Некое кајганџиско турнирче во Team Fortress 2

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Пошто сега теам фортрес е бесплатана на Steam (free to play) и сите можиме да си ја дозволиме си реков да направиме едно турнирче. Ако сакате пишете овдека ке се договориме.

Иначе ако сакате да ја спуштите TF2

Download : Here
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Пошто сега теам фортрес е бесплатана на Steam (free to play) и сите можиме да си ја дозволиме си реков да направиме едно турнирче. Ако сакате пишете овдека ке се договориме.

Иначе ако сакате да ја спуштите TF2

Download : Here
Колку е голема играва почна да ја симињам и споро иде ? Побрзо кажувајте...

И што ти значи тоа TF2 ?

На лап топ планирам да ја играм ,вајгда не бара многу....
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.131
Поени од реакции
8.752
Колку е голема играва почна да ја симињам и споро иде ? Побрзо кажувајте...

И што ти значи тоа TF2 ?

На лап топ планирам да ја играм ,вајгда не бара многу....
TF2 значи Team Fortress 2. ;)

Едит: Овердрајв веќе напиша.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Да се собериме барем 5 на 5 да изиграме :D
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
TF2 значи Team Fortress 2. ;)

Едит: Овердрајв веќе напиша.
7GB? Така нешто.. инаку TF2 = Team Fortress 2.
Но ќе ја играм на лап топ да не ми прави нешто проблеми ?

Ми правеше проблем PES последната во врска со Diretx....

Да знам да не ја симињам ,ццц конечно ќе најдам некој добра онлајн игра и мора нешто да испадне....
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Но ќе ја играм на лап топ да не ми прави нешто проблеми ?

Ми правеше проблем PES последната во врска со Diretx....

Да знам да не ја симињам ,ццц конечно ќе најдам некој добра онлајн игра и мора нешто да испадне....
Друже, пиши што графичка имаш, па ќе ти кажеме дали ќе биде на лаптопот твој...

Иначе, играта е голема 10 GB со последните апдејти...
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Друже, пиши што графичка имаш, па ќе ти кажеме дали ќе биде на лаптопот твој...

Иначе, играта е голема 10 GB со последните апдејти...
Intel(R) HD Graphics

Имам Dell Inspiron 1564

При симнувањето на играва ми велеше дека нешто перфомансите ќе се намалат или можеби и ќе не може да се игра...па што мислис ?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.760
Поени од реакции
33.075
Ја симнав, да ја поиграм деновиве па ќе ви се приклучам :)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Intel(R) HD Graphics

Имам Dell Inspiron 1564

При симнувањето на играва ми велеше дека нешто перфомансите ќе се намалат или можеби и ќе не може да се игра...па што мислис ?
Ќе ја тера, ама на 1024x576 се најслабо.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Intel(R) HD Graphics

Имам Dell Inspiron 1564

При симнувањето на играва ми велеше дека нешто перфомансите ќе се намалат или можеби и ќе не може да се игра...па што мислис ?
Јас не сум сигурен дека ќе ти ја тера добро... Можеби 15-20 FPS што не е игриво, ама ако имаш интернет со многу лимит, пробај ја, 10 GB ништо не е :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.760
Поени од реакции
33.075
Ќе правиме некое серверче? :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.253
Поени од реакции
50.111
И јас ја пуштив сега да се симнува. Да ја поиграм малце, да ја поднаучам па ќе ви се придружам.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Ќе правиме некое серверче? :)
Незнам ако знае некој да направи нека направи таму ке играме, јас пак си мислев за во лан преку хамачи :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom