На Македонија и e одземено правото на глас во ОН.

Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.709
Поени од реакции
1.149
Бонева ќе го плати за да се искупи...тие пари и се нечесно земени за патни трошкови од минатат година;)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.518
Поени од реакции
10.970
Сеа кој од вас двајца не ја прочитал веста до крај, а ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.518
Поени од реакции
10.970
Епа еден од вас не го прочитал тоа Колор хроника или го прочитал ама не го разбрал.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.518
Поени од реакции
10.970
Brat od mob sum i ne citam. Sakas da kazes deka ova e pustanje muabet? OMG nub..
Сакам да кажам дека таа вест ти што ја пушти тука е вест од типот на оние на Коза Ностра. Ете тоа сакав да кажам.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
3.433
Поени од реакции
8.847
Сакам да кажам дека таа вест ти што ја пушти тука е вест од типот на оние на Коза Ностра. Ете тоа сакав да кажам.
Коза Ностра е најобјективен медиум кај нас, не го лажи, ебате соросоидот.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.518
Поени од реакции
10.970
Коза Ностра е најобјективен медиум кај нас, не го лажи, ебате соросоидот.
Па ти мислиш парите од Сорос само така ли се зимаат ?
Морам да исполнам дневна норма со постови тука на форумов. Мачна е работата соросоидска :icon_lol:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.227
Поени од реакции
2.303
оф мори мајко.... кого правите будали бе од што немате усул на лажгите почнувате и сами на себе да си верувате.... за патни трошкови 23 000 евра - нај неекономичната кола на свет да ја вози и секој ден да патува па нема да ја стигне оваа цифра ама ај....

а овие па шо ја пренесуваат веста демек толку многу се загрижени за тоа што немаме право на глас во ОН ... демек у ОН толку многу им значи нашиот глас - нож до коска стигнал па еден глас ке одлучува за крупни прашања што ке бидат од историско значење и таа чест ја имаме баш ние - македонија... земја што пола и више у он не ни знаат дека постои не па да ги прашаш каде е :)


смешки живи!!!

п.с според сајотот кирилица ланска година се исплатени средства во висина од милион евра за патни трошоци што ги направиле... па ако е точна таа информација кај нас во собрание милион евра да им ги поделиш рамномерно на 120 пратеници колку што ги имаме искача дека секој зел по 8 333 евра - а ако го земеме во предвид и тоа дека пола од нив се од скопје тоа значи дека на тие што не се од скопје по груба проценка им се исплатени најмалку по 15 000 евра ( не ги пишувам 16 ипол пошто ете нели треба да земат за превоз и тие од скопје што идат со коли.... )
и ако го земеме фактот што сите имаат станови во скопје ке искочи дека милион евра фалат во буџет :) - па маму му е*ам толку ли мислат дека во македонија живеат овци

п.с ги замолувам членовите ако можат да извадат податоци за претходните години колку потрошиле пратенициве за превоз чисто онака да видиме дали бројката се намалила или зголемила односо дали колите почнале да им трошат повеќе или помалку

п.с 2 и покрај тоа што милион евра се фиктивни односно веста е лажна малце да се посмееме....

Статиите во рубриката Колор хроника се дело на независен проект и не треба да се поистоветуваат со името и уредувачката политика на Кирилица.

п.с 3 и покрај измислените суми сепак има некоја реалност до некаде :) не дека не се краде туку у умерени граници :)
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.616
Поени од реакции
1.871
Без заебанци да го поставам прашањево: и сеа што ако сме немале платено? Демек нешто ќе се смени? ООН е едно апослутно ништо. Ништо не зависи од ООН. Поготово ако не си членка на советот за безбедност што ние не сме. Жими к...в не не примија да бидеме членка под уставно име и покрај тоа што сме република наследник на СФРЈ којашто патем е еден од основачите на ООН, што значи дека ние треба да бидеме членка по автоматизам.
И што кој к? Кое фајде имаш од една ваква организација?

И овие и евровизија да се избришат од буџетот за 2015, под хитно. Радије би имал уште еден споменик, попродуктивен трошок е. :)
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
815
Без заебанци да го поставам прашањево: и сеа што ако сме немале платено? Демек нешто ќе се смени? ООН е едно апослутно ништо. Ништо не зависи од ООН. Поготово ако не си членка на советот за безбедност што ние не сме. Жими к...в не не примија да бидеме членка под уставно име и покрај тоа што сме република наследник на СФРЈ којашто патем е еден од основачите на ООН, што значи дека ние треба да бидеме членка по автоматизам.
И што кој к? Кое фајде имаш од една ваква организација?

И овие и евровизија да се избришат од буџетот за 2015, под хитно. Радије би имал уште еден споменик, попродуктивен трошок е. :)
Ма од секаде да се избришеме, никаде да не фигурираме!
Македонија вечна!
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
815
Ја само во НАТО би влегол, од тоа има реално фајде. Ни ЕУ не ни треба.
Не бе, што ти е, никаде нема влегување!
Не ни треба никој, велесила сме или што?
Само сонцето е постаро од Македонија!
 
На врв Bottom