На која марка мобилни нaјмногу и' верувате

Која марка на мобилни најмногу ја почитувате

  • Nokia

    Гласови: 150 55,6%
  • SonyEricsson

    Гласови: 115 42,6%
  • Samsung

    Гласови: 30 11,1%
  • Alcatel

    Гласови: 6 2,2%
  • Siemens

    Гласови: 11 4,1%
  • Motorola

    Гласови: 11 4,1%
  • Panasonic

    Гласови: 4 1,5%
  • Philips

    Гласови: 2 0,7%
  • Lg

    Гласови: 7 2,6%
  • Останати

    Гласови: 9 3,3%

  • Вкупно гласачи
    270

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Гласав за Motorola.Барем знам дека не се кршат коа ке ги треснеш од земја.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Море за батерии држење гледам дека поновиве алкатели траат и по 3-4 денa со активно користење.Но сепак,Нокиа си е Нокиа :)!
 
S

Sasha

Гостин
Za ova tesko moze da se kaze bidejki sekoj ke si go fali svojot model na mobilen,pozdrav ;)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.759
Знам дека е стара темава, ама DAMN - МНОГУ се ситам кога ги гледам резултатите, и кога знам дека набрзо Нокиа нема да постои. :ROFLMAO:
Просто неверојатно е колку слепи луѓе има(ше) во Македонија...
BTW, одсекогаш сум имал доверба само во Sony Ericsson, ама во последно време Samsung ме освоија со нивната Galaxy серија.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Гласав за Sony Ericsson бидејќи сум користел два модела (едниот уште го користам) и сум многу задоволен, буквално, паѓале на земја којзнае колку пати, ги користам ептен често, посебно на C510ката и ја вадам душата :D, а истото може да го потврди и еден другар, што има 4 години стар K750i. Nokia-та во послено време се ѓубре, баш 2ца другари земаа пред некое време, на едниот за 6 месеци еднаш му падна и маската одма отпадна и после не се враќаше, на другиот му падна и му цркна екранот...(n)
Но исто така многу добри модели имаат и LG (овие не толку ама сепак имаат 3-4 добри, само се подобруваат со тек на времето) и Samsung.
 

• Tαммι •

Гостин
Sony Ericsson ....најквалитетни ми се и колку и да ти паѓаат, преживуваат пак :)
Моментално си го користам стариот Sony E. го имам некаде 4 5 години и не му е ништо а Samsungot го имам неколку месеци и веќе 4ти пат е на сервис...
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Sony Ericsson ....најквалитетни ми се и колку и да ти паѓаат, преживуваат пак :)
Моментално си го користам стариот Sony E. го имам некаде 4 5 години и не му е ништо а Samsungot го имам неколку месеци и веќе 4ти пат е на сервис...
Исто,имам SE w596 со него фудбал си играм нигде не покажува,мада го имам година и 26 дена :D
 

• Tαммι •

Гостин
Исто,имам SE w596 со него фудбал си играм нигде не покажува,мада го имам година и 26 дена :D
Јас го имам w595 и ми има паѓано од 3ти спрат....па ми леташе по неколку метри на стаза....па го имав згазено и жив и здрав си е ...Пу пу да не го урочам..нека го поживее Господ :D
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Јас го имам w595 и ми има паѓано од 3ти спрат....па ми леташе по неколку метри на стаза....па го имав згазено и жив и здрав си е ...Пу пу да не го урочам..нека го поживее Господ :D
НА мојот само меморијата ме д*пи.Шо боја е твојот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom