Најтешкото прашање на светот!

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ова е најтешкото прашање на светот кое никој не го одговорил.
Тоа е прашањето --Кој сте вие?--
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Или пак мене најглупо прашање ми е, идам кај некој другар, ме викнал дома и не се знам со неговите и ќе ми дое пример татко му и ќе ми рече: „чиј си ти” и ај сеа :) :)
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Zivotot e premnogu kratok za da filozofirame.
Neam vreme da se zamaram koj sum ,sto sum, od kade sum dosla, i kade ke idam posle smrtta.
Iskreno ne me ni interesira,ziveam sega i ovde a utre ke vidime!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Воткамикс не си разбрал, ја на ова прашање, поставено од блајнд, одговарам вака: Фино, младо, здраво, човечко суштество.
Репликава е од една прастара стоп ејдс реклама. Ги претставува сите луѓе на светов.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Види сега вака,човек кога ќе се ожени има две варијанти:
1.Да му се погоди жената
2.Да не му се погоди жената
Е сега на тие што не им се гаѓа жената им останува само да филозофираат,а јас пошто во тие не спаѓам ќе ти пишам можда за едно 10-тина години!!!
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Абе Tonchie сфатив ја што е поентата, дечкото даде кое е најтешко прашање на светот: Кој сте вие? и ние да прокоментираме околу тоа прашање или да пробаме да одговориме.

Јас дадов друг пример т.е. според мене кое ми е најлупо прашање. :)
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
ne e toa najteshko prasanje toa e najobilno prasanje...ke go odgovorish ali ima mnogu raboti koi shto mozhesh da gi vnesish. a spored mene ima mnogu poteshki prasanja da se odgovorat, a niedno ne e filozofsko ili bilo shto...takvi prashanja barem 2-3 pati u zhivotot ke te prashaat i koga nema da znaesh kako da im se odgovorish koa zborovite nema da ti izlezat od usta ako znaesh shto sakash da kazhish, togash ke sfanish.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
jas sum toa sto ke napravam da sum!Jas sum toa sto sum zasluzila da bidam!Jas sum ona sto sakam i sto sum uspeala da bidam!Voopsto ne me interesira sto mislat drugite,jas sum nekoj so gi pravi srekni lugeto okolu mene i nekoj sto ja obozava ljubovta!..ima uste mnooooooogu za mene!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Пеер може ли вака....Ова е најтешкото прашање на светот:
Ако господ е семоќен,дали може да напраи камен толку тежок што ни сам нема да може да го дигне>>>?
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Mac)) напиша:
Пеер може ли вака....Ова е најтешкото прашање на светот:
Ако господ е семоќен,дали може да напраи камен толку тежок што ни сам нема да може да го дигне>>>?
:pos::pos::pos::pos: zakon ti e prasanjevo Mac))
Moj odgovor:Ne e semokon taka da nemoze ni kamen da naprai ni da go krene :)
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Дали ме сакаш?
- поставено од девојка што ви значи ама сепак не толку да ја сакате.
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Ти се допаѓа мојата фризура?
ВО себе: Полоша амин!

П.С. Ако е некој кој ти е близок и кој го сакаш. Ако не - Во себе = На глас!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
mr_wicket напиша:
Дали ме сакаш?
- поставено од девојка што ви значи ама сепак не толку да ја сакате.
Е ова е тешко прашање.....јас сум воздржан :):)
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Не сум сигурна во потполност на ова Блинд!
Прашањето е конкретно реално поставено и воошто не би требало да се поставува филозофски.Имено доколку Ви го постави службено лице,а треба да се идентификувате логично е да се дадат податоците од личната карта!Така да погоре дадените одговори се од реалното време.Доколку се мисли на нешто друго треба да се конкретизира!Доколку се мисли на некој психолошки тест исто така треба да се конкретизира!Поставено е така да може слободно секој да даде одговор според свое мислење како се окарактеризирува себе си со прашањето„Која е таа личност” и повторно одговорот да биде соодветен.
Па дури и одговорот „Јас сум Јас” може да држи вода!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom