Најубавото нешто што сте го направиле за партнерот / што направил партнерот за вас?

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Еве го прашањето во првиот пост од темава.
...
што е тоа што вие го имате направено за вашиот/а сакан/а што има предизвикано незаборавна насмевка кај него?
Како што прочитав има прашање и што направил партнерот за вас.
Така е кога не читате како е темата поставена.

Тема не се поставува сред 4та страна. Тема се поставува со првиот пост и тој се чита за да се знае шо треба да се пишува :)

Сега морам да и` го менувам насловот на темава:cry1:
Ама убо, ај ќе сменам...
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Има премногу работи ама еве ќе издвојам една.Како што возеше по автопат наеднаш ми се сврти и ми рече да се земеме а јас тотално се збунив.А да има уште една додека мислев дека е во Америка и го чекам да се вклучи на интернет да се видиме и слушнеме он ми се појави во соба а јас мислев дека халуцинирам:pipi:
Ah kolku mi se dopadna ova....:vozbud: :vozbud: :vozbud:
Kaj najde tolku romanticen tip? Bas ti zaviduvam.... :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Секоја недела доаѓа во друг град за да ме види
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Јас најромантично:му сплетов зелен шал, омилена му е таа боја.
Тој најромантично:ме трпи ваква каква што сум и кога еднаш се направивме лом, ми подари кутија со слики од магаренца, мачиња и меѓу нив чоколадни бомбончиња...И среќна бев, така ми беше слатко...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.656
Поени од реакции
13.156
Ме прифати таков каков сум.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Аххх колку ми е убаво кога ве читам на темава..
Морам малце оф топик додека ми текне нешто што сум направила или направил..

Јас најубаво што сум направила беше еднаш кога бевме излезени имаше многу гужва околу нас и на Него му беше тесно и се жалеше дека не му е удобно...И јас свртев моабет со дечките околу и едно 20 души си заминаа у рок од 5 минути , за да ни направат место нас ...Хаха , глупаво изгледа вака можеби , ама уште му ја паметам фацата кога виде дека сите околу заминаа..На ова прво ми текна , иако има и други ситници , ќе ги пишам друг пат

Он за мене... не ми текнува.:smir:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Хмм... Ми подари трилогија Врисок?
Шала настрана, НА конечно збогување ми рече дека ќе ме сака вечно. И не е патетично зошто верувам дека бар ќе ме памти по убаво и дека ќе ме сака онака како личност, иако можеби никогаш веќе нема да го видам.

А јас што имам направено, ќе ви кажам друг пат, идно време.
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
1
Поени од реакции
1
nemate sansi

Edno proletno soncevo popladne,mojot decko me vnese vo negovata BUBA i me odnese na Kale.Jas nemav pojma sto se slucuva.Sednavme na klupa.Mi pravese nekoj bezvezen muabet i bese mnogu zbunet.Odednas pocna da me baknuva.Osetiv deka nesto mi stava od negovata usta vo mojata.Koga go izvadiv od usta toa nesto,vidov deka e preubav prsten.Klekna na kolena i me prasa:"Sakas li da mi bides zena?".Jas ostanav zgranata i ne znaev kako da reagiram.Vo isto vreme pocnav da placam i da se smeam.Odgovoriv normalno DA.Deneska sme happy family so dve prekrasni deca.Vo brak sme tocno 10 godini i toj veke ne e tolku romanticen,no e prekrasen tatko i lojalen soprug.POZDRAV
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
И дадов да ми го попуши, има ли нешто поубаво за некоја девојка?
 

BrokenHeart

..not broken anymore..
Член од
30 мај 2007
Мислења
42
Поени од реакции
1
slatki idei za iznenaduvanje...

znaci pod slatki iznenaduvanja mislam na mali sekojdnevni raboti,isto kako i pokloncinja za rodenden(mi trebaat vakvi idei) i sl...
prasanje do maskiot pol-kakvi iznenaduvanja od vasata devojka sakate,a kakvi ne,kakvi ste imale do sega i kakvi bi sakale da imate..
i prasanje za devojkite-kakvi iznenaduvanja ste im priredile na vasite partneri i kako toa izgledalo,se razbira i koi bile pozitivnite efekti od toa :)
cekam odgovori....
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
Eden den go nemase da mi se javi....i jas od misla mu se javiv da vidam sto e rabotava i toj ne mi krevase slusalka.Naredniot den mi se javi i mi rece da ispadnam pred vrata i togas dojde so torta i mi rece deka kako sto mi nedostigal on mene cel den,taka sum mu nedostigala jas nego sekoja minuta koga ne sme zaedno....
THERE WERE SUCH A GOOD TIMES.....:(
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Му направив торта за роденден (добро малце мајка ми ја правеше:pipi::je:) и го викнав кај мене. Додека се паркираше, во така мртва темница, ја со тортава му се избацив:vozbud: Го извадив од памет! Ќе заплачеше од среќа мамата... :pipi: Срце мое миличко! А он...Хм бевме на плоштад такви гужва на Здравко Чолиќ (се праи ли бе у Македонија гага концерт лелееее). И ја пошто сум претерано клаустрофобична, не поднесувам кога не гледам барем 5 метри пред мене празен простор без луѓе, си застанав на крајот од толпата. Арно ама после 20 тина минути се вртам и гледам мнооогу луѓе. Леле една паника! Скоро се онесвестив. Гледам нагоре во небото за да не припаднам... Катастрофа! И тука мачето мое, зема се разбутка и ме извади за рекордни ДЕСЕТ МИНУТИ НАДВОР али ипак и тоа е добар скор. Ми го спаси животот!
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.771
Поени од реакции
22.846
Бидејќи раскинавме 7-8 дена пред Валентајн, ми се јави на Валентајн и ми даде статуетка со ангел како спие на месечина што и ден денешен ја чувам одма на полица до моето биро дури и етикетата Made In China што стои на дното на статуетката а што веројатно не ја приметила уште стои. Искрено ме трогна ептен, што е природна реткост кај мене, и со потегот сакаше да каже нешто што не можеше со зборови. Ама инат мој Јаречки :tapp:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom