Најтешкото прашање на светот!

Член од
28 јануари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
2
Da kazes seka ti si individua koja se bori za svoite prava, deka si intelektualec drn drn. Toa e povrsen odgovor na praasnjeto Koj sum jas. Ova e navistina seriozna tema, koja ne bara samo razmisluvanje tuku i spoznavanje na sebe si i univerzumot. Mnogu mu e krivo sto 98% od luge to od forumov ova prasanje go smetaat za predmet na zaebancii, no nikoj ne obvinuvam, ednostavno mozebi na ovaa tocka od evolucijata, ova prasanje seuste predstavuva naucna fantastika ili nesto mnogu po cudno i nerazbirlivo od naucna fantastika...
Zal mi e navisina za mnogute neseriozni odgovori...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
blue seagull напиша:
Da kazes seka ti si individua koja se bori za svoite prava, deka si intelektualec drn drn. Toa e povrsen odgovor na praasnjeto Koj sum jas. Ova e navistina seriozna tema, koja ne bara samo razmisluvanje tuku i spoznavanje na sebe si i univerzumot. Mnogu mu e krivo sto 98% od luge to od forumov ova prasanje go smetaat za predmet na zaebancii, no nikoj ne obvinuvam, ednostavno mozebi na ovaa tocka od evolucijata, ova prasanje seuste predstavuva naucna fantastika ili nesto mnogu po cudno i nerazbirlivo od naucna fantastika...
Zal mi e navisina za mnogute neseriozni odgovori...
Благодарам син галебу. Инаку нека не те чуди, повеќето од учесниците на форумот воопшто и не ги читаат туѓите постови и не ја разбирам причината заради која истите пишуваат. Ако тие не читаат, зошто јас би ги читал нив. Јас по извесен период на форумов почнав да ги познавам таквите, па и јас ги прерипувам. Инаку така одговараат затоа што не го прочитале воопшто ни првиот пост. Ама добро, тоа само докажува дека и да се обидат да одговорат на прашањето нема да успеат. Прво бидејќи нема да го сфатат а и да го сфатат нема да знаат што да одговорат. :wink:
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
Jas sum toa sto sum licnosta koja sekoj den ja gledam vo ogledalo i gi sogleduvam moite nedostatoci koi sometimes se poveke a nekogas pomalku.Sega povtorno bi kazala jas sum toa sto sum ne sum sigurna sto sum no sum na pat da go odgovoram zivotnoto prasanje.Ne sakam da bidam marioneta na opstestvoto i da ziveam pod uslovi i kompleksi sto opstestvoto mi gi nabiva, no dali sum???
ke go sogledam toa koga ke najdam srodna dusa pa vo nea da gi sogleduvam moite kvaliteti i nedostatoci.


Vsusnost :::JAS SUM TOA STO SUM , A NE ONA STO TERBA DA BIDAM!!!
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Ne sakam da bidam marioneta na opstestvoto i da ziveam pod uslovi i kompleksi sto opstestvoto mi gi nabiva, no dali sum???

Vsusnost :::JAS SUM TOA STO SUM , A NE ONA STO TERBA DA BIDAM!!!
Несакам ни јас да бидам марионета.Ама сите сме...Порано или покасно ќе го видиш тоа.(Се надевам)
И на жалост или на среќа, ама ќе бидеш тоа што треба да бидеш.Кога на врата ќе ти затропа егсистенционланото прашање..охооо, и те како има да бидеш нешто што некој друг го бара од тебе.:jaj:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Дали сме сами во вселената??????
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Kои сме ние?
- Ние сме идиоти (без ниту еден исклучок) распарчени на илјадници држави, градови, класи и не сфаќаме дека треба да се стремиме кон обединување и сплотување на човечкиот род, бидејќи само така можеме да си ги одговориме многуте неодговорени прашања! Но обичниот, слеп човек, станува наутро, го пие кафето, оди на работа, одбива да даде 5 денари на питачот на патот, се враќа вечер доцна и повторно си легнува, без да има ни трошка свест дека во животот не постигнал апсолутно ништо. Кога ќе ја добие таа свест дека без глобално социјализирање не може човекот долго време да опстои, тогаш ќе имаме одговор на сите прашања. Дотогаш, драги мои форумџии, останете ми со здравје. :)
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Абе Јас сум си јас што има да праиме муабет за овакви работи :>)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Што е постаро, јајцето или кокошката!
Кој го создал универзумот?
Дали сме сами во него?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
1. Петелот
2. Татко ми.
3. Не!
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Бидејќи е стварно досадно да не постоиш. :(
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Дали Хамлет навистина бил луд или само се преправал дека не е?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Најтешко прашање.... Се убиваш во учење од лекции, 100% си сигурен дека што и да ти даде професорот ке го знаеш, одговараш усно и тој ти вика одбери си прашање, или во превод закопај се сам. Е тоа е најтешко прашање на светот. Ми се има еднаш десено и нејкам да ми се повтори.
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Најтешко прашање.
Кога веќе си објаснил нешто или посочил. И некоја не толку бистра особа те прашува..

What the fuck?:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom