Некој за GrandBilliards турнир?

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.814
Поени од реакции
3.855
Значи знам дека има неколку теми за тоа,но тие се веќе мртви,па би сакал да организираме едно турнирче.Кој е за нека се пријави,па кога ќе се соберат доволно играчи,ќе направиме извлекување,ќе напишеме правила и почнуваме.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Значи знам дека има неколку теми за тоа,но тие се веќе мртви,па би сакал да организираме едно турнирче.Кој е за нека се пријави,па кога ќе се соберат доволно играчи,ќе направиме извлекување,ќе напишеме правила и почнуваме.
Билјард у живо или вака на нет ??
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.263
Поени од реакции
17.945

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.814
Поени од реакции
3.855
Оваа е таа шо требаше да се инсталира за да ја играш така?
Ако е таа јас сум ЗА, таман вечерва малку да ја извежбам одамна ја немам играно :)
Јап,таа е:)
Значи,сега за сега сме само јас и Ајсобој.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.576
Поени од реакции
8.000
Ја чат-пат играм на миниклип он лајн,не е нешто ама тепам време .. се пријавувам !:)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.263
Поени од реакции
17.945
Ако го правиме турниров да биде најкасно до вторник оти после јас откажувам, ќе немам нет во Скопје.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.332
Поени од реакции
17.458
Ако има уште турнир и ја се пријавувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom