Најтешкото прашање на светот!

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
BliND напиша:
Ова е најтешкото прашање на светот кое никој не го одговорил.
Тоа е прашањето --Кој сте вие?--
...секој е тоа што ќе каже дека е,а може и тоа што ќе го направи го создава тоа што е..или тоа е само слика пред другите...еј се збунив:raz:
епа секој сам пред себе си знае кој е и колку им дава на другите да дознаат нешто за него...ама ја стварно се збунив:nesum:
...тешко е прашањево :toe:


*а може и збунка ми е денот
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ne be toa ne e tolku tesko
Koj sum jas
Jas sum eden od 7-te ili 8-te milijardi luge vo svetot, koj pridonesva za razvojot na covestvoto i opstestvoto.

Ama zosto postoime , so koja cel :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Najtesko prasajne....hmmmm
Koga ke me prasa majkami -(Abe mislis ti da zavrsis fakultet ili ne) :pos2:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
na najteshoto prasanje do sea nemozam da najdam odgovor bidejki spored mene voopsto ne ni postoi :) takvo prasanje
 
Член од
3 август 2006
Мислења
92
Поени од реакции
1
Најтешкото прашање на светот според мене е зашто постоиме зашто сме овде која е нашата цел, што е тоа што треба да го постигнеме додека се наоѓаме во овој материјален свет.
А одговор на прашањето Кој сум ЈАС е лесен. Јас сум тој што сум одредил да бидам, јас сум јас индивидуа. ЈАС преставува опис на на се она што ме рзаликува од другите, бидејки јас како и секоја друга индивидуа сум различен. Нешто му доаѓа како моабет на една плажа неможеш да најдеш две исти зрнца песок.
Сум размислувал многу на оваа тема но не во стилот на кој сум ЈАС туку што допринело јас да бидам баш таков како што сум. Дали сум се родил со некој предефиниран код (Јунг) кој понатаму одредува во каква особа ќе се изградам или сум се родил табула раса(Лок) и општеството т.е средината околу мене придонела да се развијам во особата што се нарукува ЈАС. Или пак можеби пости нешо што се вика судбина но не во религиозна смисла туку во смисла на теоријата на хаосот, дека сите нешта се испрепретени и се водени од некој универзален космички закон кој го движи универзумот(уште еднаш не мислам на господ).........
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Има ли задгробен живот?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
BliND напиша:
Ова е најтешкото прашање на светот кое никој не го одговорил.
Тоа е прашањето --Кој сте вие?--
Mlado, Crnomanjasto detence. Koe zivee vo Cair i moemntalno e profesionaliziran za servisiranje na mobilni telefoni, pda uredi i lap topovi. hahahhaa.....


jas mislam deka najtesko prasanje na svetot e Zosto???
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
BliND напиша:
Ова е најтешкото прашање на светот кое никој не го одговорил.
Тоа е прашањето --Кој сте вие?--
14 godisna devojka koja sekad se bori za svojte prava.. Nothing more.. Nothing less..
 
D

Delux

Гостин
BliND напиша:
Ова е најтешкото прашање на светот кое никој не го одговорил.
Тоа е прашањето --Кој сте вие?--
Со оглед на подфорумот на кое е поствено прашањето се мисли од психолошки аспект нели?!Кој сте вие-или кој си ТИ,на ова прашање непостои релативен одговор!
Тоа е исто како да прашаш:-ако денес температурата е 0 степени целзуисови,а прогнозите за утре велат дека ќе биде дупло поладно,колку ќе биде температурата утре?:toe:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Necrophilia напиша:
Mlado, Crnomanjasto detence. Koe zivee vo Cair i moemntalno e profesionaliziran za servisiranje na mobilni telefoni, pda uredi i lap topovi. hahahhaa.....


jas mislam deka najtesko prasanje na svetot e Zosto???
The reason for why.. Is the reason for why not!
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Лејди Сатори напиша:
На многу места, само треба да го најдеш вистинското.
Он на друго мисли :).

Ништо не е најтешко, ајмо да дискутираме!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom