Најхраброто нешто што сте го направиле во името на љубовта

B

black angel

Гостин
go ostaviv za dobro na dvajcata iako znam deka ima devojka me povredi dlaboko kolku i da go sakam go ostaviv pred se za da ne bide povredena devojka mu bidejki znam kakvo e toa custvo a jas sepak uste go sakam
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Ох, што нешта јас имам правено. Имам преспиано кај незе пред врата за да ми се смири. :)
Имам у Петок навечер у фонтана влезено, и после повеќе од пола жива вода у кафич...
И ред други работи...
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Ги потрошив сите пари за да купам карта и да одам да го видам...и плус позајмив пари за да останам со таму подолго време...:lud:
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
А, и плус најхрабро нешо ми е што ги трпам нејзините екстра-шмизли другарки (освен една).
 
Ј

јовица11

Гостин
Не правам глупости во име на љубовта,едноставно се правам со "трезна" глава
 
Член од
27 март 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
mmmmmmmmmm da za mojata bivsa i najgolema ljubov do sega pravev mnogu raboti vo ime na ljubovta.Mozebi i glupavi ali toa e, premnogu go sakav..............
 
Член од
12 март 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
собрав храброст бев со него една веер ми беше убаво на мене...за него искрено сеа баш и не знам...а за каеење...епа да не испаднеше дека тој не сакал...мозе и ке бев тотално срекна и ке бевме сега заедно...ама за зал не е така а јас сеуште сакам да бидам со него како некоја будала...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Совладав и заклав овен и тоа без нож, со заби му искинав грклан и жртвата ја принесов во храмот на љубовта.
Се за тебе драга. Ми недостигаш.
Веќе 4 дена како те нема. Со кој ли се ебеш.
 
Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
Toj si zaminuvase od zemjata naredniot den...Znaev deka ke bide dolgo dodeka da go vidam pak...Zavrsiv na rabota vo 5...Kupiv karta i zaminav vecerta so avion, letajki 500 km za da go vidam uste ednas pred da si odi...Se vrativ narednoto utro vo 7 za da stigam pak za na rabota...(Ne me prasuvajte kako izdrzav posle toa ;) Ali toj den mi bese eden od najteskite a voedno i od najubavite...Kompliciran moment, koga ne znaes dali solzite ti se od sreka ili taga...
:love2:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Истото... само што не било еднострано... сакав безрезервно 4 месеци... сакала и она... али валјда не до мој степен... и после 4 месеци стаивме крај поради глупост на нејзина другарка... плачевме при раскинување, и ја тестирав во истиот момент на раскинување... следново ми беше најхрабро нешто... барем за мене... освен сакањето...
седевме на клупата од кај со започна се... таму и заврши се... на истата клупа... кажавме што кажавме.... стаивме крај... плачевме и двајцата... она незнаеше што да почувствува...имаше завеса пред очи нејзини ставена од страна на нејзината другарка и не ги согледуваше реалните погледи на целата ситуација... одлучи да стави крај... ставила... завршивме со разовор... преминавме во тишина
нејзините очи беа насолзени... јас река напраив... хаха, нема везе... и собрав храброст ја помилив по образот, а таа се наведна на мојата рака и се милуваше самата...собрав уште толкава храброст се приближив... и ја бацив... а она ме баци, ме погледна натажено, и липаше повеќе од мене, во истиот момент... беше што беше тоа... сакав да се смириме, но не се смиривме... и не жалам многу многу поради тоа... затоа што сега односно од тој момент имаше многу болен период и за двајцата... едвај... на крај... откако намаливме со се... и двајцата се зближивме пак... и ете не до ден денес ко брат и сестра... ме прашува за совети и јас нејзе исто... ми кажува што како е со неа.. и јас исто... се си кажуваме и си помагаме... иако имавме големи чувства еден за друг... сега сме ко брат и сестра... и баш ние топ :)

Иначе тоа ми беше мене најголема храброст... и да... таа ми беше прва љубов ever :) хаха

А сега баш ми е мило што ете ја имам како сестра... :)

Леле reactive89 на сторијава ке заплачев за малце. Големо БРАВО за тебе пошто до сеа никој(инклудинг ми) не признал дека плачел за женско. РЕСПЕКТ
а јас не сум напраил нешто храбро до сеа за да се пофалам затоа што не сум имал повод за такво нешто.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Mi bese najbolji drugar ... i godina ipol go sakav...i trpev premnogu stvari kao koga mi ja opisuese ljubovta sto ja oseka prema druga licnost...i bese mn. slicna na ja taa so ja osekam sprema nego...koa on bese pijan jas i pisuvav poraki da se vidat...i sea koa konecno sobrav hrabrost da mu kazam ... zaebav... bese mn iznenaden...i on raskina so nejze poradi nekoj sranja so bea predizvikani od negova strana...i sea poso mn. se sakaa i dvajcata i devojkava nikako da mu prosti...ja ja ubeduvav...ali ona ne znaese deka go sakam...i taka...
jezda iam 15 godini...i nezz dali ova se vazi...i dali e hrabrost...ali jbg :nesvest:
i mn. se kaam poso mu kazav...zaebav drugarstvo...
koe iako ne mu znacese mnogu...
ama mene toa mi bese izgovorot za da bidam blisku do nego...
poso premnogu go sakam...:(
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Па одам со Девојка ми веке десет години СВЕСНИ сте за тоа колку СИЛА и ХРАБРОСТ се потребни
 
Член од
12 август 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
1.mu go dadov srceto
2.mu se sprotivstaviv na tato:> ne otiodv na edno patuvanje(avtsralija) na koe bese siguren deka ke otidam
3.se otkazav od licnosti so mi znacele
fer ke bide da me ostavi?:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom