Најтешкото прашање на светот!

С

Сатори

Гостин
~*~

Да се биде исполнет со страст и со рамнотежа е да се биде духовно освестен, значи да се биде моќен.
Како да ја контролирам страста?
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
кој сум ? јас сум Тосев Жан од Ново Село :)
поинтересно ќее ако прашањето е : Од каде доаѓаме ?
иначе веќе коо почнаате да поставувате "тешки" прашања ак сака некој на мене да ми ги одговоре тии :

- Како слепите луѓе знаат дали се избришале после голема нужда?
- Зошто никој видовит досега не добил на лото?
- Доколку црната кутија за снимање на разговорите во авионот никогаш неможе да биде оштетена, зошто тогаш авионите не се прават од тој материјал?
- Дали вработените во чајџилница имаат кафе пауза?
- Зошто "природните сокови" се прават од вештачки ароми, а за средствата за миење садови се користи вистинско овошје?
- Зошто се вели "Спиев џоа бебенце", кога бебињата се будат по 10 пати во рок од 1 час?
- Дали има женско WC во геј бар?
- Дали доколку поседуваш парче земја, го поседуваш и надолу до другиот крај на Земјата?
- Зошто секогаш кога батериите на далечинскиот управувач се слаби, притискаме посилно на копчињата?
- Зошто во сендвичара секогаш кога ќе кажеш: "Со повеќе кечап и мајонез" ти ставаат помалку?
- Доколку љубовта е слепа, како да веруваме во љубов на прв поглед?
- Дали рибите ожеднуваат?
- Зошто балерините стојат на прсти? Зарем неможат едноставно да најдат повисоки жени за на сцена?



иначе стварно ного се смејах на тва за Господ и каменот :vozbud:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Najtesko prasanje mi e odkako ke izlezam od doma i majka mi na telefon ke mi se javi i ke prasa , ZAKLUCI LI:pos2: . 2 saati se ofkam se tufkam dali sum zaklucil
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Една душа малечка, наизглед издвоена од апсолутната душа, во тело на човек да ја запознаам својата животинска природа. Капка издвоена од океанот. За жал, ништо повеќе од она што веќе го знаете не можам да ви кажам.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
кој сум ? јас сум Тосев Жан од Ново Село :)
поинтересно ќее ако прашањето е : Од каде доаѓаме ?
иначе веќе коо почнаате да поставувате "тешки" прашања ак сака некој на мене да ми ги одговоре тии :

- Како слепите луѓе знаат дали се избришале после голема нужда?
- Зошто никој видовит досега не добил на лото?
- Доколку црната кутија за снимање на разговорите во авионот никогаш неможе да биде оштетена, зошто тогаш авионите не се прават од тој материјал?
- Дали вработените во чајџилница имаат кафе пауза?
- Зошто "природните сокови" се прават од вештачки ароми, а за средствата за миење садови се користи вистинско овошје?
- Зошто се вели "Спиев џоа бебенце", кога бебињата се будат по 10 пати во рок од 1 час?
- Дали има женско WC во геј бар?
- Дали доколку поседуваш парче земја, го поседуваш и надолу до другиот крај на Земјата?
- Зошто секогаш кога батериите на далечинскиот управувач се слаби, притискаме посилно на копчињата?
- Зошто во сендвичара секогаш кога ќе кажеш: "Со повеќе кечап и мајонез" ти ставаат помалку?
- Доколку љубовта е слепа, како да веруваме во љубов на прв поглед?
- Дали рибите ожеднуваат?
- Зошто балерините стојат на прсти? Зарем неможат едноставно да најдат повисоки жени за на сцена?



иначе стварно ного се смејах на тва за Господ и каменот :vozbud:
Ова мислам дека поседуваш само 15-20 метра под земјата. Се останато е од државата.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Ова е првиот пост, за потсетување... офтопик сте... :star:
Абе темата е Најтешко прашање на светот, за blind е "кој сте вие?", а другите си имаат свое мислење, така да мислам не си во право дека се оффтопик (има и некои исклучоци нали :))
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ова е најтешкото прашање на светот кое никој не го одговорил.
Тоа е прашањето --Кој сте вие?--
Абе темата е Најтешко прашање на светот, за blind е "кој сте вие?", а другите си имаат свое мислење, така да мислам не си во право дека се оффтопик (има и некои исклучоци нали :))
Боби, ова е форум филозофија и психологија (многу го тупам со правилава, ама бунете се у администрација што ме внесоа у редакција), и во него треба да има дебата, да има различни мислења, спротиставени ставови, образложувања и слично. А реплики од типот “најтешкото прашање е како да си го избришам гзот без да се обидам“ се за во играчница, хумор, или евентуално ајде, општи муабети.

Момчето поставило тема, конкретно за прашањето ---Кој сте вие?--- Не ве прашал кое според вас е најтешко прашање. Доколку беше така, на самиот наслов ќе имаше прашалник, за прашална форма, а тука има извичник, со што напоменува дека не прашува ништо, отвара дискусија за ова прашање. :star:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Која е целта на животот?
Да постигнеме нешто поради кое ќе бидиме горди на самите себе или да се горди на нас, да имаме звучни имиња, да завршиме добар факултет, да се вработиме во добро платени места, да имаме фмилија, да бидеме сами со врвна кариера.
Да правиме добра за сите.
Или па можеби да го живееме животот онака како што сакаме. Ова го повлекува и прашањето како сакаме да живееме? Дали во ова спаѓа горенаведеното или нешто сосема друго. Зошто алкохоличарите, наркоманите пијаат/се дрогираат дека имале проблеми, пари или па можеби тоа и ги исполнува. Можеби тој кој посегнал по дрога не ни сакал да биде нешто во животот можеби само сакал да ги изрази своите чувства на поинаков начин од останатите. Зошто останатите не ги прифаќаат овие личности? Дали дека е непишано правило да се има фамилија и деца или дека си го уништуваат телото. Нели можеби и не сакаат да наштетат на околината....
Ова е моето мислење на кое ме поттикна RYMZ.
Кои сме ние? Зошто ние?............Што е бесконечноста??????????
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Боби, ова е форум филозофија и психологија (многу го тупам со правилава, ама бунете се у администрација што ме внесоа у редакција), и во него треба да има дебата, да има различни мислења, спротиставени ставови, образложувања и слично. А реплики од типот “најтешкото прашање е како да си го избришам гзот без да се обидам“ се за во играчница, хумор, или евентуално ајде, општи муабети.

Момчето поставило тема, конкретно за прашањето ---Кој сте вие?--- Не ве прашал кое според вас е најтешко прашање. Доколку беше така, на самиот наслов ќе имаше прашалник, за прашална форма, а тука има извичник, со што напоменува дека не прашува ништо, отвара дискусија за ова прашање. :star:
Сори, не ни видов дека е во филозофија, и мене ме понесоа постовите во хумор или чек дис аут (особено прашањето на Mac)) за Господ ептен ме изнасмеа).
Кога е таква работата ептен оффтопик забегала темата (со некои исклучоци нали) :)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Затоа што темава не е во чек дис аут или хумор, мислења од типот "Што јадеше денес?" и слични во стилот "фаќам сеир" нема да бидат толерирани.
Умни сте вие, можете и повеќе:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom