На Македонија и e одземено правото на глас во ОН.

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
19.735
Поени од реакции
47.931
Да видиме како кАнал 5 известуваше за овој случај....


СДСМ - На Македонија и е одземено правото на глас во ОН!!!

Општо познато е дека сајтот на Обединетите Нации го водат блиски членови на СДС платени со парите на Сорос, и апсолутно не е релевантна веста што беше објавена на нивниот сајт

МНР - Македонија не го изгубила правото на глас во Генералното Собрание на ОН

Така е чеда мои, веwувајте им на МНW и владата на ВМWО-ДПМНЕ со чело на нашиот пwеwодбеник Никола Гwуевски

:sramezliv:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.574
Поени од реакции
11.007
Дури ни сдсм не знаат дека постои држава Вануату, па у пресот не ја спомнале нејзе. Ваљда мислеле дека Вануату е печатна грешка на страната на ОН :pos:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.262
Поени од реакции
16.324
Член од
12 март 2009
Мислења
12.522
Поени од реакции
6.503
МНР: ЧЛЕНАРИНАТА ВО ОН Е ПЛАТЕНА, ПРАВОТО НА ГЛАС НЕ Е ИЗГУБЕНО
Oвa не е првпат Македонија да биде предупредена дека не си ги намирува своите обврски кон меѓународните организации. Истото се случуваше и во 2008 година кога Македонија имаше долг кон Обединетите нации и кој наводно изнесуваше 160.000 евра за претходните неколку години. Од останатите организации, најскапо се плаќа членството во Советот на Европа, кое изнесува дури 450.000 евра, додека во ОБСЕ тоа чини 80.000 евра.

Покрај Македонија, за неплаќачи во Светската организација важат Исланд, Украина, Ирска и Грузија. Последен пат Македонија гласаше во Светската организација лани во ноември кога беше усвоена резолуцијата со која Генералното собрание го осуди величењето на нацизмот, неонацизмот и ксенофобијата. Претходно Македонија гласаше во ОН за резолуција со која се осудува насилството врз припадници на ЛГБТ-заедницата.

abe pametno e da nemaš pravo na glas, posebno koga treba da se nosat skokotlivi odluki, kako neodamna okolu nacizmot:D

drugo, ako 2008 sme dolžele 160000 evra a sega 21000, togaš izgleda sme dolžele za 8 godini ???
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.616
Поени од реакции
1.873
Не бе, што ти е, никаде нема влегување!
Не ни треба никој, велесила сме или што?
Само сонцето е постаро од Македонија!
Бла бла бла... дај пар добри аргументи за влегување во ЕУ па да праиме муабет, ако не, не замарај.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.574
Поени од реакции
11.007
Аххххх лицемерие ипол...
Од една страна државата гласа за резолуција со која се штитат одредени права на ЛГБТ заедницата, а од друга страна го дефинира бракот како заедница само меѓу маж и жена и им ускратува права на припадниците на ЛГБТ заедницата...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
488
Поени од реакции
170
Аххххх лицемерие ипол...
Од една страна државата гласа за резолуција со која се штитат одредени права на ЛГБТ заедницата, а од друга страна го дефинира бракот како заедница само меѓу маж и жена и им ускратува права на припадниците на ЛГБТ заедницата...
Зш Бојанче лицемерие. Јас исто така сум за дефинирање на бракот како заедница само меѓу маж и жена, а сум против тепањето на тие од ЛГБТ заедницата. Сега и ја сум лицемерен, што мислиш?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.574
Поени од реакции
11.007
Зш Бојанче лицемерие. Јас исто така сум за дефинирање на бракот како заедница само меѓу маж и жена, а сум против тепањето на тие од ЛГБТ заедницата. Сега и ја сум лицемерен, што мислиш?
Според мене да. Или ќе им ги гарантираме сите права или уопште нема да гласаме за вакви резолуции. Мора да се држи една иста линија, а не да се вртиме како што ќе дувне ветерот. Утре пример у ОН да има резолуција дека ќе им се гарантира правото на брак на хомосексуалците, само зошто и другите ќе гласаат за, на таа листа ќе не има и нас.
Оф топик е ама еби му мајката :D
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
488
Поени од реакции
170
Според мене да. Или ќе им ги гарантираме сите права или уопште нема да гласаме за вакви резолуции. Мора да се држи една иста линија, а не да се вртиме како што ќе дувне ветерот. Утре пример у ОН да има резолуција дека ќе им се гарантира правото на брак на хомосексуалците, само зошто и другите ќе гласаат за, на таа листа ќе не има и нас.
Оф топик е ама еби му мајката :D
Стварно е офтопик , ама морам да одговорам.:icon_mrgr:
Не оправдувам и не би натепал некого на улица само затоа што е припадник на LGBT заедницата, ама не сакам да ја снајде Македонија и ситуацијата ко Франција каде што од службените документи ги избришаа називите мајка и татко, стварно не иде и не сум лицемер:)
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
815
Бла бла бла... дај пар добри аргументи за влегување во ЕУ па да праиме муабет, ако не, не замарај.
Јас да ти дадам аргументи? Јас да ти дадам аргументи зошто за една ништожна мала, политички, економски и безбедносно нестабилна држава е важно да членува во меѓународни заедници? Е, браво бе!
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.616
Поени од реакции
1.873
Јас да ти дадам аргументи? Јас да ти дадам аргументи зошто за една ништожна мала, политички, економски и безбедносно нестабилна држава е важно да членува во меѓународни заедници? Е, браво бе!
Значи не знаеш. Хаха :)
Јас кажав против што сум, не сум против членување меѓународни заедници.
А ЕУ уверен сум ќе направи поголема штета за македонската економија отколку добро.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.574
Поени од реакции
11.007
Значи не знаеш. Хаха :)
Јас кажав против што сум, не сум против членување меѓународни заедници.
А ЕУ уверен сум ќе направи поголема штета за македонската економија отколку добро.
А ај ти дај аргументи зошто треба да влеземе во нато ?

И ја мислам дека не ни треба еу, ама ако треба да избирам меѓу нато и еу сигурно нема нато да го избирам.
 
На врв Bottom