Најубава Македонка! (со слики)

Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Катарина Ивановска и Ана Исаиева. Слики имате ставено да не се повторуваат.
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4

Ристеска и Велевска :)
 
Член од
8 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Според мене најубавата македонка е Емилија Пендева.нема што и на сликите е убава но и во жибо е убава но и фина. :wink::wink::wink: :smir:



Want to email somebody a link to this photo?





Want to email somebody a link to this photo?




 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Една од најубавите девојки во Македонија. Не е јавна личност ама дефинитивно е поубава од девојките што ги стававте до сега.

Добра е за некој hard core, кај ги наоѓате само...:vozbud:
А ништо поарна не е Елена Велевска:pos2:...а тек онаа Мукаетова (Мука-е-това)- доказ како една потенцијално убава девојка може да се претвори во фукара....
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Добра е за некој hard core, кај ги наоѓате само...:vozbud:
А ништо поарна не е Елена Велевска:pos2:...а тек онаа Мукаетова (Мука-е-това)- доказ како една потенцијално убава девојка може да се претвори во фукара....
Девојкава ми е другарка има природна убавина, а не како Мукаетова и нака нешто.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Само немој во темава да ја спомнувате Сузана Гавазова, да ја видите во живо ќе сфатите дека е една од... (ај си ќутам, да не навредувам):)

Што се однесува до најубава македонка, мене посебен впечаток ми остава Татјана Соколовска (на А1 водителката, незнам дали се викаше така) иако можеби жена во години, ми изгледа како префинета, културна и модерна жена со стил...
А од другите: Елена Ристеска, Катерина Ивановска, Маријана Стојановска...
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Девојкава ми е другарка има природна убавина, а не како Мукаетова и нака нешто.

Не ја знам лично и не коментирам за природната не/убавина, ама хајфајв го смени поимот за убаво и секси кај Македонците, а богами и кај Македонките:) Другарка ти изгледа евтино и вулгарно.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Не ја знам лично и не коментирам за природната не/убавина, ама хајфајв го смени поимот за убаво и секси кај Македонците, а богами и кај Македонките:) Другарка ти изгледа евтино и вулгарно.
Така е :) Сепак мислењето на 18 годишна девојка не смее да биде јавно кажано па дури и во ваква работа, грешка е... Живееме во светот на хајфајв :helou:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Сите се убави кога ќе се макнат во пудра и ќе ги напрчат муцките.

Катастрофа, се повеќе гледам девојки низ градов кои не воопшто се грижат за својот изглед. Вишок килограми, изгорени коси, исушени лица, нискобуџетна еротска шминка. Се разбира дека треба да имаат некои облини но, навистина лош впечаток се добива за една девојка кога и летаат спојлери од сите страни. Уште полошо е кога истите тие девојки ќе се стегнат во некои сатенски пантолони или фустанчиња. Ствар укуса или не, во било кое доба преферирам да гледам слатко нежно лице, зачинето со добронегувана коса и нормални облини отколку кич певаљки со Џокер whysoserious фаци. И да, немам фаворит од овие девојки што сте ги напоменале. Имав порано, но откако дел од нив запознав и во живо го сменив впечатокот, целосно.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Шо е ова, претставување на другарици? Да знам да ставам и јас од мене и од ужа фамилија....
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.462
Поени од реакции
22.076
Маријана Димовска
 

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
Каролина гочева. само не ставајте слики каде што има 100 кила пс на нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom