Најубавото нешто што сте го направиле за партнерот / што направил партнерот за вас?

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Мммм.....најубаво на свет.На шала,на смеа,али никој до сеа не го напраил тоа,да клекне на колена и да ме бара за жена и тоа и прстен ми стави.:wub::back::love2:
Молам? На шала на смеа...ај ај ќе има маање:hot:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
ne znam koe e njaubavoto. sekoj den spremam dorucek ne ja budam ja bdu mirisot. sekoj den i polkonuvam po nesto. sekoj de ni kazuvam deka ja sakam. sekogas koga e do mene ja poljubuvam i taka. nezma sto e najubavoto , jas se trudam se da i e ubavo a i taa na mene.:back:
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
Најроматично.... ?

Што било најромантично што вашиот партнер го направил за вас?
Или пак ако сеуште не сте го доживеале тоа, што би сакале да биде?
Би сакала малце поопширно да ни кажете, за сите да ја почувствуваме магијата :smir:

P.S. се надевам дека темава не се повторува, ако е така се извинувам

Епа народе повелете....
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
40
Поени од реакции
3
Не си го одзедов зивотот само ради неа... само таа е тука да ме растазит но и да ме кренит ко никој... Само таа е тука за мене... Зато морам и јас да сум тука за неа... за тебе мила!
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Не можам да издвојам. Секој момент поминат со него ми е романтичен. А ми текнува еднаш ми рече: "јас се правам to make you feel special" и покрај се што имаше до тогаш направено тоа беше врв на се. Што да правам паѓам на слатки зборови. Ама си го сакам најмногу :pipi: :wub:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Да го љубиш некој ... не можеш ништо повеќе да му дадеш, а со тоа можеш многу повеќе да му земеш.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
И купив цвекенце за нова година?
 
Член од
27 март 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
mu pisuvav lubovni pisma koga ke dobiev inspiracija za nego(a toa se slucuvase cesto)vo koj iskreno od se srce ke mu pisev deka go sakam mu napraviv spomenar za nas dvajca mu zalepiv 50 livcinja vo sobata so natpis deka go SAKAM mu napraviv romanticna vecera so srveno vino i kristalni casi-ednostavno go sakav no toa ne mu bese dovolno i si zamina zasekogas:((((
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
mu pisuvav lubovni pisma koga ke dobiev inspiracija za nego(a toa se slucuvase cesto)vo koj iskreno od se srce ke mu pisev deka go sakam mu napraviv spomenar za nas dvajca mu zalepiv 50 livcinja vo sobata so natpis deka go SAKAM mu napraviv romanticna vecera so srveno vino i kristalni casi-ednostavno go sakav no toa ne mu bese dovolno i si zamina zasekogas:((((
Izgleda deckoto se isplasil od tolku romantika pa zatoa zaminal...ama ne vredi da taguvas po nekoj koj za zal ne znael da go ceni toa sto go dobival od tebe...
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Едноставно не можам да издвојам нешто најубаво, најромантично...секој поминат миг со неа е најубав :wub:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Има премногу работи ама еве ќе издвојам една.Како што возеше по автопат наеднаш ми се сврти и ми рече да се земеме а јас тотално се збунив.А да има уште една додека мислев дека е во Америка и го чекам да се вклучи на интернет да се видиме и слушнеме он ми се појави во соба а јас мислев дека халуцинирам:pipi:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Темава не е што направиле за вас најубаво туку Најубавото нешто што сте го направиле за саканиот/саканата?
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Темава не е што направиле за вас најубаво туку Најубавото нешто што сте го направиле за саканиот/саканата?
Како што прочитав има прашање и што направил партнерот за вас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom