Нај елитни клубови во Скопје

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
девојко , Intermezzo е кафичот што го бараш . Се наоѓа во капиштец до ресторанот "Воденица" .. нема човек што иде со поефтина кола од 20.000 евра... :)
Мммм Интермецо ис д плејс. Пред месец дена праам муабет со еден другар и ми кажува како битна зделка договарал таму. И го прашувам кај кур у скопјево е местово, прв пат слушам за него. Тој ми вика, штом прв пат слушаш за местото, тогаш таму е прескапо за да одиш.

За останатото, ќе се сложам со Сусаро.

Патем, Лејди Капулет... ти како виничанка... може да ти се препорачаат Колосеум или Хард Рок, озвучувањето и осветлувањето се стварно ТоБ. За време на минатите избори, кога требаше политичарите да се појават меѓу народ навечер излегуваа на овие места.
 
Член од
7 април 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Мммм Интермецо ис д плејс. Пред месец дена праам муабет со еден другар и ми кажува како битна зделка договарал таму. И го прашувам кај кур у скопјево е местово, прв пат слушам за него. Тој ми вика, штом прв пат слушаш за местото, тогаш таму е прескапо за да одиш.

За останатото, ќе се сложам со Сусаро.

Патем, Лејди Капулет... ти како виничанка... може да ти се препорачаат Колосеум или Хард Рок, озвучувањето и осветлувањето се стварно ТоБ. За време на минатите избори, кога требаше политичарите да се појават меѓу народ навечер излегуваа на овие места.
фала баце, нема да сум уште многу време во Мк. па да си го искористам најубаво што знам :)
инаку, парите не се проблем :) а политичари неќам да сретнам, ИКАД!

btw; си бил некогаш у Виница? :)
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Вака гледано по постот на Сусаро, кој што 99 посто е точен, може да се заклучи дека си имаме тапа град у смисла разноликост на клубови за сите вкусови и понуда на клубови кој што личат на клубови.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Вака гледано по постот на Сусаро, кој што 99 посто е точен, може да се заклучи дека си имаме тапа град у смисла разноликост на клубови за сите вкусови и понуда на клубови кој што личат на клубови.
za razlika od Ohrid imate dobra pouda voaj cekam da Ohrid vo momentov e tappppaaaa period edvaj cekam da dojde leto
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
ваљда нема да идам таму дека пуштаат Синан Сакич featuring Шемса :P

--- надополнето ---


не е веќе во мода шабанизмот за "клаберски живот" во Скопје!!!
сега ШЕМА се "рок свирките" т.е. тие секогаш биле ИН,само што моменталната шемаџиска номенклатура во Скопје,мисли дека ја откриле Америка

се почна со Маракана,почнаа шмизли на штикли и момчиња со елегантни кошули.......траеше една сезона
потоа Кастро паралелно со Хавана го окупираа тие фенси шемаџии
на ред дојде Миднјат,каде што доживеаа еволуција од рок во ЛАТИНО шема
и сега во тој фазон е Пингвин Паб......

така да моја препорака до сите фенси шемаџии е ОСТАНЕТЕ СИ во Колосеум,Хард Рок,69,Парадизо,не ги уништувајте другите клубови каде што ИМА ОПУШТЕНА АТМОСФЕРА
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
btw; си бил некогаш у Виница? :)
Само еднаш, далечната 2002ра. Се сеќавам дека бев во некој рок клуб, фино беше, пиев пиво, грицкав кикиритки. После отидов кај едни луѓе на гости, и таму имаше толку многу алкохоли што заборавив како сум си поминал претходно во рок клубот.

Тоа беше времето кога често одев во Кочани (дедо ми е од таму).
 
А

Антоние

Гостин
Гостилница "Кај Шуми" Топанско Поле, ТЦ Треска

Кога ќе отидете таму кажете дека ве праќа Лепи, ќе добиете 10% попуст на Скопско и Златен Даб.

А ако испиете повеќе од 20 пива на маса, Шуми ја зима гитарата и доаѓа кај вас на маса и ви свири нешто од Porcupine Tree (се шалам, не знае ништо од Porcupine Tree но затоа знае да свири песни од Шабан Шаулич и Јужна Пруга).

ПС: Ако мислите дека ова е некаков сарказам или иронија, шегата е на ваша сметка. Ова е све 100% вистина. Добро, освен делот со Лепи. Ако кажете дека ве праќа Лепи, не само што нема да добиете попуст, туку Шуми ќе ви се наљути и ќе почне да ве навредува.

Писсссссс
 
C

cige

Гостин
Иди у бардовци, таму секогаш е лудница. Ајде провинција навалете, сега трошете парите од субвенциите
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
фала баце, нема да сум уште многу време во Мк. па да си го искористам најубаво што знам :)
инаку, парите не се проблем :) а политичари неќам да сретнам, ИКАД!

btw; си бил некогаш у Виница? :)
сега дури ни стана јасно зошто бараш елитни места ,парите не ти биле проблем .
 
C

cige

Гостин
фала баце, нема да сум уште многу време во Мк. па да си го искористам најубаво што знам :)
инаку, парите не се проблем :) а политичари неќам да сретнам, ИКАД!

btw; си бил некогаш у Виница? :)
Јас сум бил. и можам да ти потврдам дека таму се наоѓа најдобрата дискотека што сум ја посетил изминативе 2-3 години. Сум бил во Велес, Неготино, Кавадарци, струмица, св.николе, Штип, кочани.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Пошто сите си даваат сопствено видување на нашиов си град, као кузнае што да виделе они у животот па се премногу големи за некаква си Скопска шема...

Ќе ти кажам како ја ги гледам работите...

Прво, имаш провинцијалци со лопата да ги ринеш. На ваквите генотипови, све им е интересно, пошто од кај што дошле ништо и немало - па и нормално е да ги сфатиш. После пола година и на нив им здосадува. А имаш и такви, од женскиот пол, што си бараат некој да ги закоти, па да останат тука - лесно се познаваат, невкусно облечени и селски акцент. А имаш и дечки и девојки од страна, што баш топ се уклапаат и срамота е да ги оквалификуваш како провинцијалци.

Второ, имаш нафурани фаци од типот на вратари, менаџери, курвици и сопственици. Овие се најгадни, пошто постои голема веројатност да ти заебат убава вечер. Од прилика, се знае кај се движат, па не е тешко да ги избегаваш...

Трето, имаш клошари што скокаат и се шуткаат по "дискотеки" и нонстоп мрсат муда зошто и другите не скокаат и не се шуткаат како нив. Овие у принцип се патетични од две причини: пошто се недораснати и пошто не можат да влезат кај што е шемата па ради тоа и јадат гомна за сите што идат натаму.

Четврто, имаш и луѓе што не се замараат многу што се дешава и како се дешава. Знаат кај да отидат, пошто се тука пораснати и не нагазуваат на срање фаци. А и знаат по некој, у случај ако треба да ги внесе негде. Имаат све пројдено, скучено им е, ретко искачаат и тогаш исклучително добро си проаѓаат.

И тоа е тоа у кратки црти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom