Најсоодветна поза за првиот секс?

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
Epa luge ajde spodelete gi so nas vasite iskustva ili razmisli za toa koja poza bi bila najsoodvetna za prviot sex .Znaci treba da imate na um deka treba da bide nezno , i da se potrudite bolkata kaj devojkata da ja svedete na minimum:salut:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Epa luge ajde spodelete gi so nas vasite iskustva ili razmisli za toa koja poza bi bila najsoodvetna za prviot sex .Znaci treba da imate na um deka treba da bide nezno , i da se potrudite bolkata kaj devojkata da ja svedete na minimum:salut:
На препад бе. Три на позо...и бап. Факторот изненадување вршит работа кај постегнати девојки.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Што знам мислам дека за прв секс сепак најсоодветно е мисионерска поза полека полека :)
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Зависи за кого како, ама би требало мисионерска да е најлесно за првиот пат.:toe:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
и јас би мисионерска за прв пат. така беше и кај мене. според тоа што иам слушано, таа е најбезболна :smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Epa luge ajde spodelete gi so nas vasite iskustva ili razmisli za toa koja poza bi bila najsoodvetna za prviot sex .Znaci treba da imate na um deka treba da bide nezno , i da se potrudite bolkata kaj devojkata da ja svedete na minimum:salut:
Те читам и се распрашуваш постојано за прв секс што како, кажа дека си немала а дека планираш летово. А орален практикуваш си кажа.
Прво најлошо е да планираш е тогаш и тогаш, на таа дата ќе имам прв пат секс. Штом практикуваш орален значи сте навистина блиски, препушти се на чуствата, страста и не се плаши. Постојано кажуваш дека се плашиш од несакани последици, има заштита користете си и готово.
Не го сметај сексот како некоја страшна работа.
Ако ти е убав оралниот секс и сосема си слободна во тоа, тогаш сигурно вагиналниот ќе ти е уште поубав:)
Инаку за прв пат мисионерска поза. И не се плаши. Нормално боли, ама никој не умрел од тоа :icon_lol:
И не планирај тогаш, вака ќе биде, така ќе биде, остави да биде се водено од вас двајца, од вашите емоции. Ако планираш и ја раководиш ситуацијата по своите планови, нема да ти биде убаво.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Па мисионерската е најдобра за прв пат бидејќи машкото има поголема контрола. Исто и доги е добра, помалку е болна. Е сеа ќе си истрпиш првиот пат, и следните неколку пати, после се исплаќа.:icon_lol:
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
и јас би мисионерска за прв пат. така беше и кај мене. според тоа што иам слушано, таа е најбезболна :smir:
За женски, мисионерска прв пат ДА, ај прашај те се како е кај машките... :smir:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Да не се исплаши чупето од прв пат, ја му го качам отпозади.
Ја фаќам на препад и изненаѓење. После ко ќе се навикни е лесно.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Како и да е, дал мисионерска, дал доги, сепак нема да останеш the princess of virginity :icon_lol:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Epa luge ajde spodelete gi so nas vasite iskustva ili razmisli za toa koja poza bi bila najsoodvetna za prviot sex .Znaci treba da imate na um deka treba da bide nezno , i da se potrudite bolkata kaj devojkata da ja svedete na minimum:salut:
И јас би се согласила со мисионерската поза. Девојката е во удобна положба, има пасивна улога - погодно, со оглед на немањето искуство, може да ја контролира длабочината на пенетрацијата и можност да го подбутне партнерот со рацете во секој момент доколку се појави болка.

Остави ги работите да течат спонтано, не мисли на болката, не мора да значи дека ќе боли, мене не ме болеше :baeh: Важно е да бидеш опуштена и навистина да сакаш да го направиш тоа, а не затоа што тогаш си испланирала да имаш секс или од било која друга причина сметаш дека треба да го имаш. Слободно изостави го фактот дека ти е прв пат и однесувај се како да си го практикувала цел живот :wink:

И уште нешто, не очекувај премногу, всушност не очекувај ништо. Првиот секс до отприлика третиот, е добар, само колку да не се рече дека е лош.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom