Нај елитни клубови во Скопје

Член од
27 септември 2009
Мислења
2.174
Поени од реакции
1.039
Од кога не си искочил ти во град?
Како прво не сум од СК, како второ тоа е мое лично видување . . . ( Сум бил во многу локали, сум бил на многу журки ) и Colosseum ми има оставено најголем впечаток, како од организационен, така и од технички аспект . . .
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Фурна во Чаир после 3 саат сабајле. Јаки коли се гледаат и се мафијаши и рекетари како јадат бурек.... буквално. Боље место мислам нема да најдеш. ;)
 
Член од
7 април 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
сега дури ни стана јасно зошто бараш елитни места ,парите не ти биле проблем .
1.000денари не ги сметам за пари бе баце ..ти кога искачаш, колку носиш со тебе? истата сума ваљда :)

а и како што кажав, ЕЛИТЕН под наводници нека е, во смисла да нема сељаци, и секакви курнази :)

--- надополнето ---

Јас сум бил. и можам да ти потврдам дека таму се наоѓа најдобрата дискотека што сум ја посетил изминативе 2-3 години. Сум бил во Велес, Неготино, Кавадарци, струмица, св.николе, Штип, кочани.
штом си бил пред 2-3 години, ништо не си видел ..стариот Club Effect, го нема више ..сеа е нов, поголем, по ексклузивен, по добра услуга. по добра журка ..ако ме свати, има многу ПО сеа :)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Колко њиви е продадил татка ти за да те направи ваква госпожа !? :)
 
Член од
7 април 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Колко њиви е продадил татка ти за да те направи ваква госпожа !? :)
фала Богу, немам потреба од таткоми да се грижи за мене ..доволно сум способна и сама да си заработувам :) тебе од ниви ли те израснаа? нема фајда од ниви :) кажи му да инвестира у бензин ;)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Колко њиви е продадил татка ти за да те направи ваква госпожа !? :)
Бре боцкало низаедно :)

За фин провод, како прво преку ден ќе поминеш во Soul Pub на Максим Горки (швицарска амбасада, уличката со јапонски цреши) на едно макијато како ова на сликава

Е потоа ако сакаш да избегнеш сељаци и секакви курнази, би ти го препорачал Дамар во Чаршија до 12 саат. Таму имаш хипстери :) Е после 12... шо знам... јас после 12 идам само на журки со псај транс или драм ен бејс музика. За жал Кастро се затвори :(
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.345
Поени од реакции
79.170
1.000денари не ги сметам за пари бе баце ..ти кога искачаш, колку носиш со тебе? истата сума ваљда :)

а и како што кажав, ЕЛИТЕН под наводници нека е, во смисла да нема сељаци, и секакви курнази :)


HAHAHA! 1000 DENARA? KLOSARANA
BEZ 100 EUR NE ISKACAM NI DO KOLA
 
Г

Господ

Гостин
Уште да знаев кај ги трошите тие иљадарки...ја со 50-100 денари проаѓам искачање.
 
T

Tetro

Гостин
1.000денари не ги сметам за пари бе баце ..ти кога искачаш, колку носиш со тебе? истата сума ваљда :)

а и како што кажав, ЕЛИТЕН под наводници нека е, во смисла да нема сељаци, и секакви курнази :)
Прво се пофали со на татко ти џипот. Знаеме дека нема таков во Македонија. После се пофали дена не сакаш да се дружиш со сељаци. 1.000 денари не ти значат ништо. Премногу си паметна за да си помислиш дека си единствена.

Не се познаваме, подобро и така да остане. Ама кога почна да навредуваш членови индиректно, подобро собери се на едно место додека си е со време и смени си го начинот на искажување на емотивните импресии и културата која ја имаш забаталено нека дојде до израз.
фалачаопријатно.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
фала Богу, немам потреба од таткоми да се грижи за мене ..доволно сум способна и сама да си заработувам :) тебе од ниви ли те израснаа? нема фајда од ниви :) кажи му да инвестира у бензин ;)
На осамнаес` сама заработува и татка и не са гриже за неа... брао..брао.. ја тогај елај вам скопјево, али пази много имаш конкуренцију. Полно осамнаес годишње заработујев без татка им да знае. Још нешто да знајш, во скопјето таквита с`с 5 илјадарку бришев дупе, оти таја хартија е најмека, со илјадарку нос, а стотку... тој за бакшиш на келнери оставав. ;)

Ја инаку роден сам на полето од лазара... некој га викав Лазарополе... глуп народ што да прајш. :)

--- надополнето ---

Бре боцкало низаедно :)
Не сум боцкало, девојчето се испрде некако ептен. ;)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
и провинцијалци да не неможеш да гледаш... дека ептен од виница си не за друго.... :pos2:

иначе за пријателот што го спомна колосеум , колосеум е место денеска кај што искачаат копиљаци од прва втора година средно.. освен кога има ДЈ од стра некој добар и тогаш боље журка нема од колосеум.

за 69 , уште има еден нафуран на врата значи нафуран е као малски џанкер , и вика ти ке влезеш ти не ти да ти не ТИ ШТО МЕ ГЛЕАШ БЕ А?А??А?А? САКАШ НЕШТО А? ти влези ти не.. ТИ БЕ ШТО ГЛЕАШ А ?А ?А?А е така вика... а ако идете у 69 и сакате хип хоп идете у недела лугето се океј и сите џускаат
 
Член од
7 април 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
На осамнаес` сама заработува и татка и не са гриже за неа... брао..брао.. ја тогај елај вам скопјево, али пази много имаш конкуренцију. Полно осамнаес годишње заработујев без татка им да знае.
ццц, стварно кај гинете не ми е јасно ..да, заработувам сама! ама не не улица! си го живеам животот по мое,а не да чекам другите да ми префрлаат пари накај мене.. бтw, можам да кажам слободно

ЛИЗЕРИ - FUCK OFF!! шо се замарате не ми е јасно ..ако немам проблем со пари, ако имам џип, одма сум некоја ...да не кажам НИКОЈА и никаква .....сеа гледам зошто Грците не не почитуваат .......

--- надополнето ---

Прво се пофали со на татко ти џипот. Знаеме дека нема таков во Македонија. После се пофали дена не сакаш да се дружиш со сељаци. 1.000 денари не ти значат ништо. Премногу си паметна за да си помислиш дека си единствена.

Не се познаваме, подобро и така да остане. Ама кога почна да навредуваш членови индиректно, подобро собери се на едно место додека си е со време и смени си го начинот на искажување на емотивните импресии и културата која ја имаш забаталено нека дојде до израз.
фалачаопријатно.
дај молим те, кој го навредив индиректно???? а и не е тоа фалба, како што гледам луѓето и пред мене ставаат какви се коли со возат низ мк, и тоа туѓи!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Се молат каурите да не праат цигански работи, да не се чувствувате после „малце како потресена“. m'kay?!
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
1.000денари не ги сметам за пари бе баце ..ти кога искачаш, колку носиш со тебе? истата сума ваљда :)

а и како што кажав, ЕЛИТЕН под наводници нека е, во смисла да нема сељаци, и секакви курнази :)

--- надополнето ---



штом си бил пред 2-3 години, ништо не си видел ..стариот Club Effect, го нема више ..сеа е нов, поголем, по ексклузивен, по добра услуга. по добра журка ..ако ме свати, има многу ПО сеа :)
хахаха ме насмеа ,јас искачам со многу , ако ти кажам со колку нема да ги собере нулите во тетратка со коцки хахаха .
П.С СИГУРНО СИ ЖЕНСКО ,МЕНЕ МИ ЛИЧИШ НА ПЕНДРАК .
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
ЛИЗЕРИ - FUCK OFF!! шо се замарате не ми е јасно ..ако немам проблем со пари, ако имам џип, одма сум некоја ...да не кажам НИКОЈА и никаква .....сеа гледам зошто Грците не не почитуваат (!:pishtoldz?)
Ахаххаха .. А јас цело време мислев ова со Грците да било ради името.... брее што грешка сум бил. :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom