Најнови трендови на интернетот

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
666
Поени од реакции
1.104
ти си глупав или тренираш? наскоро у секој виндовс ќе имаш преинсталирано чат гпт, и нажалост нема да можеш да го тргнеш, ова е само како бета тестинг вие што правите. Затоа е фората шо му праат на гугл, да го елиминираат од пазарот. Со еден удар и сите пари од маркетинг за нив, и нивната вистина да биде онаа правата вистина што чат гпт ќе ти каже у кверито.
Те молам не ме цитирај повеќе немам навистина време да се замарам со тврдоглаво створење како тебе! Целиот си теории на заговор, којзнае во кој свет живееш искрено. И по трет пат, најдобронамерно не се глупирај во работи кај што немаш никакво познавање.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.670
Поени од реакции
38.849
Те молам не ме цитирај повеќе немам навистина време да се замарам со тврдоглаво створење како тебе! Целиот си теории на заговор, којзнае во кој свет живееш искрено. И по трет пат, најдобронамерно не се глупирај во работи кај што немаш никакво познавање.
брат, ја ти ги кажувам работите што ќе се дешаваат. Не значи дека тоа се теории на заговор, него тоа е очекувано. Микрософт и опенАИ се партнери. Не знам што да очекувам друго кога парите на Гејтс идат у тој бот.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Не може да се сопре напредок. Дали е добар или лош, тоа само во ретроспектива може да се види, вака се е џабе муабет. Што да се прави, мора да се прифати реалноста. А тоа што е клипот ставен на првиот пост за сликите правени со mid journey. Сум го користел тој генератор за слики, во мое искуство, ретко се дешваат такви грешки со вишок прсти и слично. Јак софтвер е, само прашање е што се со авторски права, зошто користи милиони слики од милиони автори без одобување.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Те молам не ме цитирај повеќе немам навистина време да се замарам со тврдоглаво створење како тебе! Целиот си теории на заговор, којзнае во кој свет живееш искрено. И по трет пат, најдобронамерно не се глупирај во работи кај што немаш никакво познавање.
Само да ти пишам дека Рон убедуваше дека вакцините се ефикасни. Со таков лик се објаснуваме.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.670
Поени од реакции
38.849
Само да ти пишам дека Рон убедуваше дека вакцините се ефикасни. Со таков лик се објаснуваме.
ти пробуваш на глупав начин да ме дискредитираш. Многу луѓе мислеа дека се ефикасни, не само јас. Ја моментално ништо не пробувам да те убедам, него правам муабет со факти, а тоа е дека опен аи и микрософт се заедно и микрософт има вложено тешки милиони за вие да мамите на домашни задачи и слично. Да креирате вештачка уметност иако а к не ве бива.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
ти пробуваш на глупав начин да ме дискредитираш. Многу луѓе мислеа дека се ефикасни, не само јас. Ја моментално ништо не пробувам да те убедам, него правам муабет со факти, а тоа е дека опен аи и микрософт се заедно и микрософт има вложено тешки милиони за вие да мамите на домашни задачи и слично. Да креирате вештачка уметност иако а к не ве бива.
Каде пиша факти? Фантазијата не е факт.Сонот не е факт. Освен будалаштини и непознавање на терминот AI друго ништо не покажа на оваа тема.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.670
Поени од реакции
38.849
Каде пиша факти? Фантазијата не е факт.Сонот не е факт. Освен будалаштини и непознавање на терминот AI друго ништо не покажа на оваа тема.
тоа е работата да видиш малце подалеку од носот а не како коњ со узди на очите. Ја никаде не пишав дека АИ ќе го контролира светот, него ја користат технологијата за да направат неписмени луѓе да го најдат полесниот крај на сметка на оние кои пот и труд вложиле нешто да створат.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Вака општо гледано, ова со факт го пишам, од AI најмногу се исплашени будалите што не знаат да ја користат главата и целиот процес на работа им е сведен на користење шаблон.

Ботот е закана токму за ликови како Ронче.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Каде пиша факти? Фантазијата не е факт.Сонот не е факт. Освен будалаштини и непознавање на терминот AI друго ништо не покажа на оваа тема.
Ај со прости зборови, онака како за обичната раја, објасни што подразбираш под AI и како функционира истото?
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
Не бе нее ќе нема злоупотреба..вештачката интелигенција ќе работи за доброто на човештвото..све се тоа факинг теории на заговори! п.с. Оваа ќе го изјавам кога ќе немам две чисти во главата а фала Богу имам до толку...
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.074
Поени од реакции
19.878
Наместо да ја искористат алаткава да направат пари или да си ја олеснат работата и зголемат продуктивноста, тие се фатиле за апокалиптични сценарија и продавање морал.

Дали се работи за бумери кои не можат да фатат чекор со развојот на технологијата или едноставно се работи за ограничени умови, не знам.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Аууу ќе имаме терминатори

Sent from my Samsung 20 NOTE Ultra SM-N986U using Tapatalk
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
666
Поени од реакции
1.104
Најинтересно е што тие едни исти ликови се што веруваат во вакви теории на заговор, дали дали се работи за ИТ, или за правење крофни.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom