Нега на кожата на лицето и телото и рецензии на козметички производи

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Секој тип на масажа има
Gua sha has no health benefits and can have adverse effects, some of them potentially serious.
И други негативни работи на Википедија за таа техника:
Секоја масажа, ако е правилно изведена, дава добри резултати. Сега па гуглај кои се бенефити од гуа ша. :)
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Секоја масажа, ако е правилно изведена, дава добри резултати. Сега па гуглај кои се бенефити од гуа ша. :)
Малку болно личи оваа, со раните на грбот кога ќе ги видам сликите :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Малку болно личи оваа, со раните на грбот кога ќе ги видам сликите :D
Некој ги силувал јадни. Гуа ша на лицето се користи нежно, под агол, со масло и никако да не се затега кожата. Црвенило можно е да се појави поради самата масажа, крвотокот... Ама ништо како ова од сликиве. :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Некој ги силувал јадни. Гуа ша на лицето се користи нежно, под агол, со масло и никако да не се затега кожата. Црвенило можно е да се појави поради самата масажа, крвотокот... Ама ништо како ова од сликиве. :D
јас што не знам да разликувам крема од дездоранс за лиц боље да не го пипкам хахаха
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
јас што не знам да разликувам крема од дездоранс за лиц боље да не го пипкам хахаха
Арно викаш, земи си ролерот најубаво, ако веќе си решена да користиш масажер за лице. :D
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Искуства со епилација?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Искуства со епилација?
Ја као најголем баксуз, бев на местото каде што беа три мои другартки. Сите супер, мене нозете ми ги изгореа и 2-3 години со лузни бев. Уште се тужиме :(
За чудо ми останаа само неколку бели дамки, ама пројдов две лета со чорапи до коленици на плажа :(
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Ја као најголем баксуз, бев на местото каде што беа три мои другартки. Сите супер, мене нозете ми ги изгореа и 2-3 години со лузни бев. Уште се тужиме :(
За чудо ми останаа само неколку бели дамки, ама пројдов две лета со чорапи до коленици на плажа :(
Ја утре ќе одам,на нозе ќе праам за прв пат)))
Требало да сум бричен.шо знам 20210401_000223.jpg
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Здраво!

Дали некој видел кај нас производи за бричење од брендот Proraso или знае од каде се нарачуваат? На нет гледам али повеќето немаат shipping за Македонија а и тие што имаат наплаќаат над 10еу што значи не се исплаќа...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
@Agda Beata да се јави на главната каса!!!! Сакам да ја вратам кремата што ја користам 3-4 месеци и што не помогна ни да се намалат брчките!!!
Сега што понатаму?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
@Agda Beata да се јави на главната каса!!!! Сакам да ја вратам кремата што ја користам 3-4 месеци и што не помогна ни да се намалат брчките!!!
Сега што понатаму?
Пази го ова, го уклучувам видеово да го гледам, отварам форум и гледам си ме барала. :D
Мое мислење е да одиш на појако.
https://www.youtube.com/watch?v=Niaox912PwY
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
B

Boudicca

Гостин
@Agda Beata да се јави на главната каса!!!! Сакам да ја вратам кремата што ја користам 3-4 месеци и што не помогна ни да се намалат брчките!!!
Сега што понатаму?
Правете дистинкција меѓу ретинол и третиноин т.е. ретиноична киселина, која е многу попотентна и поефикасна и ја инхибира колагеназата, ензим кој е одговорен за разградувањето на колагенот во кожата. Поелаборирано околу користењето на оваа крема во воведниот пост, со надополнување дека на запад можете да ја најдете како Retin-A, Tazarotene, Tazorac. За длабоки брчки не очекувајте чуда, но за фини линии, мимични брчки, подобрување на текстурата на кожата, намалување на пигментните дамки и минимизирање на порите е без преседан.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom