На Груевски му расте рејтингот

Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Pa dobro aj da bide po tvoe, pa sto k.r baral da odi vo Bukurest, ili mozda potvrduvas teorijata deka Gvujo ne saka da vlezeme vo nato, i deka saka da tera bugarska politika.
Kako za primer:
Prvo rabotno mesto na Gvujo........Balkanska banka
Koj e gazda na balkanska banka........Gradonacalnikot na Blagoevgrad
Koj mu e najdobar prijatel na toj gradonacalnik.....Lj. Georgievski

eve go scenarioto na Gvujo:
1) Parlamentarni izbori
2) Koalicija so DUI
3) Primena na imeto i vlez vo Nato
4) Penzii na ONA, Dvojazicnost, Znaminjata, Haskite slucai

Ova e odobro scenario, polosoto e vo vrska so Majkite na Gvujo i ali, a nivnite uminja se Albanija i Bugarija
DODADI PODELBA NA MAKEDONIJA , MAKEDONIJ NEMA DA POSTOI NIE KE SE PRESELIME NA MARS:pos2: JAS MISLAM NEZASLUZIVAME DA IMAME DRZAVA SO VAKVI BUDALETINKI NOSTRADAMUS BI VI POZAVIDEL NA PROGNOZIVE ILI IMATE BAJAC VIKNATO DA VI BAJA:pos2: :pos2:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Pa dobro aj da bide po tvoe, pa sto k.r baral da odi vo Bukurest, ili mozda potvrduvas teorijata deka Gvujo ne saka da vlezeme vo nato, i deka saka da tera bugarska politika.
Kako za primer:
Prvo rabotno mesto na Gvujo........Balkanska banka
Koj e gazda na balkanska banka........Gradonacalnikot na Blagoevgrad
Koj mu e najdobar prijatel na toj gradonacalnik.....Lj. Georgievski

eve go scenarioto na Gvujo:
1) Parlamentarni izbori
2) Koalicija so DUI
3) Primena na imeto i vlez vo Nato
4) Penzii na ONA, Dvojazicnost, Znaminjata, Haskite slucai

Ova e odobro scenario, polosoto e vo vrska so Majkite na Gvujo i ali, a nivnite uminja se Albanija i Bugarija
Ова се само предизборни пропаганди и ништо повеќе,кои не палат кај народот повеќе:helou:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Za mene so izvinjenje e bolen um:(zalam takvo crno scenario na svojta drzava , moze da ima samo nezdrav coek.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Pa dobro aj da bide po tvoe, pa sto k.r baral da odi vo Bukurest, ili mozda potvrduvas teorijata deka Gvujo ne saka da vlezeme vo nato, i deka saka da tera bugarska politika.
Kako za primer:
Prvo rabotno mesto na Gvujo........Balkanska banka
Koj e gazda na balkanska banka........Gradonacalnikot na Blagoevgrad
Koj mu e najdobar prijatel na toj gradonacalnik.....Lj. Georgievski

eve go scenarioto na Gvujo:
1) Parlamentarni izbori
2) Koalicija so DUI
3) Primena na imeto i vlez vo Nato
4) Penzii na ONA, Dvojazicnost, Znaminjata, Haskite slucai


Ova e odobro scenario, polosoto e vo vrska so Majkite na Gvujo i ali, a nivnite uminja se Albanija i Bugarija
Хеххе.. зашто веруваш дека Грујо би извршил предавство во наредниве 4 години доколку досега бил категоричен дека нема попуштање!?

Па нели и Бранко беше во Букурешт? Кој заговараше смена на името по сите ТВ станици? Кој се СОГЛАСИ на додавки и придавки?

Можеше Грујо да сакал,сето ова да го стори до сега, ама не го сторил.

Да беше СДС на власт точките напишани од тебе веќе одамна ќе беа затворени во име на“иднината“ на Федеративна Република Скопаганда.


Ајде пак ефтини приказни со бугарски мотиви, немате ништо да му закачите на Груевски, колку и да се трудите.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Ziti majka , a so pali kaj narodot, sega po novo, mozda kvazipatriotizam, ili plaslivost i slabost ili neprevzemanje na odgovornost, ili nepotizam mozda ili kazi ti eve posto sega vie neopredelenite vmrovci ste u sema i ja kreirate politikata..........................
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Хеххе.. зашто веруваш дека Грујо би извршил предавство во наредниве 4 години доколку досега бил категоричен дека нема попуштање!?

Па нели и Бранко беше во Букурешт? Кој заговараше смена на името по сите ТВ станици? Кој се СОГЛАСИ на додавки и придавки?

Можеше Грујо да сакал,сето ова да го стори до сега, ама не го сторил.

Да беше СДС на власт точките напишани од тебе веќе одамна ќе беа затворени во име на“иднината“ на Федеративна Република Скопаганда.


Ајде пак ефтини приказни со бугарски мотиви, немате ништо да му закачите на Груевски, колку и да се трудите.
Ova e dezavu, za koe posle 1,2 godini ti ke pcues po nego kako sto sega pcues po tvojot vecen i pocesen lider Georgievski, za kogo isto vaka go branevte. A seuste kak partija javno se nemate odreceno.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ova e dezavu, za koe posle 1,2 godini ti ke pcues po nego kako sto sega pcues po tvojot vecen i pocesen lider Georgievski, za kogo isto vaka go branevte. A seuste kak partija javno se nemate odreceno.
Зошо му се обраќаш како на партиски војник? :)
Можда звучи чудно, ама не тргнувај од својот пример кога цениш.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Хеххе.. зашто веруваш дека Грујо би извршил предавство во наредниве 4 години доколку досега бил категоричен дека нема попуштање!?

Па нели и Бранко беше во Букурешт? Кој заговараше смена на името по сите ТВ станици? Кој се СОГЛАСИ на додавки и придавки?

Можеше Грујо да сакал,сето ова да го стори до сега, ама не го сторил.

Да беше СДС на власт точките напишани од тебе веќе одамна ќе беа затворени во име на“иднината“ на Федеративна Република Скопаганда.


Ајде пак ефтини приказни со бугарски мотиви, немате ништо да му закачите на Груевски, колку и да се трудите.
Беше и затоа сме сеуште ФИРОМ , и не се најде никој паметен да ги викне на седницата Киро и Бранко заедно да не подсетат на некои работи.
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Ziti majka , a so pali kaj narodot, sega po novo, mozda kvazipatriotizam, ili plaslivost i slabost ili neprevzemanje na odgovornost, ili nepotizam mozda ili kazi ti eve posto sega vie neopredelenite vmrovci ste u sema i ja kreirate politikata..........................
не жими баба ми.

мислам дека те удри сонцето по глава и незнаеш што зборуваш,преиспитајсе малце.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Грујо пред самитот ви порача да се спремате за вето :) така? Си остана на зборот?

ЉуБчо сам се одрече од ВМРО-ДПМНЕ и од Грујо :)
И од Македонскиот народ!

А во времето на ЉуБчета 98 јас не сум ги исполнувал критериумите за гласање, така да не сносам никаква вина.
Доволно е јас да си се оградам лично, не само од него туку од сите што ни сториле зло.

За разлика од СДСовските комуши како Киро и Бранко кои нанесоа ДИРЕКТНА штета на целокупната нација и невидено предавство, онаа епизода на ЉуБчета му нанесе само нему штета. Мене ми е мило што е тргнат на страна и се бележал за цел живот.

До кога Љ.Г. ќе ви биде единствената илузорна сламка на спасот?:)


Зошо му се обраќаш како на партиски војник? :)
Можда звучи чудно, ама не тргнувај од својот пример кога цениш.
Ова му е уште една епизода од имагинарната борба против лошите “вмровци“
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Se obrakam taka zasto konecno od neopredeleni vmrovci da imate hrabrost da se kazete koi ste i sto ste, a ne tuka da prodavate gluposti na kilo, a nikoj toa da ne vi go kupi. Ili mozda se sramite da se kazete deka ste clenovi na ,,naj,, patriotskata partija vo svetot.

Jas prasav dali DPMNE se orkaza od Ljubcvo i ako e taka daj dokaz.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Кажано е кои сме и што сме Мирослав.

Сепак, јасно ми е дека е тешко да конташ нечија реалност која е поинаква од твојата. Yeah-Bee-Guh. Реалноста на партиски пиун нит ми била нит ќе ми биде позната.

А од шизофрениот, верувам дека се откажале и многу членови на фамилијата му, а не само НП и партијата од која и тој се откажа.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Se obrakam taka zasto konecno od neopredeleni vmrovci da imate hrabrost da se kazete koi ste i sto ste, a ne tuka da prodavate gluposti na kilo, a nikoj toa da ne vi go kupi. Ili mozda se sramite da se kazete deka ste clenovi na ,,naj,, patriotskata partija vo svetot.
Jas prasav dali DPMNE se orkaza od Ljubcvo i ako e taka daj dokaz.
Jas sum OPREDELEN anti-sdsovec i simpatizer na Makedonskoto Istorisko VMRO!

Jas sum krajno DESNO orientiran!
Mozes da me nareces nacionalista,patriota, seljak, vmrovec..mene ne mi e vazno,znam koj sum i sto nosam vo sebe onie sto me znaat i licno a i ete barem od ona sto go pisuvam ovde posebno na podforum istorija ke mozes da skontas kakva e mojata orientiranost i kolku e iskrena.

I aj da se drzime do temata nadvor od licni prepiski, dokolku sakas mozes da dojdes na piknikot vo sabota za kebab muabet.:)
Od mene tolku, od Gospod pojke. Ko sto bi rekol Serpico.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Кажано е кои сме и што сме Мирослав.

Сепак, јасно ми е дека е тешко да конташ нечија реалност која е поинаква од твојата. Yeah-Bee-Guh. Реалноста на партиски пиун нит ми била нит ќе ми биде позната.

А од шизофрениот, верувам дека се откажале и многу членови на фамилијата му, а не само НП и партијата од која и тој се откажа.
Татко му на војводата во 98' после изборите кажал „јас ни нива не му дадов, а вие му ја дадовте цела држава - наздравје“

И не можам да ги разберам овие СДС војничињава како имаат образ да зборат после сите срања што ги имаат направено. Кога ќе им спомнеш - ФИРОМ никој не одговара, ТАТ - пак штама... и има уште многу случаи ама ме мрзи да набројувам.
Добра ноќ, пријатно:uvo:


п.с. од оној кондарко добивам напон :zapek:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Татко му на војводата во 98' после изборите кажал „јас ни нива не му дадов, а вие му ја дадовте цела држава - наздравје“

И не можам да ги разберам овие СДС војничињава како имаат образ да зборат после сите срања што ги имаат направено. Кога ќе им спомнеш - ФИРОМ никој не одговара, ТАТ - пак штама... и има уште многу случаи ама ме мрзи да набројувам.
Добра ноќ, пријатно:uvo:
Немаат милос ни за народот,само гледаат што е можно повеќе фирми да затворат и да ја дозаглават државата, се со цел да ја распарчат Македонија.

но тој филм нема да го гледаат повторно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom