Најтешкото прашање на светот!

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.288
Почнуваш прв ден на работа во фирма со малку души и некој прв пат те гледа и те прашува:

Нов си???
Ќути не е истата работа у затвор :vozbud:[DOUBLEPOST=1556023478][/DOUBLEPOST]Иначе најтешкото прашање е да кажеш вистинит исказ. Таква работа знам само една.
 
Последно уредено:

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Те праќаат домашните во продавница по леб. Одиш земаш 2 леба. И кога се враќаш дома нормално гледаат во ќесата и те прашуваат:

A зеде?

Сатот е 1 по полноќ. Се разбудува некои од домашните влегува в дневна гледа дека седиш на компјутер или на телевизија и те прашува:

Не спиеш бе??
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Мажот и жената имаат заеднички фејсбук профил. На кого ќе припадне профилот доколку се разведат???:vozbud:
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.304
Поени од реакции
4.647
...ако имаат заеднички профил на фејсбук и така не им давам долговечност на таквиот брак...така да нема потреба од делби,туку бришење е лекот(на бракот и профилот):vozbud::vozbud::)
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Зошто 50 годишен маж којшто се оженува со 30 годишна жена се смета за нормална работа? Никому ништо!!!

А зошто 30 годишен маж којшто се оженува со 50 годишна жена или којшто е во врска со таква се смета за болна, одвратна, ненормална и неморална работа??? Барем на овие простори!!!

Ај сега најди му логика на овие двојни стандарди!!!
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.479
Кога Милан пак ќе освои Лига на Шампиони ?
Само што ќе ја видам најавната шпица за ЛШ и ќе се сетам дека 7 години не заиграле веќе почнува глава да ме боли и не ми се гледа фудбал.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Зошто на доста голема далечина планините изгледаат со светло сина боја???
 
Последно уредено:

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
1. Who am I ? The gross body which is composed of the seven humours (dhatus), I am not; the five cognitive sense organs, viz. the senses of hearing, touch, sight, taste, and smell, which apprehend their respective objects, viz. sound, touch, colour, taste, and odour, I am not; the five cognitive senseorgans, viz. the organs of speech, locomotion, grasping, excretion, and procreation, which have as their respective functions speaking, moving, grasping, excreting, and enjoying, I am not; the five vital airs, prana, etc., which perform respectively the five functions of in-breathing, etc., I am not; even the mind which thinks, I am not; the nescience too, which is endowed only with the residual impressions of objects, and in which there are no objects and no functioning’s, I am not. ....
 
Член од
12 август 2020
Мислења
65
Поени од реакции
68
Зошто секогаш кога носам бели алишта морам со нешто да се исфлекам :vrtioci:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom