Некое кајганџиско турнирче во Team Fortress 2

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.506
Ја веќе 3 дена ја плескам и заразна е мајку му стара. Ако има сервер певајте, вчера едвај најдов празно место.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Се надевам дека ке успееме да изиграме барем еднаш :cool:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Ќе ја тера, ама на 1024x576 се најслабо.
Не бе бац ја симнав и ја играм без проблем ,ништо не сменив ,не сецка супер е.

Дајте сервер ако има и ако има некое турнирче рачунајте на мене.

Со Heavy (со дебелиот) растур правам...
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.565
Поени од реакции
32.341
И јас играм со Heavy, највеќе ми одговара... Али тимската игра е пресудба тука, битни се и инженерите и сите останати :)
Да се снајдам со креирање сервер кај мене на машина, па ќе ви дадам адреса :)
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Да се снајдам со креирање сервер кај мене на машина, па ќе ви дадам адреса :)
.

Важи...

Јас најмногу играм со снајпер ама и со солџер и со инжинер сум добар...Ке видиме еднаш да се собериме доволно и ке се определиме кој што ке игра :sneaky:
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.506
Најбитна е тимската работа, не за џабе има различни војници, ама затоа Heavy со Medic како бек ап праи растур. Инаку зема бајаги даунлод од нетот, ја за два дена по 3-4 саати 2 гига ми отидоа. Ај отидов пак да поиграм :)
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Дали ако 2 хилери го лечат хеви , лечењето оди побрзо? да не има некој запримитено?
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.565
Поени од реакции
32.341
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Гледам пушката во Items на пример на Heavy ми е 1Level може некако да се унапредува ? Има ли надградувања на итемите ?
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Гледам пушката во Items на пример на Heavy ми е 1Level може некако да се унапредува ? Има ли надградувања на итемите ?
Имаш други ајтеми но и тие се тука некаде (мислам во јачина) се земаат или со Ачивменти или со Крафтинг, можиш да крафтоваш во Items>Crafting менито..

Еве тука можиш да прочиташ се во врска со TF
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Гледам пушката во Items на пример на Heavy ми е 1Level може некако да се унапредува ? Има ли надградувања на итемите ?
Ах тие пусти левели...
Сите оружја се исти т.е. еднакви, батали го тоа, заефрканции се тоа левелите.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
A како можеме да имаме Premium Accaunt ?
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.565
Поени од реакции
32.341
Се почесто играм со Хеви и со шлионот, ама докторот е закон :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom