Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    919

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.172
Поени од реакции
6.911
а кај има за 30мкд ?
Само во Германија и тоа за 100 грама.

Тие 80 грама чоколади со поскапи цени и штедња на млеко и какао се продаваат само во домаќински држави.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.636
Поени од реакции
15.448
Само во Германија и тоа за 100 грама.

Тие 80 грама чоколади со поскапи цени и штедња на млеко и какао се продаваат само во домаќински држави.
у Германија ама ЛАНИ може, па и кај настогаш имаше...
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.172
Поени од реакции
6.911
Poentata e samo cenata ili? Posto tuka i za 20 den. se naogja cokolado 100g. Kolku e milka tamu?
Поентата не е во цената, ако си ме читал погоре. Поентата е што е боље од Милка а поевтино и од македонските чоколади.

Милката е како ќе ја начекаш, од 1 euro до 1,30 eu
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.523
Поени од реакции
17.868
Поентата не е во цената, ако си ме читал погоре. Поентата е што е боље од Милка а поевтино и од македонските чоколади.

Милката е како ќе ја начекаш, од 1 euro до 1,30 eu

Не можам да коментирам за тоа чоколадо, пошто го немаме. Ама еве ти Милка со попуст во кам, без попуст најевтината ти е 41-43 ден. Знам сега едно 10 души ќе ме цитираат дека друга е германската Милка, иако робата во кам е исто германска, муабетот ми беше за цените.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.172
Поени од реакции
6.911

Не можам да коментирам за тоа чоколадо, пошто го немаме. Ама еве ти Милка со попуст во кам, без попуст најевтината ти е 41-43 ден. Знам сега едно 10 души ќе ме цитираат дека друга е германската Милка, иако робата во кам е исто германска, муабетот ми беше за цените.
Цените на Милка во Германија варираат од маркет до маркет, некогаш и за 80 цента се наоѓа.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.119
Поени од реакции
15.822

Не можам да коментирам за тоа чоколадо, пошто го немаме. Ама еве ти Милка со попуст во кам, без попуст најевтината ти е 41-43 ден. Знам сега едно 10 души ќе ме цитираат дека друга е германската Милка, иако робата во кам е исто германска, муабетот ми беше за цените.
Не сум експерт за чоколади па да мерам квалитет, ама Милката у Германија на акции може да се начека и за 59 центи.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.523
Поени од реакции
17.868
Не сум експерт за чоколади па да мерам квалитет, ама Милката у Германија на акции може да се начека и за 59 центи.
Ова ти е агрегатор за цени претпоставувам https://www.auspreiser.de/preise?gclid=CjwKCAjw1ICZBhAzEiwAFfvFhFOgZ-6hm8iR_MPXB-svhAPRl5V93k6JbAFcZ8DkoB5TZcDqUmJC7BoCCPsQAvD_BwE&tpid=41&kwcat=26888&q=milka schokolade 100g&utm_campaign=&utm_medium=&kwtype=keyword&device=c&utm_source=&cmpReload=true

0.8 eur е отприлика 48 - 49 денари, што е пак доста евтино. Не знам за какви акции праиме муабет, ама и тука има такви акции, пред да им истече рок ги даваат 3 за 90 ден. итн.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.060
Поени од реакции
37.749
милките од кам се бугарски или румунски. Јас ја земам таа од цел лешник и квалитетот на лешници многу варира. Исто така колку лешници ставаат.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.568
Поени од реакции
20.831
милките од кам се бугарски или румунски. Јас ја земам таа од цел лешник и квалитетот на лешници многу варира. Исто така колку лешници ставаат.
Стокомакската е германска. Затоа Милка конкретно од таму земам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom