nosi nekoja kineska kopija .celata taa garnitura mozam da kazam deka se natprevaruva vo prestiz.Dase potsetime samo na cevlite na Manasievski vo koj se pisuvse deka cenata e 600 evra dodeka bes eminister za odbrana.Toj istiot kakov teatralen nastap imase so vadenje na vratovrskata,dali so toa mislat ke se doblizat do narodot? Tie istite otvorteno zastanaja protiv referendumot ,nekoj prasanja nemaaat odgovri taa istata rada toa go tvrdese,zaplasuvanje na makedoncite so pretenje na otkazi od rabota i sl ....... NEMOZAM DA ZAMISLAM MAKEDONCI (SDSM-KOMUNISTI)KOJ NA INTONIRANJE NA MAKEDONSKATA HIMNA NEJA POCITUVAAAT I NE STANAJA KOGA MAKEDONIJA STANA NEZAVISNA DRZAVA....... INTEL MOZAM DA KAZAM SLOBODNO NE DEKA NESI MAKEDONEC ,TUKU POINAKOV RAZLICEN OD OSTANATITE
A tvojot Gvujo da ne se oblaka vo Sutka slucajno.
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
A tvojot Gvujo da ne se oblaka vo Sutka slucajno.
Премиерот може да се обраќа каде што сака затоа што знае дека народот го сака па така каде и да се обрати луѓето го подржуваат
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
Премиерот може да се обраќа каде што сака затоа што знае дека народот го сака па така каде и да се обрати луѓето го подржуваат
облака...значи да се ОБЛЕКУВА!!!
 

B.C

Член од
29 март 2008
Мислења
62
Поени од реакции
2
Премиерот може да се обраќа каде што сака затоа што знае дека народот го сака па така каде и да се обрати луѓето го подржуваат
XE XE prvin citaj so ti pisal covekot be a ne odma stapska propaganda da ni siris :kesa: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Вчера ја гледав на ТВ кај Јанко во Јади Бурек.
Ја чекав до 1:30 сабајле да ми одговори на тоа како за 6 месеци во НАТО, без заинтересиран, можда ќе ме убеди, па ќе сменам за кого ќе гласам.
Добро бе, глупи сме, волови сме, ретардирани.
На едно озбилно прашање како ќе влеземе во НАТО за 6 месеци ако се исполнети сите услови освен условот за името ?
Шекеринска одговори и кога ластовичките одат на југ и кога штрковите гнездо прават и кога во Македонија е најдолгиот ден ама не одговори како ?
Преку таквото ми е од овакви политичари.

Грујо кажа, ако има некоја прифатлива додавка ќе ја дадам на референдум. Јасно ми е, браво.
Ако е името Република Скопје (Македонија) одма ќе ја одбиам и апсурдно е на референдум се да се става. Јасно ми е браво.
И вели.
ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи ПРОМЕНА НА УСТАВ поради ПРОМЕНА НЕ УСТАВНО ИМЕ.
Концизно, јасно.

Бујрум мојот глас.
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
A tvojot Gvujo da ne se oblaka vo Sutka slucajno.
Дали се обраќа или се облекува (патем пожелно е да пишувате на македонски) НЕ Е БИТНО! Груевски е народен човек им има доблест да им се обрати на сите граѓани без разлика на пол, вера, нација...А и за облекувањето сигурно нема да се експонира како Шеќерка која и да стави најскапи облеки пак ќе биде никаква!
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
ne vredi temava sto se otvorile,na site ni e veke jasno kakvi se rabotite vo drzavava a doticnata e tezok licemer (kako i golem broj politicari)po moe mislenje a i na poveketo,najveke doverba mi vleva gruevski
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
1. Aj proveri gi popiste ubavo, ne zboruvaj na pamet.
2. DPMNE go donese toj zakon. Ne se izvlekuvaj. Ejjj, deborska rabota.
нема нема па ќе си го покажеш лиценцето сдсм овско од кај го најде податоков дека дпмне ги увезе шипузите цццццццццццццццц како не ви е срам да манипулирате бе еј засрамисе мислев дека си реален али ипак партиското над човечкото испадна на крај
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Вчера ја гледав на ТВ кај Јанко во Јади Бурек.
Ја чекав до 1:30 сабајле да ми одговори на тоа како за 6 месеци во НАТО, без заинтересиран, можда ќе ме убеди, па ќе сменам за кого ќе гласам.
Добро бе, глупи сме, волови сме, ретардирани.
На едно озбилно прашање како ќе влеземе во НАТО за 6 месеци ако се исполнети сите услови освен условот за името ?
Шекеринска одговори и кога ластовичките одат на југ и кога штрковите гнездо прават и кога во Македонија е најдолгиот ден ама не одговори како ?
Преку таквото ми е од овакви политичари.

Грујо кажа, ако има некоја прифатлива додавка ќе ја дадам на референдум. Јасно ми е, браво.
Ако е името Република Скопје (Македонија) одма ќе ја одбиам и апсурдно е на референдум се да се става. Јасно ми е браво.
И вели.
ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи ПРОМЕНА НА УСТАВ поради ПРОМЕНА НЕ УСТАВНО ИМЕ.
Концизно, јасно.

Бујрум мојот глас.
ееееееееееееееее ама вака не мислат овие отруениве за нив власт по секоја цена па макар и да биле горнословенски идиотикусплеменикус али нема везе тоа што не кажа како ќе го изведе нашето членство во нато и датумот за преговори со еу кажува колку е саатот и дека пак ќе го менуваат уставот само заради името доколку дојдат на власт:tapp: :tapp: :tapp:
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Хахахахахаха посмешна статија немам прочитано...Стварно...Па кој е подобар од Шекеринска?Г уевски?Ако седнете и размислите поубаво,Шекеринска му остави на него се сработено во 2005,тој само го спроведе можеби,и признавам,го надополни со компјутер на секое дете итн качувајки ги цените на се што е на пазарот.А за тоа што Шекеринска нема деца,толку е окупирана со работата и со Македонија(па затоа нема време да се разведува и да се мажи повторно како ценетиот премиер) што мислам дека не води приватен живот.Бар така изгледа,а ни вие ниту било кој неможе да суди пред да е сигурен во нешто,па затоа подобро молчете си,најпаметни сте.Авторче ајде и една статија за Г уевски,па да видиме што може да се каже за него(и гледај насловот да биде во стилот Свети Г ујо)хахахахаха
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
ееееееееееееееее ама вака не мислат овие отруениве за нив власт по секоја цена па макар и да биле горнословенски идиотикусплеменикус али нема везе тоа што не кажа како ќе го изведе нашето членство во нато и датумот за преговори со еу кажува колку е саатот и дека пак ќе го менуваат уставот само заради името доколку дојдат на власт:tapp: :tapp: :tapp:
Е па за оние кои бараат ТВ дуел, еве ви потврда што знае да каже Шеќерка....НИШТО!
И се поставуваат конкретни прашања за кои немаат одговор!
Смешно, а се отепа од ширење тези и теории за тоа како ќе не внесе во НАТО и ЕУ:pos2:
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Груевски е народен човек им има доблест да им се обрати на сите граѓани без разлика на пол, вера, нација...А и за облекувањето сигурно нема да се експонира како Шеќерка која и да стави најскапи облеки пак ќе биде никаква!
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: Кој е никаков?Леле се изнасмеав овде,дечкииии сите сте родени за на политички науки,се гледаме таму.А викате Г уевски е народен човек?Сто крадеше од сите без разлика на вера,пол и нација?да да да целосно се согласувам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom