На крај и Американците ни го "опнаа"... (American Backstabbers!)

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Spored TV sto gledav, Amerikancive im vetile na Grcive deka ce go povlecat priznavanjeto na ustavnoto ime na Makedonija, ako se slozele za novovo ime. I koj ispadga poeban tuka, nie :tapp::tapp::tapp:

Abe dali se nasive svesni sto pravat, akose nafatat za ova, otide Makedonija, ce ni dadat novo ime i znaci nova drzava, tie makedoncite sto se borele do vcera za zemjava se borele za nekoja druga makedonija !!!

Ja barem taka ja svacam rabotava. Po Amerika i drugive ce se pridruzat na cestitkite i tolku od Makedonija :helou:

Epa fala Amerikanci za pomaganjeto mislam :), ne trebase :jaj:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Уште една причина плус зашто да не прифатиме покана за НАТО под вакви услови.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Ne sega ajde pak da se krstite vo amerika da odite so nivni znaminja niz plostad.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
dobro de koga stignaa ova adminive da mi smenat naslov, bre sto ste bile brzi :)

Am dobar e nema ljutis :)

Pozdrav i fala na paznja :salut:
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Ne sega ajde pak da se krstite vo amerika da odite so nivni znaminja niz plostad.
Abe vazno oni si napravija tvrdina na kale, belata kuca e pomala od ovaa :)

E sega toa ti e, od edna strana te tapsaat demek nemajte gajle nie sme tuka, a od drugata prc ... :)

Go :pusk: kako nikoj, sega da si se zabriseme !
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Abe vazno oni si napravija tvrdina na kale, belata kuca e pomala od ovaa :)

E sega toa ti e, od edna strana te tapsaat demek nemajte gajle nie sme tuka, a od drugata prc ... :)

Go :pusk: kako nikoj, sega da si se zabriseme !
A be samo budala neznaeshe seto ova sto ke beshe, sto pravea protiv nas vo 2001?
A kurtonive nashi za edno priznaenje posle 16 godini se izveselija i slavea na plostad so amerikanski i grcki znaminja i go zaebaa referendumot.
Amerika e tolkava sila taka da ako sakashe ke ja naterashe Grcija da ne stavi veto i da se zakanuva i ako sakashe ke go resheshe problemot so albancite vo Makedonija, ama site nivni potezi odat vo albanskata kauza.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Со денешните најави од Атина дека Караманлис, и покрај инсистирањето на Вашингтон, не е расположен за средба со Груевски, откако претходно Бакојани и Милошоски не успеале да ги приближат ставовите, станува јасно дека договорот е можен само со директна акција на американскиот претседател Буш, кој неофицијално би можел да ги седне на маса двајцата премиери на првиот ден од самитот

http://a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=91301
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
Izvinete, ama vas celo vreme ve dupi USA, ama vie ne gledate...
Romaneli slepi, glupi i naivni. I seuste ne svakjaat, moze da se kladam. I malku vi e, ke vidite sto vi sledi.

investicii, pari, stabilnost, zapadna Makedonija da ne se otcepi??? Sto drugi zelbi rekovte imate sto ke vi se ispolnat so njato??? Ajde pisete sto sve ocekuvate od clenstvo vo njato, da vidite posle edna godina, sto imate od toa dobieno...
Cel narod kopuci, so opereni mozoci.
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Izvinete, ama vas celo vreme ve dupi USA, ama vie ne gledate...
Romaneli slepi, glupi i naivni. I seuste ne svakjaat, moze da se kladam. I malku vi e, ke vidite sto vi sledi.

investicii, pari, stabilnost, zapadna Makedonija da ne se otcepi??? Sto drugi zelbi rekovte imate sto ke vi se ispolnat so njato??? Ajde pisete sto sve ocekuvate od clenstvo vo njato, da vidite posle edna godina, sto imate od toa dobieno...
Cel narod kopuci, so opereni mozoci.
Колку и да нејќам, морам да признаам, шиптаров над мене е во право.
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
ее, пријателе, многумина има со ампутирани мозоци во Македонијава... голем дел од нив се платеници на сорос, усаид, а сиромавио народ Македонски за пусти пари сака све да верува... воен сојуз неможе да биде добар, живо Македонско месо ќе праќаат на фронтовите во Афганистан и Ирак, а тоа ќе биде финансирано од данокот на работниците и селаните Македонски...
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Да даде господ Џорџ Буш да има 14 дена запек !!:vozbud:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Фабрика!

 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Razdeli , pa vladej.
Stara taktika , koja ja koristat Amerikancite , a izgleda nikoj ne go sfaka toa, tie ne rabotat za neciva strana ,tuku rabotat samo za USA i za nivniot budget, a nie sme lesni bidejki im veruvame , no toa e jasno ,bidejki na sekoj , mu treba sojuznik , a nie bidejki nemame takov , sme se svrtile kon amerikancite i gi gledame kako spasiteli .tie gi bodat i ednite i drugite narodi megu sebe.dokolku sakaa da ni pomognat dosega se ke bese reseno, neka ne glumat demokrati , bidejki i iraq go napadnaa
bez soglasnost od sovetot na bezbednost,i mn drugi raboti.taka da dokolku sakaa , mozea da ja zamolcat grcija , bidejki nikoj ne moze da im se buni ,koga se najsilni,sila boga ne moli, znaci koga saka nesto amerika toa moze da bide ovozmoseno,bidejki sme videle deka se koristat so silata , a ne so pravdata.samo sto problemot e deka izgleda , bas i ne sakaat da se resi,bidejki imaat nekakva korist od celata situacija da bide matna rabotava.koga kosovo stana nezavisno, pa naseto ime ke bide problem,nema sansi,rabotata e dvajca se karaat , tretiot koristi , vo slucajov US.samo sto nasiot problem e i podlabok , bidejki nema edinstvo na narodot,tuku si se delime na partii , sega si gleda svoj interes , i na kraj krajeva go interesira za drzavniot identitet,prebegnuvaat vo drugi drzavjanstva,si gradat bisti vo dvorovi na predavnici, i taka dur ne ni dojde krajot , pa pak da imame prolivanja krv za sloboda . Nemojte da se prodavate , vo sebe cuvate nesto sto e pojako , od se , nesto sto e zacuvano so generacii , sto ima svoja tradicija ,a toa ne moze nikoj na sila , da ni go izbrise, samo nie mozeme sami da se otkazeme od toa.
imame tolku burna istorija,tolku aforizmi,tolku pesni za minatoto i nikako da naucime deka ako samite ne bideme edinstveni , nikoj nema da ni pomogne.
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
Siroti kopuci-nja, so ispereni mozoci.:tv:
Prvo sednete pa pobarajte na google koj e "El Cid".
Ako barate dobro ke ja vidite i statuata koja sto mi e vo avatarot.

Sekogas zboram so "Vie", zatoa sto vie totalno i mnogu sprotistaveno se razlikuvate od mene i od lugjeto kako TMRO, koj e Makedonec.
Vie ne ste Makedonci, vie sakate dvojazicnost, vie sakate sozivot so sipatrite, ne sakate nacionalna makedonska drzava, vie tolerirate teroristi vo parlament, vie glasate za SDSM i VMRO DPMNE, vie ja sakate USA, njato i EU, vie ste naivni, slepi, krlezi i paraziti i jas ne se identifikuvam so vas. Vie ne ste del od mojot narod, makedonskiot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom