Најчудно и најинтересно додворување

Член од
20 август 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
e ama sea glupava si ili se pravis sosila pa da ispadnes interesna ?,izvini ama prvo prikaskata ti bese flop,a na site nas ni laska koga maskite ne gledaat bilo kade...i toa kako!!! a za vas od pojakiot pol,ne treba da bidete napadni..bidete poveke zagonetni,toa gi pali devojkite i toa kako..
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Дечко: “еј, извини колку е часот?“
Девојката:гледа во часовникот“11:30“
Дечкото:пушта рака и и вика “епа, време е да се запознаеме“:)))
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Дечко: “еј, извини колку е часот?“
Девојката:гледа во часовникот“11:30“
Дечкото:пушта рака и и вика “епа, време е да се запознаеме“:)))

Има поише варијанти на оваа финта... :pos:

Една лоша финта за на студентски семинари... :pos:

- Извини девојко од каде си?
- Од Холандија.
- Никогаш не сум пробал холанѓанка, ќе може?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Имало многу смешни ситуации,ама не можам да заборавам на одмор еден кога ми рече:

Што би направила ако те викне ајкула на кафе?
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Stvarno endemicni nacini na udvaranje :pos2: nema so...
Ne se setiv i zatoa ne napisav na pocetokot mi se ima udvarano na eden glup nacin - ja ke ti simnam dve tri zvezdi a ti simni se na zemjata (t.e.ne letaj u oblacite nogu) i fani se so mene :pos2:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
"sakas da se fatime,i zosto ne?':):):)

p.s Temava e top...Bravos:)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Ја гледаш ли месечината?
го гледаш ли езерото ?
ги гледаш ли звездите ?
ги гледам.
епа доста ти е удварање ај да се онадиме :)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
хааа знајш дека беше зафрканција.. инаке најмодерен начин моментално е ...хммм да се заматиш малце или малце повеке и после имаш срце се да направиш без срам и без страв . оти без тоа се е подруго ...
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Порано бев многу романтичен,и секогаш кога сакав да останам впечаток на некоја девојка и велев:Единствено што твоите очи не ми го кажаа е твоето име.Сега више нема романтика и идам на девојка на шанк и ја заебавам,целовреме ја смеам.Наинтересно ми беше кога,еден другар ја направи мојата финта.Зема отиде на шанк,и рече девојче може да те почастам една пијачка.Ја фати за рака,и рекол верувај во мене и ја однел во ВЦ.И рекол па нели сакаше пијачка еве ти пијачка вода.Ем освежува ем бесплатна.И еве сега се дечко и девојка.Исто така идам на журка,се запознавам со една девојка и она ми се прави неосвоилива кој знае која девојка сум јас.Татина маза била разгалена.И велам ти не можеш да си играш со мене.Ова ми вели што ти е на тебе..И велиш ти девојче не може со мене да играш!Она ќе изреагира нешто што ти е на тебе филмот.Ти ќе и речеш епа знам дека сите машки паѓаат на јас сум убава и можам сите машки овде да ги имам.Пауза.Но сепак јас гледам една страна од тебе која ниедно машко овде не ја видел и не ја запознал во тебе.Може си ладна однадвор,но внатре си слатка и неодолива како мало девојче.Ова ке ја стопи било која девојка што се прави недостаплива или недопирлива.Гарантирам.Пробано и докажано:)
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
хихи... мене што ми се има случено најинтересното додворување беше помеѓу мојата бивша Анастазија и една нејзина добра другарка а воедно и мене ми беше добра другарка се додека не ја одбиев :)

И овие си седнале на мирц си праеле муабет и се калделе која ќе ме ќари ке добие кафе, т.е. губитничката треба да ја части кафе. И Јаска - другарката на анастазија одма уште истиот момент ми го дава логот и ме прашува дали ке сакам со неа :)

мислам дека знаете кој победи нели? :) како и да е и таа што изгуби не си отиде со празни раце, имаше утешна награда - мојот најдобар другар :)
 
R

reactive89

Гостин
се шетавме со последнава моја шо идев пред 8ипол месеци по кеј, пред да се фатиме, и налеавме на тоа местото со цвекиња - кај скејт паркот кај камени мост, и и скинав ја цвеќе и клекнав пред неа и ја побарав за девојка, девојчето ме крена го зема цвеќето, го мирисаше, и ме гушна и не ми рече ништо, само ми се насмеа... и после почна да збори за тоа....отприлика, ми кажа дека и е потребно време да размисли.... по некој ден се наоѓаме пак на камени мост, отидовме седнавме на кеј... зборевме што зборевме, пак за тоа... и типката ми вика, абе што правиме ние??? и јас прашалници во глава, и одговарам ништо посебно и она мене ми вика, па види ги сите нешто праат а ја и ти се глеаме и збориме глупости само... и јас вчудоневиден останав и пак со прашалници... и после тоа ја прашав,а што сакаш да праиме??? и она ми се насмеа, и тогаш се приближив јас и ја бацив, и се смувавме....тоа беше 10.10.06. тие два дена после тоа со пораки на моб непрестано, на 12.10.06 се најдовме пак на камени мост и тогаш дојде и ме баци директно и тоа беше нешто за мене....и тогаш тој ден се фативме, беше интересно, јас сум тип кој лудува по романтика, така да имаше она доста романтични денови т.е. романтични изненадувања...

пред некој ден сакав да прашам една типка, ама неуспеав некако, неможам не си дозволувам некако....
и ми текна пак нешо такво....

ми текна следново: се наоѓаме на плоштад, на кругчето полно со цвеќиња... јас требаше да сум порано таму за да соберам некој букет да напраам и да ја чекам ама едната рака да ми е скриена позади.... доаѓа она, се поздравуваме и и викам да не каже ништо, клекнувам пред нејзе и сред полштад ја прашувам дали сака и и кажувам се што чувствувам за неа...нормално со подаден букет цвекиња....


или па можете со мече да го направите истото.... ваш избор хихихихи, среќно!!!
ако ја неможам можда би можел некој друг тип, наместо мене нели??? хехехе
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Ја гледаш ли месечината?
го гледаш ли езерото ?
ги гледаш ли звездите ?
ги гледам.
епа доста ти е удварање ај да се онадиме :)
Ova ispagja isto kako - Ja gledas mesecinata?-ne Ezeroto-ne Zvezdite-ne....
Pa dosta prasuvaj, daj trgni se od tebe nisto ne gledam :pos2:
P.S. (te svanav) ama moze da mi go definiras "onadime"? :pos2::pos2::vozbud:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.370
Поени од реакции
25.099
Ova ispagja isto kako - Ja gledas mesecinata?-ne Ezeroto-ne Zvezdite-ne....
Pa dosta prasuvaj, daj trgni se od tebe nisto ne gledam :pos2:
P.S. (te svanav) ama moze da mi go definiras "onadime"? :pos2::pos2::vozbud:
Тоа ''онадиме'' во учтива форма значи - да се сексаме
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
тој: Девојко, многу ми се допаѓаш, сакаш да ми бидеш женска??!!
јас: А зошто мислиш дека би сакала да одам со тебе??
тој: Оти се кладев дека ќе те добијам!!

јас останав прашалници?? По кажаново мислеше дека ќе му бидам женска??!! Ама сепак ме бендиса искреноста и сега ми е најдобар другар?!
П.С. Му кажав да не се удвара повеќе вакa!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom